Viceroy 5*

You are currently viewing Viceroy 5*

Early Booking Discount понуда од Viceroy 5*

 

VICEROY 5* KOPAONIK                                         www.viceroyhotelsandresorts.com

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

Тип на сместување

Лица бр.

01.12-28.12.2022

28.12-08.01.2023

08.1-25.02.2023

25.02-31.03.2023

 

Без Балкон

Со Балкон

Без Балкон

Со Балкон

Без Балкон

Со Балкон

Без Балкон

Со Балкон

NEST ROOM

2

За проверка на цена исклучиво во агенција!

 

Поради секојдневни измени неопходно е да се провери цената пред да се направи резервација!

 

KING ROOM

2

DOUBLE QUEEN

2/4

KOPAONIK SUITE

2/4

KARAMAN SUITE

2/4

Минимум престој

3

5

3

3

Цените во табаелата се од информативен карактер.Поради секојдневни измени неопходно е да се провери цената пред да се направи резервација !

Во цената е вклучено:

–       Сместување на база ноќевање со појадок ( ВВ)

–       Користење фитнес центар

–       Користење базени на отворено со топла вода

–       Користење детско катче

–       WI-FI низ цел хотел

–       Спа центар ( сауна и затворен базен) ЗАДОЛЖИТЕЛНО ЗАКАЖУВАЊЕ НА ТЕРМИН.

Доплати:

–       Туристичка такса 1€ за лице на ден, деца од 7 до 15 год. 0.50€ , деца до 7 гратис ( СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА )

–       Доплата за вечера 30€ по лице на ден

–       Доплата за ручек 25€ по лице на ден

–       Доплата за 3-то лице во соба 50€ дневно

–       Доплата за домашно милениче 50€ за цел престој (задолжителна претходна најава)

Услови за деца :

–       Деца од 0 до 6.99 години на заедничко легло со родители ГРАТИС

–       Деца од 7-14.99 години на заедничко легло со родители 50% попуст

Дополнителни услуги:

–       Хотелска гаража 20€ по возило на ден

Забелешка:

–       Хотелот располага со соби за лица со инвалидитет

Политика за откажување:

–       До 31 дена пред Chek In откажување без пенали

–       Од 30-0 дена пред Chek In 100% пенали

–       Доколку гостинот го напушти хотелот пред закажаниот термин на заминување, хотелот ги задржува средствата за неискористениот дел.

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 15.10.2022 15% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.11.2022 10% ПОПУСТ