ВИЛА GALINI – КАЛИТЕА

You are currently viewing ВИЛА GALINI – КАЛИТЕА

НА ПЛАЖА

Вилата ГАЛИНИ се наоѓа на сама плажа.Располага со сопствена плажа, лежалки и чадор за секоја соба. Идеална локација  за вистински одмор со опуштање од звукот  и бојата на  морето.Сите соби се со поглед на море. Вилата располага со безжичен интернет со брзина вообичаена за грчките конекции.
Секоја соба има мини вц со туш и мини кујна,решо,кујнски инвентар,фрижидер,тв, клима уред и тераси.
Во превод КАЛИТЕА значи убав поглед. Ова е единственото место со неверојатна глетка према торонеискиот залив. Широката песочна плажа со ситен песок и чиста вода се симбол на плавото знаме кое КАЛИТЕА го добива секоја година од страна на ЕОТ.

10% ПОПУСТ ЗА УПЛАТА НА 50% ОД ЦЕНАТА ДО 11.12.2023

12% ПОПУСТ ЗА УПЛАТА НА 100% ОД ЦЕНАТА ДО 11.12.2023

ЦЕНОВНИК

ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНИТЕ ( 19.05; 26.05; 02.06; 01.09;08.09 и 15.09.2024)
ОЗНАЧЕНИ СО ЅВЕЗДИЧКА * ВО ТАБЕЛАТА СЕ  ПАКЕТ АРАНЖМАНИ И СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ СО ВКЛУЧЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ

ОСТАНАТИТЕ  ЦЕНИ ЗА ДАДЕНИТЕ СМЕНИ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО  ЗА 7 НОЌИ

 

КОРИСТЕЊЕ НА КЛИМА УРЕД СЕ ДОПЛАЌА 5 € ОД НОЌ ОД СТУДИО

 КОРИСТЕЊЕ НА WI-FI Е БЕСПЛАТНО

КОРИСТЕЊЕТО НА ЛЕЖАЛКИ И ЧАДОР НА ПЛАЖА Е БЕСПЛАТНО, СО НАРАЧКА НА ПИЈАЛОК

  • -За пакет аранжманот во СТУДИО   потребни се минимум 2 лица;
    -трето,четврто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат 45€ за возрасен или 35€ за дете од 02 – 12 години;
    – дете до 02 години не плаќа(бесплатно);
    – за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице

ЗА РАНО РЕЗЕРВИРАЊЕ(EB) СЕ УПЛАТУВА АВАНС 50% ОД ВРЕДНОСТА НА АРАНЖМАНОТ ДОДЕКА ТРАЕ АКЦИЈАТА.ОСТАТОКОТ ОД 50% 21 ДЕН ПРЕД ПОАЃАЊЕ.

ПОПУСТИТЕ ЗА РАНА УПЛАТА НЕ ВАЖАТ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАНИТЕ (ДАТИТЕ ОЗНАЧЕНИ СО ЅВЕЗДИЧКА (*)

 

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

45 € за возрасни – повратна карта;

35€ за деца до 12 години – повратна карта;

30 € за возрасни и деца  – карта во еден правец

Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

ДЕНОВИТЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДЕНОВИ НА ПОАЃАЊЕ ОД
Град Место на тргнување Време
Куманово Бензинска пумпа Макпетрол 03:15 часот наутро
Скопје дополнително 04:00 часот наутро
Велес Мотел Македонија 04:3часот наутро
Штип Нова Пошта 04:0часот наутро
Неготино Бензинска пумпа Макпетрол 05:0часот наутро
Гевгелија Бензинска пумпа Окта-Шимов 06:00 часот наутро
ДОПЛАТА ЗА ТРАНСФЕР – 25 € ПО ЛИЦЕ – ОД ПРИЛЕП И БИТОЛА
Прилеп Бензинска пумпа Лукоил 04:00 часот наутро
Битола Спортска сала 03:15 часот наутро

ОПИС НА СОБИТЕ

Вила Галини опис на студија

Приземје
Студио бр.1Д 1/3 (3 лица) +1 бебе
Студиото се наоѓа на приземје и излегува на убав и голем двор.Од дворот директно сте на
плажа.Студиото е со поглед на море.На плажата имате лежалки и чадор кои се користат
со нарачка на пијалок.
Студиото располага со три поединечни кревети,мини кујна со садови,решо,голем
фрижидер,тв,клима уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови.Има можност за
дополнително креветче за дете до 03 години.
Студио бр.2Д 1/3 (3 лица) +1 бебе
Студиото се наоѓа на приземје и излегува на убав и голем двор.Од дворот директно сте на
плажа.Студиото е со поглед на море.На плажата имате лежалки и чадор кои се користат
со нарачка на пијалок.
Студиото располага со три поединечни кревети,мини кујна со садови,решо,голем
фрижидер,тв,клима уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови.Има можност за
дополнително креветче за дете до 03 години.
Студио бр.3Д 1/3 (3 лица) +1 бебе
Студиото се наоѓа на приземје и излегува на убав и голем двор.Од дворот директно сте на
плажа.Студиото е со поглед на море.На плажата имате лежалки и чадор кои се користат
со нарачка на пијалок.
Студиото располага со три поединечни кревети,мини кујна со садови,решо,голем
фрижидер,тв,клима уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови.Има можност за
дополнително креветче за дете до 03 години.
Студио бр.4Д 1/3 (3 лица) +1 бебе
Студиото се наоѓа на приземје и излегува на убав и голем двор на која има маса со столици.Од
дворот директно сте на плажа.Студиото е со поглед на море.На плажата имате лежалки и
чадор кои се користат со нарачка на пијалок.
Студиото располага со три поединечни кревети,мини кујна со садови,решо,голем
фрижидер,тв,клима уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови.Има можност за
дополнително креветче за дете до 03 години.
Студио бр.5 Д 1/4 (4 лица)
Студиото се наоѓа на приземје и излегува на убав и голем двор на која има маса со

