Nebeska Stolica 2

You are currently viewing Nebeska Stolica 2

Early Booking Discount понуда од Nebeska Stolica 2

 

 

NEBESKA STOLICA 2 – Kopaonik

10% попуст за упалта до 20.10.2021

Цената е дадена за наем на СТУДИО / АПАРТМАН за 7 ноќи
Доплата за Полупансион е задолжителна во апартмани

Смена

Сабота/Сабота

7 ноќи

 

Мах лица

Период

18.12 25.12

25.12

01.01

01.01

22.01

22.01

29.01

29.01

05.02

05.02

12.02

12.02

19.02

19.02

05.03

05.03

19.03

19.03

02.04

2+1 Апп

4

 

Апартмани

610

750

820

685

655

685

820

685

655

610

3+1 Апп

5

695

860

940

780

745

780

940

780

745

695

4+1 Апп

6

790

970

1,055

880

840

880

1,055

880

840

790

5+1 Aпп

7

880

1,080

1,175

980

940

980

1,175

980

940

880

6+1 Aпп

8

980

1,200

1,310

1,090

1,045

1,090

1,310

1,090

1,045

980

Цените се дадени по лице за 7 ноќи на база Полупансион

Смена

Сабота/Сабота

7 ноќи

Мах лица

Период

18.12

25.12

25.12

01.01

01.01

22.01

22.01

29.01

29.01

05.02

05.02

12.02

12.02

19.02

19.02 05.03

05.03

19.03

19.03

02.04

1/2 Standart

2

 

Соби Кула В

329

378

399

364

350

364

399

364

350

329

1/2+1, 1/2+2

3,4

329

378

399

364

350

364

399

364

350

329

1/3+1

4

294

343

364

329

315

329

364

329

315

294

1/3+2

5

280

329

350

315

301

315

350

315

301

280

Смена

Недела/Недела

7 ноќи

Мах лица

Период

19.12 26.12

26.12

02.01

02.01

23.01

23.01

30.01

30.01

06.02

06.02 13.02

13.02 20.02

20.02 06.03

06.03

20.03

20.03

03.04

1/2 Superior

2

 

Соби Кула А нов блок

350

406

420

385

371

385

420

385

371

350

1/2+1, 1/2+2

3-4

329

378

399

364

350

364

399

364

350

329

1/3+1

4

294

343

364

329

315

329

364

329

315

294

1-во лице на дополнително легло

231€

2-ро лице на дополнително легло

189€

 

 

Во цената е вклучено:
– Наем на апартман / студио за 7 ноќи (доплата за Полупансион е задолжителна во апартманите)
– Во соби цените се дадени по лице за 7 ноќи на база Полупансион
– Ски Гардеробер
– Wi-FI
– Детско Катче

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години плаќаат 0,50€ по лице на ден; Деца до 7 години ГРАТИС; (се плаќа на рецепција)
– Хотелско осигурување за сите гости 0,60€ по лице на ден (се плаќа на рецепција)
– Полупансион (за лица сместени во апартмани е ЗАДОЛЖИТЕЛЕН) 18,5€ по лице на ден за возрасни; Деца 2-9,99 години 9,50€ по лице на ден; Деца до 1,99 години ГРАТИС;

Услови за деца (сместување во соби):
– Деца до 1,99 години ГРАТИС
– Деца 2-,9,99 години на сопствено или дополнително легло добиваат 9€ попуст од цената во табелата;
– Дете 2-4,99 години во 1/2 соба (на заедничко легло со родители) плаќа само 9€ по лице на ден;
– Две деца до 9,99 години во соба со 1 дополнително легло ( со родители) плаќаат пшо 50% од цената;

Напомена:
– За престој пократок од 7 ноќи, цената се зголемува за +25% на ден (минимум 3 ноќи)
– За резервација со Еarly Booking потребно е уплата од минимум 50% од вкупната сума при резервација остатокот се доплаќа до 10.12.2021.
– Цените се дадени по ЕУР, плаќањето се врши во денарска противредност 1€ = 62 Денари.

Услови за откажување и промена на термин:
– Промена на резервација се врши со доплата од +10% од цените доколку во мометов има расположливост на места
– Oтказ или промена на термин се смета за валидна исклучиво кога се доставува во писмена форма.
– 10% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже од денот на правење до 30 дена пред почетокот на аранжманот
– 20% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже 29-15 дена пред почетокот на аранжманот
– 50% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже 14-8 дена пред почетокот на аранжманот
– 100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже 7-0 дена пред почетокот на аранжманот
– Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства.
– Промени на анаржманот не се дозволени за време на престојот во Хотелот.

 

Ковид политика:
– Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај
– Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
– Затварање на граници