Вила Посеидон

You are currently viewing Вила Посеидон
 
 • Вила Посеидон се наоѓа на сама плажа во Калитеа, на 200м од центарот. Паркинг за возила сама вила не нуди, но има на 30м од самата вила веднаш до хотелот Маргарита, и истиот е бесплатен. Вилата располага само со трокреветни и четворокреветни студија. За сезона 2023, лежалки поставени на плажа нема, секоја соба има на располагање 2 лежалки, кој ги зема на користење и на крајот на денот ги враќа во вилата (строго забрането останање лежалки на плажа преку ноќ) чадори нема. 

  ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА 

  ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

  (напомена: првите два и последните два термина се промо цени и на нив не подложи попуст) 

  ПРОДОЛЖЕН 5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 28.02.2023, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 03.03.2023

   

  Опис на сместување

   

  -Трокреветното студио располага со брачен кревет за две лица, по грчки мерки т.е потесни од стандардните спални и едно единечно регуларно легло, мини кујна со прибор за готвење и јадење која е одвоена од спалната, но не и со врата, сопствен тоалет,wi-fi балкон кој гледа странично на море или кон градина, а истото е лоцирано на трет кат и НЕ е реновирано. Користењето на клима уредот е вклучено во цената.

  Четворокреветните студија располагаат со брачен кревет за две лица, по грчки мерки т.е потесни од стандардните спални и две единечни стандардни легла. Истите можат да бидат лоцирани на приземје (без оградена тераса нереновирано студио) на трет кат со страничен поглед на море со број 24 и 26 не реновирани и 23 и 25 со реновирани тоалети, едно студио на четврти кат со голем балкон и директен поглед на море – со реновиран тоалет – бр.31, и едно студио со поглед на градина кое се наоѓа на трет кат и е со реновиран тоалет -број 21. Капацитет на собите е максимум 4 лица. Надвор од овој капацитет може да се смести само дете до 3,99год. 

  Сликите кои се објавени на нашата веб-страница (www.jk.com.mk) се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени.

   

  Удобности

  • Клима
  • WI-FI
  • Кујна
  • TV
   
  Датуми Triple room Quadraple GF 1/4 renovated 1/4 GVrenovated 1/4 Studio
  21.05.2023 – 28.05.2023
  28.05.2023 – 04.06.2023
  04.06.2023 – 11.06.2023
  11.06.2023 – 18.06.2023
  18.06.2023 – 25.06.2023
  25.06.2023 – 02.07.2023
  02.07.2023 – 09.07.2023
  09.07.2023 – 16.07.2023
  16.07.2023 – 23.07.2023
  23.07.2023 – 30.07.2023
  30.07.2023 – 06.08.2023
  06.08.2023 – 13.08.2023
  13.08.2023 – 20.08.2023
  20.08.2023 – 27.08.2023
  27.08.2023 – 03.09.2023
  03.09.2023 – 10.09.2023
  10.09.2023 – 17.09.2023
  17.09.2023 – 24.09.2023
  24.09.2023 – 01.10.2023

  Превоз

   

  ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики 

  • -Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице
  • -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 55еур по лице
  • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –40еур по лице
  • -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 40еур по лице

   

  ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

  • -Битола -(Спортска сала) – 40еур по лице
  • -Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
  • -Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –45еур по лице
  • -Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
  • -Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице
  • -Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45еур по лице

  Деца од 2-11,99год -10еур попуст 

   

  Миг Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  , или промена на цената на горивото

   

  ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

  • -3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
  • -4:00 Скопје (Дрводекор)
  • -4:30 Велес (БП Макпетрол кружен тек)
  • -5:00 Неготино (БП Неготино)
  • -6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

   

  ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

  • -4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
  • -3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
  • -2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
  • -2:15 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
  • -2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
  • -3:15 Ресен (спроти автобуска станица Транскоп на перон ) – Трасфер до Битола
  •  

  ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

  • *За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин(овој попуст не е важечки за промо термините)
   * попустите не може да се комбинираат,
  • *Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети)
  • *Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
  • *Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

Вила Посеидон-Сабота

 

 

Првите два и последните два термина се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст

ПРОДОЛЖЕН 5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 28.02.2023, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 03.03.2023

 

Опис на сместување

 

Четворокреветните студија располагаат со брачен кревет за две лица, по грчки мерки т.е потесни од стандардните спални и две единечни стандардни легла, или две дупли потесни легла во собите кој гледаат према градина, мини кујна со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, балкон, wi-fi. Користењето на клима уредот е вклучено во цената. Истите можат да бидат лоцирани на приземје (без оградена тераса) на втор кат со страничен поглед на море, и две студија со поглед на градина кое се наоѓаат на втор кат. Капацитетот на собите е максимум 4 лица. Надвор од овој капацитет може да се смести само дете до 3,99год. 

Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени.

 

Удобности

 • Клима
 • WI-FI
 • Кујна
 • TV
 
Датуми Quadraple GV Quadraple GF Quadraple SSV
20.05.2023 – 27.05.2023
27.05.2023 – 03.06.2023
03.06.2023 – 10.06.2023
10.06.2023 – 17.06.2023
17.06.2023 – 24.06.2023
24.06.2023 – 01.07.2023
01.07.2023 – 08.07.2023
08.07.2023 – 15.07.2023
15.07.2023 – 22.07.2023
22.07.2023 – 29.07.2023
29.07.2023 – 05.08.2023
05.08.2023 – 12.08.2023
12.08.2023 – 19.08.2023
19.08.2023 – 26.08.2023
26.08.2023 – 02.09.2023
02.09.2023 – 09.09.2023
09.09.2023 – 16.09.2023
16.09.2023 – 23.09.2023
23.09.2023 – 30.09.2023

Превоз

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики 

 • Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 55еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –40еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 40еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола -(Спортска сала) – 40еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –45еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45еур по лице

Миг Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  , или промена на цената на горивото

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 • -3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
 • -4:00 Скопје (Дрводекор)
 • -4:30 Велес (БП Макпетрол, кружен тек)
 • -5:00 Неготино (БП Неготино)
 • -6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • -4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
 • -3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
 • -2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • -2:15 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
 • -2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
 • -3:15 Ресен (спроти автобуска станица Транскоп на перон ) – Трасфер до Битола

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • *За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин(овој попуст не е важечки за промо термините)
  * попустите не може да се комбинираат,
 • *Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети)
 • *Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • *Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
 • *Важат Општите услови на СКТМ , ТА ЈК травел и ТА Миг Травел