Ruskovets Resort 4*

You are currently viewing Ruskovets Resort 4*

Early Booking Discount понуда од Ruskovets Resort 4*

 

RUSKOVETS RESORT 4* DOBRINISHTE                          www.ruskovets.com

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

4/1

01.12.2023
21.12.2023

22.12.2023
28.12.2023

29.12.2023
02.01.2024

03.01.2024
07.01.2024

08.01.2024
25.01.2024

26.01.2024
04.03.2024

05.03.2024
11.04.2024

JUNIOR SUITE

SINGLE ROOM

84

132

214

132

103

112

90

SUITE 2 ADULTS

95

147

214

147

115

125

101

SGL 1+1 CHD (0-3,99)

85

133

215

133

104

113

91

SUI2A 1+1 CHD (4-11,99)

95

147

214

147

115

125

101

SUI2A 1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

96

148

215

148

116

126

102

SUI2A 1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

96

148

215

148

116

126

102

SUI2A 2+1 CHD (0-11,99)

96

148

215

148

116

126

102

SUI2A 2+2 CHD (0-11,99) (0-3,99)

106

159

226

159

126

136

112

SENIOR SUITE

SUITE 4 ADULTS

152

237

335

237

174

189

161

SUI4A 2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

152

237

335

237

174

189

161

SUI4A 3+1 CHD (4-11,99)

152

237

335

237

174

189

161

SUI4A 3+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

153

238

336

238

175

190

162

SUI4A 3+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

153

238

336

238

175

190

162

SUI4A 4+1 CHD (0-11,99)

153

238

336

238

175

190

162

SUI4A 4+2 CHD (0-11,99) (0-3,99)

163

248

346

248

185

200

172

SUI4A 4+2 CHD (0-11,99) (4-11,99)

176

261

359

261

199

213

185

VILLA COMFORT FAMMILY

VILLA 4 ADULTS

166

259

389

259

202

219

175

VILLA 4 ADULTS+EXTRA BED

194

301

453

301

235

254

204

VILA4 2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

166

259

389

259

202

219

175

VILA4 3+1 CHD (4-11,99)

166

259

389

259

202

219

175

VILA4 3+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

167

260

390

260

203

220

176

VILA4 3+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

167

260

390

260

203

220

176

VILA4 4+1 CHD (0-11,99)

167

260

390

260

203

220

176

VILA4 4+2 CHD (0-11,99) (0-3,99)

178

270

401

270

213

230

187

VILA4 4+2 CHD (0-11,99) (4-11,99)

191

284

414

284

227

243

200

Полупансион

24

24

24

24

24

24

24

Деца од 4 до 11.99 год.

11

11

11

11

11

11

11

Такса

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Отказ

Под 7 дена 1 ноќ

Под 14 дена 100%

Под 26 дена 100%

Под 7 дена 1 ноќ

Под 7 дена 1 ноќ

Под 7 дена 1 ноќ

Под 7 дена 1 ноќ

No Show

2 ноќи

100%

100%

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој

1

3

3

1

1

1

1

Доплата за Новогодишна вечера 160 ЕУР за возрасни и 90 ЕУР за деца од 4-11.99 год.

Цената вклучува: користење на затворен базен со минерална вода, базен за деца, парна бања, сауна, фитнес, детски клуб, WI-FI,

трансфер до гондолата во Банско

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.10.2023 15% ПОПУСТ ЗА ПРСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 01.12 ДО 28.12.2023 И ОД 03.01 ДО 11.04.2024

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.11.2023 15% ПОПУСТ ЗА ПРСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 01.12 ДО 28.12.2023 И ОД 03.01 ДО 11.04.2024

7=6, 14=12 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 08.01 ДО 25.01.2024 И ОД 05.03 ДО 11.04.2024

УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