Grand Tornik 5* Златибор

You are currently viewing Grand Tornik 5* Златибор

Grand Tornik 5* Златибор

ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ДО 28.12.2022

Цените се изразени во еур, по соба на ден, на база Полупансион (појадок и вечера) 

Тип на соба еднокреветна Двокреветна Доплата за 3то лице
Двокреветна соба 160 170 /
Јуниор Апартман 200 210 70
Класичен Апартман 220 230 70
Супериор Апартман 260 270 70
Лукс Апартман 350 360 70

 

Доплати:
1-во дете до 5,99 г. со 2 возрасни лица ГРАТИС;
2-ро дете до 5,99 г. со 2 возрасни лица плаќа 17,50€ по лице на ден;
Деца од 6-11,99 г.   со 2 возрасни лица плаќаат 35€ по лице на ден;
3-то возрасно лице на дополнително легло доплаќа 70€ по лице на ден;

Во цената Е вклучено:
Појадок (07:00-11:00ч) и Вечера (18:00-21:30ч)
Неограничено користење на Spa & Wellness центар (внатрешен базен, хидромасажна када, финска сауна, парна бања, топла соба, био сауна, руска бања, тепидариум, амам, локониум, ледена фонтана, весели тушеви)
Безжичен интернет низ цел хотел и паркинг
Бебе креветче (задолжителна резервација)

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз, Патничко осигурување
Туристичка такса по лице на ден 1,30€ возрасен; 0,60€ деца 7-14,99 г.; деца до 7 г. не плаќаат
Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плааќаат сите гости
(Туристичка такса и Хотелско осигурување се плаќа во агенција)

Услови за откажување и промена на термин:
Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.
Рокови за откажување на резервација:
До 8 дена пред почеток на аранжман БЕЗ ПЕНАЛИ
7-0 дена пред почеток на аранжман 100% од вкупната сума на аранжманот
Доколку гостинот го напушти хотелот предвреме уплатените средства нема да ги рефундира.

 

 

Опис на сместување

 

Двокреветни соби, Јуниор апартман, Супериор апартман, Лукс апартман

Во собите: собен сервис, слуги за перење и пеглање, фен, мини бар, сеф во собата, телевизор, телефон, безжичен интернет, бањарка, влечки

 

Опис на програма

 

Гранд Хотел Торник, единствениот хотел со 5 *на Златибор, и е вистинскиот избор за оние кои сакаат да ја доживеат оваа дестинација на сосема нов начин.
Се наоѓа на надморска височина од 1.010 метри.

Ексклузивен СПА центар на 2.250 м2, најсовремен конгресен комплекс, атрактивна тераса од 1.500 м2 со прекрасен панорамски поглед на врвовите на Торник, ресторан Ротари кој со своите 650м2 се рангира меѓу најголемите во светот, се само дел од понудата на овој голем комплекс.

Пансионски ресторан, ресторан Ротација, лоби бар, вино бар-камин соба, слаткарница, валнес бар,

Спа центарот:

Два затворени базени за возрасни и еден детски базен.
Џакузи, Био сауна, Финска сауна, Руска бања, Тепидариум
Амам, Релакс соба, Ледена фонтана, Весели тушеви, Масажи и третмани