Вила Мариа

You are currently viewing Вила Мариа
 
 • Вила Мариа се наоѓа во центарот на Калитеа, веднаш до паркот, на 500м одалеченост од море. Собите се ново изградени Април 2019, и 2020 се дополнети со нови 3 студиа. Вилата располага со 1 трокреветнo и четворокреветни студиа, сите опремени со клима (5еур на ден на лице место), мини кујна со решо, сопствен тоалет со туш, балкон, интернет ( за јачината на истиот туристичката агенција не гарантира и не одговара) и сите соби се на втор спрат.

  На промо цените НЕ следува попуст за рана резервација и 2 последователни термина

  • -Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава. 
  • -Цените се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања (без превоз).
  • -Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).

  ПРОДОЛЖЕН 10%  ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.03.2023, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 03.04.2023

   

  Опис на сместување

   

  Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени.

   

  Удобности

  • Клима
  • WI-FI
  • Кујна
  • TV
  •  
  Датуми Studio 1/3 Studio 1/4
  20.05.2023 – 27.05.2023
  27.05.2023 – 03.06.2023
  03.06.2023 – 10.06.2023
  10.06.2023 – 17.06.2023
  17.06.2023 – 24.06.2023
  24.06.2023 – 01.07.2023
  01.07.2023 – 08.07.2023
  08.07.2023 – 15.07.2023
  15.07.2023 – 22.07.2023
  22.07.2023 – 29.07.2023
  29.07.2023 – 05.08.2023
  05.08.2023 – 12.08.2023
  12.08.2023 – 19.08.2023
  19.08.2023 – 26.08.2023
  26.08.2023 – 02.09.2023
  02.09.2023 – 09.09.2023
  09.09.2023 – 16.09.2023
  16.09.2023 – 23.09.2023
  23.09.2023 – 30.09.2023

  Превоз

   

  ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики 

  • Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице
  • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 55еур по лице
  • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –40еур по лице
  • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 40еур по лице

  ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

  • Битола -(Спортска сала) – 40еур по лице
  • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
  • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –45еур по лице
  • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
  • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице
  • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45еур по лице

  Миг Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  , или промена на цената на горивото

  ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

  • -3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
  • -4:00 Скопје (Дрводекор)
  • -4:30 Велес (БП Макпетрол, кружен тек)
  • -5:00 Неготино (БП Неготино)
  • -6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

  ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

  • -4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
  • -3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
  • -2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
  • -2:15 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
  • -2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
  • -3:15 Ресен (спроти автобуска станица Транскоп на перон ) – Трасфер до Битола

   

  ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

  • *За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин(овој попуст не е важечки за промо термините)
   * попустите не може да се комбинираат,
  • *Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети)
  • *Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
  • *Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
  • *Важат Општите услови на СКТМ, ТА ЈК травел и ТА МИГ ТРАВЕЛ