Мини одмор -Интерхотел Сандански, Бугарија.

ИНТЕРХОТЕЛ-САНДАНСКИ 03-06 Сеп, 22-26 Сеп 2021 Сандански е град на југозападот на Бугарија, во подножјето на Пирин планина на само 40 км од Македонската граница. Овај регион има најтопла клима…

Коментарите се исклучени на Мини одмор -Интерхотел Сандански, Бугарија.

МИНИ ОДМОР- САРАНДА СЕПТЕМВРИ 2021

Kalemi's Beach and Hotel 3* - Саранда, Албанија 5 ДНЕВЕН МИНИ ОДМОР (4НП) Саранда (албански: Sarandë; италијански: Santi Quaranta; грчки: Άγιοι Σαράντα) — град во јужна Албанија, сместен покрај брегот…

Коментарите се исклучени на МИНИ ОДМОР- САРАНДА СЕПТЕМВРИ 2021

КУМБУРГАЗ – HOTEL GRAND GOLD 4*

Местото Кумбургаз се наоѓа на обалата на Мраморното море и на само 60км од еден од најубавите градови на светот, Истанбул. Местото е идеално за одмор, релаксација благодарение на одличните…

Коментарите се исклучени на КУМБУРГАЗ – HOTEL GRAND GOLD 4*

Услови за влез во Турција

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО НА РЕПУБЛИКА ТУРЦИЈА Генерален Директорат За Здравствени Информациони Системи   Со цел да се минимизираат негативните ефекти на коронавирусот врз јавното здравје, во согласност со упатствата на…

Коментарите се исклучени на Услови за влез во Турција

ХИТ ПАКЕТИ БУДВА

Приватно сместување – Будва 10 дена / 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз термини I  категорија II категорија 19.06. – 28.06.2021 119 € 99 € 28.06. – 07.07.2021 139 €…

Коментарите се исклучени на ХИТ ПАКЕТИ БУДВА

Вила ВУКМАНОВИЌ

Вила Вукмановиќ се наоѓа на 350 метри од Словенската плажа, односно 150 метри од поштата и трговскиот центар Плаза во Будва. Во вилата има 1/2 и 1/4 студија, еднособен апартман 1/4 +…

Коментарите се исклучени на Вила ВУКМАНОВИЌ

Вила БОГОЕВИЌ

Вила Богоевиќ располага со двокреветни, трокреветни и четворокреветни соби. Собите на првиот и вториот кат се со заедничко купатило, односно на две соби има еден тоалет. Овие соби немаат клима и…

Коментарите се исклучени на Вила БОГОЕВИЌ

Вила СКАУТ 1

Вила Скаут 1 располага со стандардно опремени соби со тоалет, клима,тв, фрижидер и  со тераса. Во својот сместувачки капацитет има трокреветни и четворокреветни соби. Kористење на клима уредот е вклучен…

Коментарите се исклучени на Вила СКАУТ 1

Вила СКАУТ

Вила Скаут располага со двокреветни, трикреветни соби и четворокреветни апартмани. Секоја соба има клима, тоалет, фрижидер, телевизор, тераса. Користењето на клима уредот е вклучено во цената Цени по лице за…

Коментарите се исклучени на Вила СКАУТ

Вила ЕКСКЛУЗИВ

Вила Ексклузив  располага со двокреветни и трИкреветни соби опремени со клима (вклучена во цената), телевизор, тоалет, фрижидер и тераса. На секој кат во вилата има заедничка кујна опремена со основен…

Коментарите се исклучени на Вила ЕКСКЛУЗИВ

AZUL BEACH RESORT

Уживањето, забавата, релаксацијата и авантурата одат едни со други на одморалиштата во Црна Гора, најновиот хотел во Улцињ Azul Beach Resort, со небесно-сина вода и песочна плажа е предизвик за…

Коментарите се исклучени на AZUL BEACH RESORT

ЧАЊ-ХОТЕЛ БАБОВИЌ

Чањ е атрактивно туристичко место кое се наоѓа помеѓу Петровац и Сутоморе. Има прекрасна плажа во должина од 1 км, наречена Златна обала, по бојата на песокот. Во непосредна близина…

Коментарите се исклучени на ЧАЊ-ХОТЕЛ БАБОВИЌ

ХОТЕЛ ШУМАДИЈА

Хотел Шумадија 2* Бечичи Hotel Shumadija Rafailovici 2* се наоѓа во Бечичи, на 2км од плажата Dukley и нуди сместување со ресторан,бесплатен паркинг, бар и заеднички салон. Хотелот има градина…

Коментарите се исклучени на ХОТЕЛ ШУМАДИЈА

ХОТЕЛ ЗЛАТИБОР

Хотел Златибор 3*/ Чањ   Чањ е мало туристичко место лоцирано помеѓу Петровац и Бар, со прекрасна плажа со камчиња долга околу 1200 м. Поради убавината на камчињата со кои…

Коментарите се исклучени на ХОТЕЛ ЗЛАТИБОР

ХОТЕЛ ВИЛА ОЛИВЕ

Хотел Вила Оливе 4* Петровaц   Петровац е погодно лоциран во средината на црногорскиот брег и во близина на сите важни дестинации, што го прави едно од најпопуларните летувалишта. Градот…

Коментарите се исклучени на ХОТЕЛ ВИЛА ОЛИВЕ

SPLENDID CONFERENCE & SPA RESORT

Хотелот е сместен во малото гратче Бечичи во Црна Гора, Сплендид Конференција & СПА одморалиште е отворено во 2006 година како прв хотел со 5* на источниот брег на Јадранското…

Коментарите се исклучени на SPLENDID CONFERENCE & SPA RESORT

PEARL BEACH RESORT

Pearl Beach Resort 4* Чањ PEARL BEACH RESORT 4* е атрактивен туристички комплекс, сместен на самата обала во Чањ помеѓу Петровац и Бар. Хотелот се наоѓа на 600 метри од центарот на…

Коментарите се исклучени на PEARL BEACH RESORT

АНТАЛИЈА & КАПАДОКИЈА

Анталија – Кападокија Земја на феномени со лет од Скопје ПАКЕТ “СТАНДАРД “: 509 еур по лице   Пред милиони години, во зората на човечката цивилизација се појавила земјата на «самовилските…

Коментарите се исклучени на АНТАЛИЈА & КАПАДОКИЈА

БУДВА-24ти Мај

БУДВА 24ти Мај ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 55€по лице доплата за трансфер од Битола, Прилеп и Велес 10 евра по лице СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА   ПРОГРАМА:   Ден 1 – 21.05.2021 (Петок)…

Коментарите се исклучени на БУДВА-24ти Мај

КСАМИЛ – Св.Кирил и Методиј

Св.Кирил и Методиј – Ксамил ЦЕНА НА АРНАЖМАНОТ – 59 евра по лице бесплатен трансфер од Битола СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА   Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно…

Коментарите се исклучени на КСАМИЛ – Св.Кирил и Методиј