Нова Година 2024 ЗЛАТИБОР

Нова Година 2024 ЗЛАТИБОР (Со посета на Сирогојно, Ел Пасо,  Дрвенград, Врњачка Бања) Прв ден: 29.12.2023 (Петок) Тргнување на групата во 22:30 часот од Скопје и 23:00 часот од Куманово кон Златибор со попатни паузи за царински формалности и одмори.…

Коментарите се исклучени на Нова Година 2024 ЗЛАТИБОР

Пролом Бања предновогодишен Велнес

Програма на патување:   1.Ден 21.12.2023  (Четврток) СКОПЈЕ – ПРОЛОМ БАЊА Состанок на групата рано наутро во 05.30 часот на паркингот кај спортска сала Борис Трајковски (кај пералните). Поаѓање за…

Коментарите се исклучени на Пролом Бања предновогодишен Велнес

ДУБРОВНИК – ТРЕБИЊЕ

ОЧЕК НА НОВА ГОДИНА ВО ДУБРОВНИК !!! Термин: 29.12.2023.-01.01.2024 1 Ден: 29.12.2023 – Планирано поаѓање во 21:00 часот. Ноќно возење со попатни паузи и царински формалности. 2.Ден: 30.12.2023 – Пристигнување во Котор во раните…

Коментарите се исклучени на ДУБРОВНИК – ТРЕБИЊЕ

САРАЕВО – МОСТАР

САРАЕВО – МОСТАР 29.12.2023  – Планирано поаѓање во 18:00 часот од Битола спортска сала. Попатно собирање на патници од Прилеп, Росоман, Велес, Скопје и Куманово. Патувањето ќе биде преку граничен премин…

Коментарите се исклучени на САРАЕВО – МОСТАР

БУДВА -ПОРТОМОНТЕНЕГРО-ТИВАТ-КОТОР НОВА ГОДИНА

Ако сте љубители на Јадранот, тогаш Будва е најдобриот избор за вас! Прекрасна обала, убаво море, прекрасни плажи, сонце, убави луѓе… не е случајно што Будва и будванската ривиера важат…

Коментарите се исклучени на БУДВА -ПОРТОМОНТЕНЕГРО-ТИВАТ-КОТОР НОВА ГОДИНА

ПРАГА-ДРЕЗДЕН -КАРЛОВИ ВАРИ -ВИЕНА НОВА ГОДИНА

Магична, мистична, прекрасна се само дел од атрибутите кои Прага, главната престолнина на Република Чешка. Сместена во срцето на Европа, плени со својата специфична архитектонска традиција а воедно претставува и…

Коментарите се исклучени на ПРАГА-ДРЕЗДЕН -КАРЛОВИ ВАРИ -ВИЕНА НОВА ГОДИНА

MИЛАНО-ЛУГАНО-КОМО-ЏЕНОВА-СИРМИОНЕ НОВА ГОДИНА

Италија – земја на пица и паста, земја на мода, култура и неверојатна убавина. Сплет на уметност, традиција и модерно време. Градби и знаменитости кои ќе ве остават без здив. Италија…

Коментарите се исклучени на MИЛАНО-ЛУГАНО-КОМО-ЏЕНОВА-СИРМИОНЕ НОВА ГОДИНА

ВИЕНА НОВА ГОДИНА

Со богата култура, многубројни историски знаменитости и зачудувачка архитектура, Виена претставува исклучително наследство на познати музичари, уметници, поети и архитекти. Поставен благодатно на источните брегови на реката Дунав, главниот град…

Коментарите се исклучени на ВИЕНА НОВА ГОДИНА

Нова Година 2024 – Интерхотел 4*, Сандански

ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ-НОВОГОДИШНИ ПАКЕТИ 2024 Со свечена вечера во ресторан “САНДАНСКИ”, “РЕНЕСАНС или Механа “БУЛГАРЕ” Сандански  е град на југозападот на Бугарија, во подножјето на Пирин планина на само 40 км од…

