Srebrna Planina Spa & Resort 4*- Kopaonik

You are currently viewing Srebrna Planina Spa & Resort 4*- Kopaonik

Специјална понуда од Srebrna Planina Resort & Spa 4*

 

Специјална Понуда
HOTEL SREBRNA PLANINA 4*- КОПАОНИК
Понудата е валидна за резервација до 22.01.2023

Цена по лице на ден на база Полупансион

Период

Double Room

Standart Suite

Standart Suite

Superior Suite with balcony

Standart Aparment

Superior Aparment with balcony

Max лица

2

2+1

2+1

2+1 / 2+2

2+2

2+2

03.01-14.01

74

79

79

86

105

110

15.01-21.01

67

72

72

78

94

99

22.01-14.02

Детска Недела

67

72

72

78

94

99

15.02-18.02

99

105

105

117

128

144

19.02-31.03

Детска Недела

49

55

50

61

72

78

Минимум престој 3 ноќи

Детска Недела:

-ГРАТИС престој за 2 деца до 11,99 години во присуство на две полноплатежни лица

 

Во цената е вклучено:
– Појадок и Вечера на база шведска маса (Оброците се служат на база шведска маса, доколку во хотелот престојуваат помалку од 30 лица оброците се организират на по сет-мени)
– Неограничено користење на Спа центар (внатрешен базен, сауна, џакузи, солена соба, парна бања…)
– Надворешен Паркинг;
– Tрансфер до ски центарот (термини истакнати на рецепција)
– Ски Гардеробер;
– 10% попуст на Ски Училиште;
– Baby Cot (на барање)
– Игротека за деца;
– Wi-Fi низ цел хотел;

Во цеата не е вклучено:
– Туристичка такса 1,20€ по лице на ден; Деца од 7-12 години плаќаат 0,70€ по лице на ден; Деца до 6,99 години 0,20€ (наплата во агенција)

Услови за деца:
– Деца до 6,99 години во присуство на две полноплатежни лица ГРАТИС;
– Деца 7-11,99 години 17,50€ по лице на ден во присуство на две полноплатежни лица;
– 3-то и 4-то возрасно лице доплаќаат 35€ по лице на ден;

Политика за откажување:
– 100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 21-0 дена пред почетокот на аранжманот.
– Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства.
– Промени на анаржманот не се дозволени за време на престојот во Хотелот.

 

Услови за резервација:
– За резервација е потребно 50% од вкупната цена на аражманот се уплаќа веднаш, остатокот од сумата на 15 дена пред почетокот на аранжманот
– Цените се дадени во EUR, плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1€=61,8 Денари.

Oпис на сместување:
– Standart Room – се состои од 1 просторија со брачен кревет или 2 редовни легла.Овој тип соби не располага со балкон.
– Standart Suite – се состои од 1 простоја каде што има брачен кревет + софа на развлекување и не располга со балкон.
– Standart Aparment – се состои од 2 простории. Една просторија спална соба, втора просторија дневна соба со тросед на развлекување.Овој тип на соби не располага со балкон.
– Superior Suite with Terrace – соба со брачен кревет + софа на разлекување за едно лице. Овој тип соби располаагаат со балкон.
– Superior Aparment with balcony – Aпартмот се состои од 2 простории. Една просторија спална соба со брачен кревет, втора соба дневна каде имаа тросед на развлекување за две лица.Овој тип на соби располгага со балкон.
– Standart Suite Blok B- Eдна просторија со брачен кревет + софа на разлкевуање за две лица.Овој тип на соба не располага со балкон.
– Superior Suite Blok B – Една просторија со брачен кревет + софа на разлекување максимум 2 лица. Овој тип на соби располага со балкон.
* Сите типови на соби имаат топла врска со спа центар и ресторанот.