Pirin Park Hotel 5*- Sandanski, Bulgaria 2021

“Парк Хотел ПИРИН” е сместен на западните падини на Пирин планина, во близина на паркот Сандански Спа, кој претставува најдобар центар во Европа за лечење на бронхијална астма. “Парк Хотел ПИРИН”…

Коментарите се исклучени на Pirin Park Hotel 5*- Sandanski, Bulgaria 2021

Pirin Park Hotel 5*- Sandanski, Bulgaria 2021

“Парк Хотел ПИРИН” е сместен на западните падини на Пирин планина, во близина на паркот Сандански Спа, кој претставува најдобар центар во Европа за лечење на бронхијална астма. “Парк Хотел ПИРИН”…

Коментарите се исклучени на Pirin Park Hotel 5*- Sandanski, Bulgaria 2021

Хотел Медите Спа Ресорт 5* – Сандански 2021

Новиот термален спа ресорт Медите 5* е целосно реновиран во 2018 година и ви нуди сосема нови светли и пријатни простории, исполнувајќи ги сите можни желби за луксузен и модерен…

Коментарите се исклучени на Хотел Медите Спа Ресорт 5* – Сандански 2021

ХОТЕЛ ТОНАНТИ & СПА – ВРЊАЧКА БАЊА

Хотелот „Тонанти“ е еден од најлуксузните на овие простори. Се наоѓа во центарот на Врњачка Бања, во близина на централниот дел на паркот. Без разлика дали ќе одите во Тонанти…

Коментарите се исклучени на ХОТЕЛ ТОНАНТИ & СПА – ВРЊАЧКА БАЊА

ХОТЕЛ ИЗВОР – БУКОВИЧКА БАЊА

Хотел Извор, луксузна хотелска зграда SPA & Wellness, се наоѓа во срцето на Шумадија и една од најубавите кралски бањи во Србија – Буковичка Бања. Ова одморалиште е вистинскиот избор…

Коментарите се исклучени на ХОТЕЛ ИЗВОР – БУКОВИЧКА БАЊА

ХОТЕЛ ВРЊАЧКЕ ТЕРМЕ

ХОТЕЛ И АКВА ПАРК ВРЊАЧКЕ ТЕРМЕ Во срцето на Врњачка Бања, во близина на добро познатата јапонска градина, се наоѓа комплексот на водството на Врњачка – „Врњачка Терме“. Поставени 8…

Коментарите се исклучени на ХОТЕЛ ВРЊАЧКЕ ТЕРМЕ

ХOТЕЛ СЛАТИНА 4*- ВРЊАЧКА БАЊА

Врњачка бања е една од најпопуларните дестинации на спа туризмот во Србија, а во едно и доста активен рекреативен центар. Се наоѓа во централна Србија на 200км јужно од Белград.…

Коментарите се исклучени на ХOТЕЛ СЛАТИНА 4*- ВРЊАЧКА БАЊА

СОЛАРИС РЕСОРТ-ВРЊАЧКА БАЊА

Врњачка Бања се наоѓа на 200 км од Белград и располага со голем избор на хотели ,вили и приватни сместувања. Позната е по своите лековити води и претставува центар со најсовремена…

Коментарите се исклучени на СОЛАРИС РЕСОРТ-ВРЊАЧКА БАЊА

ПРОЛОМ БАЊА-HOTEL RADAN 3*

Пролом Бања се наоѓа во Јужна Србија, на падините на планината Радан. Позната е, пред сè, по својата лековита Пролом вода, која припаѓа на ретката група води со високи балнеолошки вредности:…

Коментарите се исклучени на ПРОЛОМ БАЊА-HOTEL RADAN 3*

ВРДНИК-HOTEL AQUA PREMIER 5*

Бања Врдник се наоѓа на идеална локација  од 240 метри надморска височина со умерно континентална клима и 2200 сончеви часови годишно. Чистиот воздух ова подрачје содржи висока концентрација на озон ,без…

Коментарите се исклучени на ВРДНИК-HOTEL AQUA PREMIER 5*

KRALJ HOTEL 4* – ВРЊАЧКА БАЊА

Гарни Хотел Грал се наоѓа во најубавата бања во Србија- Врњачка бања на погодна локација во центарот, недалеку од сите важни атракции. Прекрасен амбиент, љубезен персонал , чистотата, мирот и…

Коментарите се исклучени на KRALJ HOTEL 4* – ВРЊАЧКА БАЊА

FRUŠKE TERME 4*- ВРДНИК

Хотел Фрушке Терме се наоѓа во Врдник, и располага со: Прием со менувачница 24 часа, 201 сместувачки единици: 177 лукс соби, 8 семејни соби, 3 соби за лица со посебни…

Коментарите се исклучени на FRUŠKE TERME 4*- ВРДНИК