Коментарите се исклучени на Нова Година 2024 – Интерхотел 4*, Сандански

Белград – Нова 2024 Година

Нова 2024 Година – БЕЛГРАД со Нови Сад Разглед на Белград со локален водич                                  …

Коментарите се исклучени на Белград – Нова 2024 Година

ДУБАИ ЗА НОВА ГОДИНА

Опис Дочекајте ја Новата Година во Дубаи Индивидуална програма  Детали од лет 30 Dec 2023 BEG DXB 13:15 - 21:35     03 Jan 2024 DXB BEG 18:10 - 21:15 30 Dec…

Коментарите се исклучени на ДУБАИ ЗА НОВА ГОДИНА

НОВА ГОДИНА АНТАЛИЈА

АНТАЛИЈА - ДИРЕКТЕН ЛЕТ ОД СКОПЈЕ – 5 ДЕНА / 4 НОЌИ Град со преку 300 сончеви денови во годината, богата историја, модерни зданија и преубави плажи, Место каде земјата…

Коментарите се исклучени на НОВА ГОДИНА АНТАЛИЈА
Read more about the article Малезија – Куала Лумпур и островот Ланкави
DCIM100MEDIADJI_0041.JPG

Малезија – Куала Лумпур и островот Ланкави

Софија - Истанбул Поаѓање од Софија во 21:30 за Куала Лумпур преку Истанбул. Слетување на аеродромот во Истанбул во 23:55 часот. Поаѓање од Истанбул следниот ден во 01:50 часот. 2…

Коментарите се исклучени на Малезија – Куала Лумпур и островот Ланкави

ОМАН – Нова Година

Треба да посетите повеќе арапски земји за да почувствувате колку е различен Оман. Татковината на Синбад Морепловецот е модерна земја во развој која се наоѓа веднаш до нафтените гиганти, но…

Коментарите се исклучени на ОМАН – Нова Година

Сејшели Нова Година – лет од Софија

 1 СОФИЈА - ИСТАНБУЛ Состанок на аеродромот во Софија во 19:25 часот за летот Софија-Истанбул со АК Туркиш ерлајнс во 21:25 часот. Слетување во Истанбул во 23:50 часот. Краток престој…

Коментарите се исклучени на Сејшели Нова Година – лет од Софија

Истанбул Нова Година – 3 ноќи

28.12.23 - Скопје Состанок со групата во Скопје. Поаѓање кон Истанбул. Ноќно патување со попатни паузи за одмор и царински формалности.  29.12.23 Истанбул (Султанахмед плоштад | Капали Чаршија | Сафир…

Коментарите се исклучени на Истанбул Нова Година – 3 ноќи

Египет Нова Година – чартер од Софија

1 ден Состанок на аеродромот во Софија, терминал 2 за директен чартер лет до Каиро управуван од BH Air. Слетување на аеродромот во Каиро и пречекување од претставник на Onex…

Коментарите се исклучени на Египет Нова Година – чартер од Софија

Тунис – Нова Година

Софија - Енфида, Хамамет, Сус, Монастир Состанок на аеродромот во Софија, терминал 2 за директен чартер лет до Енфида управуван од BH Air. 2  Енфида, Хамамет, Сус, Монастир Слободно време.…

Коментарите се исклучени на Тунис – Нова Година

Истанбул Нова Година 2024 Истанбул – Нова Година 2024

Опис на патувањето Престолнина на империи, град кој владее два континента, средиште на цивилизации и култури - се само неколку од многуте дефиниции за Истанбул. Неограничената убавина на Истанбул е…

Коментарите се исклучени на Истанбул Нова Година 2024 Истанбул – Нова Година 2024
Read more about the article Париз – Нова Година 2024
Arc de Triumph in Paris, France at twilight

Париз – Нова Година 2024

    Распослан на бреговите од реката Сена, која го дели на два дела, овој преубав град, познат како “ Град на светлината “ е политички, економски и културен центар…

Коментарите се исклучени на Париз – Нова Година 2024