Pirin Park Spa 5*

You are currently viewing Pirin Park Spa 5*

Хотел

 

Хотел Пирин Парк ***** е член на ланецот хотели ‘Sharlopov Hotels’.
Во 2009 г. од Европската СПА организација хотелот ја доби престижната награда ‘Eurospera Wellness’, која е гаранција дека хотелот ги исполнува сите европски стандарди за велнес објекти, безбедност, врвно ниво на хигена и квалитет на услугите.
>
СПА центарот:
Сауна, фитнес центар, солариум, салон за масажа, турска бањa,
Работно време на базените во хотелот: секој ден од 08:00 до 20:00 часот
Отворен базен, 25 x 10 м, 28 °C, (работи од мај до септември) 
Отворен детски загреан базен, 6×4 м, длабочина 60 см (работи од мај до септември)
Надворешен термален базен, 6 x 4 м, 38°C, длабочина од 1,20 см (работи од октомври до април)
Затворен базен со хидромасажи и водно огледало, 16 x 8 м, 29-31°С
Затворен терапевтски базен со 100% минерална вода со хидромасажа, 10 x 4 м, 37°C
Детски базен затворен, 3 x 5 м, 33°С, длабочина 70 см.
Отворените базени во хотелот Пирин Парк се наоѓаат во парк-градината.
Деца  до 12 г. во термалната зона само со возрасно лице  (придружник).
Не е дозволен влез во СПА и базените со чевли, патики…!
Забрането е внес и конзумирање на храна и алкохолни пијалоци во СПА центарот!

Барови и ресторани

Балкански ресторан со зимска и летна градина / 150 седишта /
Медитерански ресторан со летна градина / 180 седишта /
Лоби бар – / 100 седишта /
Пијано бар

Бизнис центар:

Хотелот има шест конференциски сали:

Сала “Бугарија“ – до 260 седишта
Сала “Сандански” – до 45 седишта
Сала “Медиус“ – до 15 седишта
Сала ВИП “Дезудава” – до 14 седишта
Сала “Санданска-Бистрица” – до 35 седишта
Сала “Вихрен“ – до 10 седишта

Опремени со звучна опрема, екран, мултимедија, флипчарт, проектор, брз безжичен интернет.

10.02-30.11.2023

 

Цените се по соба на ден – ноќевање со појадок

сместување петок и сабота недела-четврток
Двокреветна СТАНДАРД 113,80 93,30
Еднокреветна СТАНДАРД 87,70 77,40
Двокреветна ЛУКС 124,10 103,60
Двокреветна СУПЕРИОР 134,30 113,80
Доплати, попусти
Дете до 4 години бесплатно
Дете од 4-11,99 г. на дополнително легло / во супериор или лукс соба 20,00
Дете од 4-11,99 г. на редовно легло /во еднокреветна стандард, супериор или лукс соба 12,00
Возрасен на дополнително легло / во двокреветна супериор или лукс соба 32,00
Ручек / возрасен 15,00
Ручек / дете 4-11,99 г. 7,00
Вечера / возрасен 18,00
Вечера / дете 4-11,99 г. 8,00

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Во цената Е вклучено:
Ноќевање со појадок
Туристичка такса
Безжичен интернет
Паркинг
Бесплатен шатл / до од центарот на градот
Фитнес сала
Затворен топол базен
Детски базен
Џакузи
Солена соба
Парк-градина со голем базен
Финска сауна
Био сауна
Парни бањи
Ледена фонтана
Топли лежалки

Во цената НЕ Е вклучено:
Патничко осигурување
Превоз
Неспомнати услуги
Личен трошок на патникот
Пијалок за време на оброците

Максималното сместување во СТАНДАРД соба е 2 лица, не е можно да се постави дополнителен кревет.

Сместување

 

СТАНДАРД
Хотелот располага со 3 стандардни двокреветни соби (DBL).
Хотелот располага со 7 двокреветни соби стандард со два поединечни кревети (TWIN).
Во стандардните соби нема можност за сместување на трето лице на дополнително легло, нема можност да се обезбеди бебешко креветче. Стандардните соби имаат поглед на паркинг
Максималното сместување во стандардна соба е 2 лица.

СУПЕРИОР
Хотел Парк Пирин располага со 28 двокреветни соби супериор со спална соба (DBL).
Хотел Парк Пирин располага со 26 двокреветни соби супериор со два единечни кревети (TWIN)
Во супериор собите можат да смести и трето лице на софа кревет или бебешко креветче.

ЛУКС
Хотелот има 51 пространа двокреветна соба лукс со спална соба (DBL).
Хотелот има 69 пространи лукс двокреветни соби со разделени легла (TWIN).
Во лукс собите може да смести трето лице на дополнително легло на извлекување.
Користењето бебешко креветче или дополнителен кревет за дете до 4 години е бесплатно.

Во собите: централна клима, интернет, радио, сеф, телефон, мини бар, луксузно опремени бањи, фен.

Во случај на рано превземање на резервираната соба (пред 14:00 ч), хотелот го задржува правото да Ви наплати, 50% од вредноста на едно ноќевање.
Во случај на задоцнето одјавување на собата, хотелот го задржува правото да Ви наплати 50% од вредноста на едно ноќевање.