Amira 5*

You are currently viewing Amira 5*

 

www.hotelamira.bg

Хотелот „Amira“ е луксузен бутик хотел со 5*****, расположен во подножјето на Пирин планина во Банско кој се наоѓа во непосредна близина на жичарницата. Хотелот располага со петнаесет едноспални апартмани од кои два се ВИП, единаесет студија и пет двокреветни соби. Постои можност просториите да се комбинираат на различни начини : студио со двокреветна соба, едноспален апартман со двокреветна соба и студио со едноспален апартман.

Има три ресторани: класичен ресторан со деведесет места во кој се нуди висок комфор, богата листа на вина и уникатна комбинација на најдобрите спацијалитети од локалната и глобалната кујна. Потоа тераса кон ресторанот со дваесет и четири места, лоби бар до дваесет и осум места и пријатен камин и ВИП салон со дваесет места наменет за релаксација.

Модерниот спа центар располага со две кабини за масажа, спа терапии и козметички процедури, релакс соба, финска сауна, панорамна инфрацрвена сауна со хималајска сол, парна бања, џакузи, внатрешен базен со зона за хидромасажа и  детски внатрешен базен. За своите најмали гости хотелот има организирано детско катче за слободна игра и зона за креативни работилници.

Хотелот нуди беспрекорна услуга карактеристично за комплексите од највисока класа, како и поединечно внимание кон секој свој гостин.

Хотелот располага со мултифункционална сала опремена со се што е потребно за бизнис – состаноци, корпоративни семинари, презентации, изложби, коктели, обуки и други. Салата располага со централна климатизација, плазма екран 50 инчи, телефон и безжичен интернет.

За организирање  на корпоративни настани и конференции хотел „Amira“ нуди конференциска сала со капацитет до четириесет места.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ИЛИ ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИРЗАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2021, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.11.2021

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2021, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.12.2021

ПРОМОЦИИ – 7=6, 8=7, 10=9, 11=10 ЗА ЦЕЛА ЗИМСКА СЕЗОНА ОСВЕН ЗА НОВОГОДИШНИОТ ПЕРИОД ОД 27.12-02.01.2022

 

AMIRA / 5* / BANSKO
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 01.12.2021
26.12.2021
27.12.2021
01.01.2022
02.01.2022
14.03.2022
15.03.2022
31.03.2022
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
STANDARD
DOUBLE ROOM 110 205.7 163.9 110
SINGLE ROOM 110 205.7 163.9 110
DBL 1+1 CHD (6-11,99) 110 205.7 163.9 110
SGL 1+1 CHD (0-5,99) 110 205.7 163.9 110
DBL 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 110 205.7 163.9 110
STUDIO
STUDIO 136.4 249.7 201.3 136.4
STUDIO+EXTRA BED 189.2 302.5 254.1 189.2
STD 1+1 CHD (6-11,99) 136.4 249.7 201.3 136.4
STD 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 136.4 249.7 201.3 136.4
STD 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 178.2 291.5 243.1 178.2
STD 2+1 CHD (6-11,99) 178.2 291.5 243.1 178.2
STD 2+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 178.2 291.5 243.1 178.2
1 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 2 AD 174.9 315.7 255.2 174.9
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED 227.7 368.5 308 227.7
APP 1+1 CHD (6-11,99) 174.9 315.7 255.2 174.9
APP 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 174.9 315.7 255.2 174.9
APP 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 216.7 357.5 297 216.7
APP 2+1 CHD (6-11,99) 216.7 357.5 297 216.7
APP 2+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 216.7 357.5 297 216.7
1 BEDROOM APARTMENT LUX
APARTMENT 2 AD 271.7 481.8 391.6 271.7
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED 324.5 534.6 444.4 324.5
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED [2. ADL] 377.3 587.4 497.2 377.3
APP 1+1 CHD (6-11,99) 271.7 481.8 391.6 271.7
APP 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 271.7 481.8 391.6 271.7
APP 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 313.5 523.6 433.4 313.5
APP 2+1 CHD (6-11,99) 313.5 523.6 433.4 313.5
APP 2+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 313.5 523.6 433.4 313.5
APP 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 355.3 565.4 475.2 355.3
APP 3+1 CHD (6-11,99) 366.3 576.4 486.2 366.3
APP 3+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 366.3 576.4 486.2 366.3
ПОЛУПАНСИОН 01.12.2021
26.12.2021
27.12.2021
01.01.2022
02.01.2022
14.03.2022
15.03.2022
31.03.2022
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
STANDARD
DOUBLE ROOM 136.4 232.1 190.3 136.4
SINGLE ROOM 136.4 232.1 190.3 136.4
DBL 1+1 CHD (6-11,99) 136.4 232.1 190.3 136.4
SGL 1+1 CHD (0-5,99) 136.4 232.1 190.3 136.4
DBL 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 136.4 232.1 190.3 136.4
STUDIO
STUDIO 162.8 276.1 227.7 162.8
STUDIO+EXTRA BED 228.8 342.1 293.7 228.8
STD 1+1 CHD (6-11,99) 162.8 276.1 227.7 162.8
STD 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 162.8 276.1 227.7 162.8
STD 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 217.8 331.1 282.7 217.8
STD 2+1 CHD (6-11,99) 217.8 331.1 282.7 217.8
STD 2+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 217.8 331.1 282.7 217.8
1 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 2 AD 201.3 342.1 281.6 201.3
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED 267.3 408.1 347.6 267.3
APP 1+1 CHD (6-11,99) 201.3 342.1 281.6 201.3
APP 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 201.3 342.1 281.6 201.3
APP 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 256.3 397.1 336.6 256.3
APP 2+1 CHD (6-11,99) 256.3 397.1 336.6 256.3
APP 2+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 256.3 397.1 336.6 256.3
1 BEDROOM APARTMENT LUX
APARTMENT 2 AD 298.1 508.2 418 298.1
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED 364.1 574.2 484 364.1
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED [2. ADL] 430.1 640.2 550 430.1
APP 1+1 CHD (6-11,99) 298.1 508.2 418 298.1
APP 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 298.1 508.2 418 298.1
APP 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 353.1 563.2 473 353.1
APP 2+1 CHD (6-11,99) 353.1 563.2 473 353.1
APP 2+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 353.1 563.2 473 353.1
APP 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 408.1 618.2 528 408.1
APP 3+1 CHD (6-11,99) 419.1 629.2 539 419.1
APP 3+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 419.1 629.2 539 419.1
RELEASE DAYS 7 21 7 7

 

Во цените е вклучено:

употреба на базан, финска сауна, парна бања, инфраред сауна, фитнес, џакузи, ски остава, интернет, паркинг и трансфер до гондолата

 

Минимум престој: 

  • -5 ноќевања во Новогодишниот период
  • -3 ноќевања во период од 02.01-14.03.2021
  • -2 ноќевања во останатите термини

 

Доплати:

  • Задолжителна доплата за Новогодишната вечера од 140еур по лице и 70еур за дете од 6-11,99год (истата за децата не е задолжителна за деца до 5год – доколку сакаат порција – 15еур)
  • Задолжителна туристичка такса од 1еур по лице на ден

Политика на отказ на резервација:

  • За Новогодишниот период до 21 ден пред пристигање без пенали, по овој период 1 ноќевање пенали, не појавување во хотел 2 ноќевања пенали
  • За останатиот период до 7 ноќевања пред пристигање без пенали, по овој период 1 ноќевање пенали, не појавување во хотел 2 ноќевања пенали