ВИЛА ОРФЕАС – ПАРАЛИЈА

You are currently viewing ВИЛА ОРФЕАС – ПАРАЛИЈА

ЛЕТО 2024

ПАРАЛИЈА

На 70 км од Солун се наоѓа  Паралија- едно од најпознатите и најпосетувано летувалиште во Грција. Посебно се препорачува за љубителите на шопингот и добриот провод, со многу продавници , кафиќи, диска , таверни …Живо место со голема плажа и топло море, поволно за посета и пред и вон сезона.

“ОРФЕАС” Се наоѓа во центарот на Паралија на прва улица, на 20-30 метри од плажа. Вилата располага со студија : 1/2 – два поединечни кревети и 1/3  се со еден дупли и еден поединечен кревет . Сите студија се на прв спрат опремени со : опремена кујна , сопствено купатѕило , тераси , TV,WI-FI  и клима уред ( доплата  5 еур на ден  ) .

Координати: 40.264088, 22.596486

Паралиа– студиа : ОРФЕАС  
ПЕРИОД НОЌИ      1/2      1/3
   01.06-08.06 7      100     120
08.06-15.06 7 150 170
15.06-22.06 7 200 220
22.06-29.06 7 250 270
29.06-06.07 7 280 300
06.07-13.07 7 300 320
13.07-20.07 7 320 340
20.07-27.07 7 340 360
27.07-03.08 7 340 360
03.08-10.08 7 340 360
10.08-17.08 7 340 360
17.08-24.08 7 340 360
24.08-31.08 7 320 340
31.08-07.09 7 260 280
07.09-14.09 7 200 220
14.09-21.09 7 160 180
21.09-28.09 7 100 120

Туристичка такса 1,5 еур по студио од ноќ  (плаќање во агенција).

Цените се изразени во евра за наем на студио и апартман за 7 ноќевања.

Автобуски превоз: 05:00 ч, Прилеп – Паралија

Враќање: 14:00 ч. по локално време Паралија – Прилеп.

Цена за превоз: 2600 ден. повратен билет. За деца до 14 год 1800 ден.

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување – без франшиза до 65 год. – 300 ден, од 65 – 70 год. – 500 ден.

За хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти.

Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето  во 13:00 ч по локално време.

Можност за плакање со visa и mastercard. За плаќање на 3 рати + 5 % од цената.

Плаќањето е во денарска противредност (1 € = 62 ден.)

 

Останати услови :

 • Патниците се должни  1 ден пред поаѓање да се информираат во агенција во врска со патувањето.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 10-15 минути пред поаѓањето.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира превозното средство
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • При сместувањето, ако гостите забележат некој недостаток, или дел од инвентарот да е оштетен, должни се да ги известат сопствениците на објектот,или лицето кое ги сместува, за да не дојде до плаќање на веќе оштетен инвентар.
 • Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „МИГ ТРАВЕЛ“ и на самата агенција.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.