Неа Потидеа – Вила ЛИДИЈА, Грција Лето 2024

You are currently viewing Неа Потидеа – Вила ЛИДИЈА, Грција Лето 2024

10% попуст за рана уплата до 01.03.2024

Локација:  Се наоѓа на само 30 м. од песочната плажа во Неа Потидеа. Опкружена е со прекрасен  двор и цветна градина.

Сместување:  Прв и Втор кат: трокреветни студија, четирикреветни и петкреветни дуплекси.

 • Студио 1/3 – три единечни кревети, одделена опремена кујна, бања, ТВ, тераса.
 • Дуплекс 1/4 – четири единечни кревети (по 2 во посеби соби), одделена опремена кујна, бања, ТВ, тераса.
 • Дуплекс 1/5–  пет единечни кревети (3 во една соба и 2 во друга соба), одделена опремена кујна, бања, ТВ, тераса.
 • Клима уредот е вклучен во цената.
 • Пешкири и хигиенски средства нема во сместувачките капацитети.
 • Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).  
 • НАПОМЕНА

  • Во апартманите и студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
  • Сместувањето во апартманите и студијата е во 14:00 (по локално време);
  • Напуштање на апартманите и студијата е во 09:00 (по локално време);
  • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
  • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите.
  • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
  • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.
  • За уплата на аранжман преку Синдикатите со кои имаме склучено договор плаќањето е на 9 рати.
  • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс, во спротивно резервацијата е неважечка.
  • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
  • Задолжително патничко осигурување.
  • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

  ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

  • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице. Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде е склучен Договорот за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
  • Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.
  • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
  • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
  • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
  • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
  • Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.Ценовник за Лето 2024:ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌИ
   Период Бр.на ноќи 1/3 студио 1/4 АПП дуплекс 1/5 АПП дуплекс 1/4 АПП дуплекс (без поглед)
   25.05 – 01.06 7 149 € 19 209 € 159 
   01.06 – 08.06 7 209 € 279  29 23
   08.06 – 15.06 7 269 € 33 35 299 
   15.06 – 22.06 7 309  37 39 339 
   22.06 –  29.06 7 359  42 44 399 
   29.06 – 06.07 7 399  46 48 429 
   06.07 – 13.07 7 449  51 53 479 
   13.07 – 20.07 7 499  569  589  529 
   20.07 – 27.07 7 499 € 569  589  529 
   27.07 – 03.08 7 499 € 569  589  529 
   03.08 – 10.08 7 499 € 569  589  529 
   10.08 – 17.08 7 499 € 569  589  529 
   17.08 –  24.08 7 469 € 53 55 49
   24.08 – 31.08 7 399 € 46 48 429 
   31.08 – 07.09 7 339  40 42 369 
   07.09 – 14.09 7 269  33 35 299 
   14.09 – 21.09 7 20 249  269  209 
   21.09 – 28.09 7 149 € 20 229 € 169 

   ЦЕНИТЕ  СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ  НА  СТУДИО или АПП   ЗА  7 НОЌИ.

   Задожолжителна доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

   Last Minute и специјални понуди

   Превозот се доплаќа

     Повратен превоз Еден правец
   Возрасен  45€ 35€
   Деца од 02-12 год. 35€ 25€
   Деца до 2 год. Бесплатно (без седиште) Бесплатно (без седиште)
   • Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
   • Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
   • Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.
   • Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10 € по лице. Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот.

   Локација:

   ПРЕВОЗ:
   Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.

    Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,

   Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.Важат општите услови за патувањe на Т.А ИН ТРАВЕЛ СЕРВИС и ТА МИГ ТРАВЕЛ