ORPHEUS 4*

You are currently viewing ORPHEUS 4*

Хотел Орфеус 4* е лоциран на 50 метри од ски лифтовите, 1000 метри од центарот на Пампорово

Хотелот располага со: ресторан, лоби, СПА центар со финска сауна, турска бања, џакузи, конференциска сала, паркинг, ски гардероба, а пак собите со: мини бар, сеф, балкон, ТВ, интернет, фен.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 15.11.2021 (не важечки за новогодишниот период) ЗА ПРЕСТОЈ ПОМАЛ ОД 7 НОЌЕВАЊА 

-25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 15.11.2021 (не важечки за новогодишниот период) ЗА ПРЕСТОЈ ПОДОЛГ ОД 7 НОЌЕВАЊА

 

ORPHEUS / 4* / PAMPOROVO
ПОЛУПАНСИОН 22.12.2021
28.12.2021
29.12.2021
02.01.2022
03.01.2022
08.01.2022
09.01.2022
21.01.2022
22.01.2022
19.02.2022
20.02.2022
05.03.2022
06.03.2022
20.03.2022
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
STANDARD
DOUBLE ROOM 114.4 187 114.4 105.6 114.4 105.6 88
SINGLE ROOM 85.8 140.8 85.8 79.2 85.8 79.2 66
DBL 1+1 CHD (2-12,99) 91.52 149.6 91.52 84.4 91.52 84.4 70.4
SGL 1+1 CHD (0-1,99) 85.8 140.8 85.8 79.2 85.8 79.2 66
DBL 1+2 CHD (0-1,99) (2-12,99) 91.5 149.6 91.52 84.4 91.5 84.4 70.4
DBL 1+2 CHD (2-12,99) (2-12,99) 114.4 187 114.4 105.6 114.4 105.6 88
DBL 2+1 CHD (0-1,99) 114.4 187 114.4 105.6 114.4 105.6 88
DBL 2+1 CHD (2-12,99) 114.4 187 114.4 105.6 114.4 105.6 88
TRIPLE
TRIPLE 3 AD [3ADL] 128.7 211.2 128.7 118.8 128.7 118.8 99
TPL3 1+1 CHD (2-12,99) 128.7 211.2 128.7 118.8 128.7 118.8 99
TPL3 1+2 CHD (0-1,99) (2-12,99) 128.7 211.2 128.7 118.8 128.7 118.8 99
TPL3 1+2 CHD (2-12,99) (2-12,99) 128.7 211.2 128.7 118.8 128.7 118.8 99
TPL3 2+1 CHD (0-1,99) 128.7 211.2 128.7 118.8 128.7 118.8 99
TPL3 2+1 CHD (2-12,99) 128.7 211.2 128.7 118.8 128.7 118.8 99
1 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 2AD 178.2 290.4 178.2 163.9 178.2 163.9 136.4
APARTMENT 2AD+EXTRA BED 213.8 348.4 213.8 196.6 213.8 196.6 163.6
APARTMENT 2AD+EXTRA BED [2. ADL] 249.4 406.5 249.4 229.4 249.4 229.4 190.9
APT2 2+1 CHD (0-1,99) 178.2 290.4 178.2 163.9 178.2 163.9 136.4
APT2 2+1 CHD (2-12,99) 178.2 290.4 178.2 163.9 178.2 163.9 136.4
APT2 2+2 CHD (0-1,99) (2-12,99) 178.2 290.4 178.2 163.9 178.2 163.9 136.4
APT2 2+2 CHD (2-12,99) (2-12,99) 178.2 290.4 178.2 163.9 178.2 163.9 136.4
APT2 3+1 CHD (0-1,99) 213.8 348.4 213.8 196.6 213.8 196.6 163.6
APT2 3+1 CHD (2-12,99) 213.8 348.4 213.8 196.6 213.8 196.6 163.6
RELEASE DAYS 2 21 2 2 2 2 2

 

Во цените е вклучено:

употреба на базен, фитнес, џакузи, сауна, парна бања, ски гардероба, сеф, интернет, надворешен паркинг, и транфер до ски центар 2 – Малина.

Бебешко креветче – бесплатно.

Минимум престој од 3 ноќевања за новодишниот период и 4 ноќевања од 22.01-19.02.2022

 

ДОПЛАТИ:

  • -Туристичка такса по лице на ден, од 1еур,
  • -Внатрешен паркинг – 5еур на ден.
  • -Новогодишна вечера -95еур возрасен, 45еур дете од 5-12,99год
  • -Божиќна вечера – незадолжителна, 38еур возрасен, 18еур дете од 5-12,99год

 

Политика на отказ на резервација: 

  • Во период на престој од 29.12-03.01.2022  – отказ од 0-21 дена пред пристигање – 3 ноќевања пенали
  • Во останатиот период од 0-6 дена пред пристигање – 1 ноќевање пенали, освен за период од 22.01-19.02.2022 – 3 ноќевања пенали

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* LOYALTY CARD попуст 4 %,
* Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА “MIG ТRAVEL“.