Yanakiev 4*

You are currently viewing Yanakiev 4*

Early Booking Discount понуда од Yanakiev 4*

 

YANAKIEV 4* BOROVETS                                      www.hotel-yanakiev.com

1

01.12.2021
17.12.2021

18.12.2021
26.12.2021

27.12.2021
01.01.2022

02.01.2022
07.01.2022

08.01.2022
11.02.2022

12.02.2022
18.02.2022

19.02.2022
31.03.2022

ЦЕНИ СА СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

STANDARD ROOM

 

DOUBLE ROOM

78

142

211

178

142

178

105

DOUBLE ROOM+EXTRA BED

105

192

285

240

192

240

141

SINGLE ROOM

68

120

175

148

120

148

90

SGL 1+1 CHD (0-5,99)

69

121

176

149

121

149

91

SGL 1+1 CHD (6-12,99)

69

121

176

149

121

149

91

DBL 1+2 CHD (2-12,99) (2-12,99)

79

143

212

179

143

179

106

DBL 2+1 CHD (0-5,99)

79

143

212

179

143

179

106

DBL 2+1 CHD (6-12,99)

94

158

227

193

158

193

120

1 BEDROOM APARTMENT

 

APARTMENT 2 AD

109

196

287

230

196

230

178

APARTMENT 2 AD+EXTRA BED

121

208

299

242

208

242

190

APARTMENT 2 AD+EXTRA BED

[2. ADL]

133

220

311

254

220

254

202

APT2 1+2 CHD (6-12,99) (6-12,99)

116

202

293

237

202

237

185

APT2 2+1 CHD (0-5,99)

110

197

288

231

197

231

179

APT2 2+1 CHD (6-12,99)

116

202

293

237

202

237

185

APT2 2+2 CHD (0-5,99) (6-12,99)

117

203

294

238

203

238

186

APT2 2+2 CHD (6-12,99) (6-12,99)

122

207

300

243

209

243

191

ЦЕНИ СА СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

STANDARD ROOM

 

DOUBLE ROOM

100

165

233

200

165

200

127

DOUBLE ROOM+EXTRA BED

135

222

315

270

222

270

171

SINGLE ROOM

79

131

186

159

131

159

101

SGL 1+1 CHD (0-5,99)

80

132

187

160

132

160

102

SGL 1+1 CHD (6-12,99)

80

132

187

160

132

160

102

DBL 1+2 CHD (2-12,99) (2-12,99)

101

166

234

201

166

201

128

DBL 2+1 CHD (0-5,99)

101

166

234

201

166

201

128

DBL 2+1 CHD (6-12,99)

121

186

255

221

186

219

148

1 BEDROOM APARTMENT

 

APARTMENT 2 AD

153

240

331

274

240

274

222

APARTMENT 2 AD+EXTRA BED

188

274

365

309

274

309

257

APARTMENT 2 AD+EXTRA BED [2. ADL]

222

309

400

343

309

343

291

APT2 1+2 CHD (6-12,99) (6-12,99)

166

252

343

287

252

287

235

APT2 2+1 CHD (0-5,99)

155

241

332

276

241

276

223

APT2 2+1 CHD (6-12,99)

166

252

343

287

252

287

235

APT2 2+2 CHD (0-5,99) (6-12,99)

167

253

344

288

253

288

236

APT2 2+2 CHD (6-12,99) (6-12,99)

178

264

355

298

264

299

247

Доплата за поглед на стаза за лице на ден

5

5

5

5

5

5

5

Такса

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Минимум престој

4

4

4

4

4

4

4

Отказ

Под 3 дена

1 ноќевање

Под 7 дена

1 ноќевање

Под 28 дена

3 ноќевања

Под 14 дена

2 ноќевања

Под 7 дена

1 ноќевање

Под 14 дена

2ноќевања

Под 7 дена

1 ноќевање

No Show

10%

30%

100%

45%

30%

45%

30%

Соби: мини бар,балкон,телефон,САТ ТВ

Опис: конференциска сала, бизнис центар,затворен базен, ноќен клуб,лоби бар,ресторан,фитнес сала,сауна,масажа,ски гардероба,сеф

Попусти и доплати:Доплата за Новогодишна вечера 90 Еур за возрасни и 50 Еур за деца

Локација: 50 метри од ски лифтовите

Цената вклучува: користење на затворен базен,паркинг,детска градина,интернет, ( сауна , парна бања и лакониум од 15.00 до 19.00 часот )

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 15.11.2021 10% ПОПУСТ

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД