BELVEDERE 4*

You are currently viewing BELVEDERE 4*

http://www.belvederebansko.com/

Хотелот Belvedere Holiday Club 4*, се наоѓа на 540м од гондолата, и 860м од центарот на Банско.

Хотелот располага со едноспални апартмани и двоспални апартмани, рецепција 24ч, лифт, ресторан, ски гардероба, внатрешен базен, сауна, фитнес, масажа, солариум, џакузи, парна бања, соба со игри, билјард, пинг понг, детско катче, бебешко креветче итн.

Сместување: Комплексот има 108 апартмани распоредени во 5 блокови кои не се поврзани со топла врска. Сите имаат ТВ САТ, интернет (wireless LAN), централно греење, комплетно опремена кујна и балкон со поглед кон планините.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 03.10.2019

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.10.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 03.11.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 03.12.2019

ПРОМОЦИИ 6=5 ЗА ПЕРИОД ДО 25.12.2019 И ОД 03.01.2020

 

Ценовник објавен на 21.08.2019

BELVEDERE HOLIDAY CLUB 4*
BELVEDERE HOLIDAY CLUB 4* 19.12-25.12.2019 26.12-02.01.2020 03.01-08.03.2020 09.03-01.04.2020
ONE BEDROOM APARTMENT / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
1Возрасно лице 71.5 143 99 71.5
1Возр+1Дете(2-11.99) 71.5 143 99 71.5
1Возр+2Деца(2-11.99) 84.7 157.3 113.3 84.7
1Возр+3Деца(2-11.99) 97.9 171.6 127.6 97.9
2 Возрасни лица 71.5 143 99 71.5
2Возр+1Дете(2-11.99) 84.7 157.3 113.3 84.7
2Возр+2Деца(2-11.99) 97.9 171.6 127.6 97.9
3 Возрасни лица 96.8 170.5 126.5 96.8
3 Возр+1Дете(2-11.99) 110 184.8 140.8 110
4 Возрасни лица 122.1 198 154 122.1
TWO BEDROOMS APARTMENT / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2Возр+2Деца(2-11.99) 115.5 231 176 115.5
2Возр+3Деца(2-11.99) 128.7 245.3 190.3 128.7
2Возр+4Деца(2-11.99) 141.9 259.6 204.6 141.9
3 Возрасни лица 115.5 231 176 115.5
3Возр+1Дете(2-11.99) 115.5 231 176 115.5
3Возр+2Деца(2-11.99) 128.7 245.3 190.3 128.7
3Возр+3Деца(2-11.99) 141.9 259.6 204.6 141.9
4 Возрасни лица 115.5 231 176 115.5
4Возр+1Дете(2-11.99) 128.7 245.3 190.3 128.7
4Возр+2Деца(2-11.99) 141.9 259.6 204.6 141.9
5 Возрасни лица 140.8 258.5 203.5 140.8
5Возр+1Дете(2-11.99) 128.7 272.8 190.3 128.7
6 Возрасни лица 166.1 286 231 166.1
Release periods: 10 дена 28дена 21 ден 10 дена
Период на отказ: 7 дена 21 ден 14 дена 7 дена
Пенали 1 ноќевање 100% пенали 1 ноќевање 1 ноќевање
NO SHOW пенали: 2 ноќевања 100% пенали 2 ноќевања 2 ноќевања
Минимум престој: 5 ноќевања 3 ноќевања

 

Во цената е вклучено:

Користење на базенот, финска сауна, InfraRed сауна,парна бања, џакузи, детско катче, остава за ски опема, превоз до гондолата, интернет.

Новогодишна вечера – Незадолжителна – Возрасен – 70еур, дете од 2-5,99год – 15еур, Дете од 6-11,99год – 35еур

Попустите и Промоциите можат да се комбинираат.

За резервациите направени за Новогодишниот период треба да бидат целосно исплатени до 10.12.2019.

Бебешко креветче – бесплатно и на барање

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси