LUCKY 5*

You are currently viewing LUCKY 5*

 www.luckybansko.bg

Хотелот се наоѓа на 450 m од центарот на Банско, и 1.5 km од гондолата. Нуди бесплатен превоз до гондолата.

Опис на соби:

Хотелот има 127 соби: Studio Luxury (25 – 30 m2), Apartman Luxury (~ 35 – 40 m2), Apartman Deluxe (50 – 55 m2), Apartman Executive (60 – 65 m2), Apartmani со 2 соби (82 – 85 m2).

Studio Lux: Една соба со француски лежај или два одвоени кревети, софа на пуштање, кујна, сателитска телевизија, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, фен за коса;
Apartman Lux: Спална соба, дневна соба со кујна, сателитска телевизија, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен;
Apartman Deluxe: Голем апартман со спална соба со француски лежај, дневна соба со кујна со камин (само во некој апартмани), трпезарија, TV, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен;
Apartman Executive: Спална соба со брачен кревет, дневна соба со кујна, камин, телевизор, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен. Во овој тип на сместување хотелот нуди појадок во соба – бесплатно;
Apartman (2 спални): Има две спални и дневна соба со кревет на пуштање, TV, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен;
Услуга:

Хотелот има и спа центар и нуди бесплатно користење на: Фитнес сала; Базен со хидромасажери; Сауна, џакузи.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВНИ ДО 15.10.2021, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 20.10.2021 (за период на престој од 01.12-26.12.2021 и 03.01-06.04.2022) 

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВНИ ДО 30.11.2021, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.12.2021 (за период на престој од 01.12-26.12.2021 и 03.01-06.04.2022) 

ПРОМОЦИИ:

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12, ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 16.01.2022, ЗА ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ ДО 03.01-16.01.2022

Ценовник објавен на 14.10.2021

LUCKY BANSKO / 5* / BANSKO
BED & BREAKFAST / EUR 01.12.2021
22.12.2021
23.12.2021
26.12.2021
27.12.2021
02.01.2022
03.01.2022
10.01.2022
11.01.2022
20.01.2022
21.01.2022
23.02.2022
24.02.2022
03.03.2022
04.03.2022
06.04.2022
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
STUDIO STANDARD
SINGLE ROOM 73.7 99 178.2 99 89.1 99 89.1 73.7
STUDIO 2 ADULTS 81.4 110 198 110 99 110 99 81.4
ST2AD 1+1 CHD (0-11,99) 73.26 99 178.2 99 89.1 99 89.1 73.26
ST2AD 1+2 CHD (0-11,99) (0-11,99) 81.4 110 198 110 99 110 99 81.4
ST2AD 2+1 CHD (0-3,99) 81.4 110 198 110 99 110 99 81.4
ST2AD 2+1 CHD (4-11,99) 81.4 110 198 110 99 110 99 81.4
1 BEDROOM APARTMENT STANDARD
APARTMENT 2AD 110 132 220 132 121 132 121 110
APT2 1+1 CHD (4-11,99) 110 132 220 132 121 132 121 110
APT2 1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99) 110 132 220 132 121 132 121 110
APT2 1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99) 110 132 220 132 121 132 121 110
APT2 2+1 CHD (0-3,99) 110 132 220 132 121 132 121 110
APT2 2+1 CHD (4-11,99) 110 132 220 132 121 132 121 110
1 BEDROOM APARTMENT STANDARD PLUS
APARTMENT 2AD 121 158.4 261.8 158.4 145.2 158.4 145.2 121
APARTMENT 2AD+EXTRA BED 157.3 205.9 340.3 205.9 188.7 205.9 188.7 157.3
APT2 1+1 CHD (4-11,99) 121 158.4 261.8 158.4 145.2 158.4 145.2 121
APT2 1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99) 121 158.4 261.8 158.4 145.2 158.4 145.2 121
APT2 1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99) 121 158.4 261.8 158.4 145.2 158.4 145.2 121
APT2 2+1 CHD (0-3,99) 121 158.4 261.8 158.4 145.2 158.4 145.2 121
APT2 2+1 CHD (4-11,99) 121 158.4 261.8 158.4 145.2 158.4 145.2 121
APT2 2+2 CHD (0-3,99) (4-11,99) 121 158.4 261.8 158.4 145.2 158.4 145.2 121
APT2 2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99) 121 158.4 261.8 158.4 145.2 158.4 145.2 121
APT2 3+1 CHD (0-3,99) 157.3 205.9 340.3 205.9 188.7 205.9 188.7 157.3
APT2 3+1 CHD (4-11,99) 157.3 205.9 340.3 205.9 188.7 205.9 188.7 157.3
1 BEDROOM APARTMENT EXECUTIVE
APARTMENT 2AD 165 198 264 198 176 198 176 165
APARTMENT 2AD+EXTRA BED 214.5 257.4 343.2 257.4 228.8 257.4 228.8 214.5
APT2 1+1 CHD (4-11,99) 165 198 264 198 176 198 176 165
APT2 1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99) 165 198 264 198 176 198 176 165
APT2 1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99) 165 198 264 198 176 198 176 165
APT2 2+1 CHD (0-3,99) 165 198 264 198 176 198 176 165
APT2 2+1 CHD (4-11,99) 165 198 264 198 176 198 176 165
APT2 2+2 CHD (0-3,99) (4-11,99) 165 198 264 198 176 198 176 165
APT2 2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99) 165 198 264 198 176 198 176 165
APT2 3+1 CHD (0-3,99) 214.5 257.4 343.2 257.4 228.8 257.4 228.8 214.5
APT2 3+1 CHD (4-11,99) 214.5 257.4 343.2 257.4 228.8 257.4 228.8 214.5
RELEASE DAYS 7 14 21 14 14 14 14 7

Во цената е вклучено: појадок, употреба на внатрешен био базен, солена соба, солен базен, ледена соба, сауна , парна бања, џакузи, фитнес, интернет низ целиот хотел, чување деца од 3-6год од 9 наутро до 21 часот навечер.

  • -Доплата за Полупансион – 18еур возрасно лице, 10еур дете од 4-11,99год.
  • -Доплата за затворен паркинг – 10еур на ден
  • -Новогодишната (132еур возрасен и 80еур дете од 4-11,99год ) и Божиќната (45еур возрасен и 27еур дете од 4-11,99год) вечера се задолжителни.
  • -Бебешко креветче – бесплатно

 

Мимиумум престој: 

Од 20.12-26.12.2021 – 3 ноќевања, од 27.12-03.01.2022 – 4 ноќевања.

Политика на отказ:

  • Во период од 27.12-03.01.2022 – до 21ден пред пристигање – без пенали, после овој период 100% пенали.
  • Во период од 20.12-26.12.2021 и 03.01-10.01.2022-до 14 дена пред пристигање – без пенали, по овој период 1 ноќевање пенали
  • Сите останати периоди – до 7 дена пред пристигање – без пенали, по овој период 1 ноќевање пенали
  • Не појавување во хотел – 100% пенали.

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур 

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

LOYALTY CARD попуст 4 % (од 5 ноќевања нагоре)
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “МИГ ТРАВЕЛ“.