столици.Студиото е со поглед на море.На плажата имате лежалки и чадор кои се користат
со нарачка на пијалок.
Студиото располага со еден дупол кревет и два поединечни кревети,мини кујна со
садови,решо,голем фрижидер,тв,клима уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови.
Студио бр.6 Д 1/4 (4 лица)
Студиото се наоѓа на приземје и излегува на убав и голем двор на која има маса со столици
која има маса со столици.Студиото е со поглед на море.На плажата имате лежалки и чадор
кои се користат со нарачка на пијалок.
Студиото располага со еден дупол кревет и два поединечни кревети,мини кујна со
садови,решо,голем фрижидер,тв,клима уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови.

1 кат
Студио бр.11Г 1/3 (3 лица) +1 бебе
Студиото се наоѓа на 1 кат и излегува на тераса на која има маса со столици.Студиото е со
поглед на море.На плажата имате лежалки и чадор кои се користат со нарачка на пијалок.
Студиото располага со три поединечни кревети,мини кујна со садови,решо,голем
фрижидер,тв,клима уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови. Има можност за
дополнително креветче за дете до 03 години.
Студио бр.12 Г 1/3 (3 лица) +1 бебе
Студиото се наоѓа на 1 кат и излегува на тераса на која има маса со столици.Студиото е со
поглед на море.На плажата имате лежалки и чадор кои се користат со нарачка на пијалок.
Студиото располага со три поединечни кревети,мини кујна со садови,решо,голем
фрижидер,тв,клима уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови. Има можност за
дополнително креветче за дете до 03 години.
Студио бр.13 Г 1/3 (3 лица) +1 бебе
Студиото се наоѓа на 1 кат и излегува на тераса на која има маса со столици.Студиото е со
поглед на море.На плажата имате лежалки и чадор кои се користат со нарачка на пијалок.
Студиото располага со три поединечни кревети,мини кујна со садови,решо,голем
фрижидер,тв,клима уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови. Има можност за
дополнително креветче за дете до 03 години.
Студио бр.14 Г 1/3 (3 лица) +1 бебе
Студиото се наоѓа на 1 кат и излегува на тераса на која има маса со столици.Студиото е со
поглед на море.На плажата имате лежалки и чадор кои се користат со нарачка на пијалок.
Студиото располага со три поединечни кревети,мини кујна со садови,решо,голем
фрижидер,тв,клима уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови. Има можност за
дополнително креветче за дете до 03 години.

Студио бр.15 Г 1/4 (4 лица)
Студиото се наоѓа на 1 кат и излегува на тераса на која има маса со столици.Студиото е со
поглед на море.На плажата имате лежалки и чадор кои се користат со нарачка на пијалок.
Студиото располага со еден дупол кревет и два поединечни кревети,мини кујна со
садови,решо,голем фрижидер,тв,клима уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови.

ЗА РАНО ЗАРЕЗЕРВИРАЊЕ(EB) СЕ УПЛАТУВА АВАНС 50% ОД ВРЕДНОСТА НА АРАНЖМАНОТ ДОДЕКА ТРАЕ
АКЦИЈАТА.ОСТАТОКОТ ОД 50% 21 ДЕН ПРЕД ПОАЃАЊЕ.
НАПОМЕНИ:
-ПАТНИЦИТЕ ТРЕБА МИНИМУМ 48 ЧАСА ДА СЕ ИНФОРМИРААТ ЗА ЧАСОТ И МЕСТОТО НА ПОАЃАЊЕ;
-ПРЕВОЗОТ ЗАСТАНУВА ДО НАЈБЛИСКАТА ЛОКАЦИЈА ОД СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ КАДЕ Е ВОЗМОЖНО ДА ЗАСТАНЕ;
– ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА, А УПЛАТАТА Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ (1€=62 ден.);
– ЗА УПЛАТИ НА ДВА АРАНЖМАНИ 7+7 НОЌЕВАЊА ОДОБРУВАМЕ 10% ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА;
– КОГА ИМА АКЦИСКИ ПОПУСТ ИЛИ КОГА ЕДНАТА СМЕНА Е СО ЗВЕЗДИЧКА НА ВТОРАТА СМЕНА НЕ СЕ ОДОБРУВА
ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ;
– ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ;
– ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ДВАЕСЕТ И ЕДЕН ДЕН (21) ПРЕД ПОАЃАЊЕ;
– ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА,СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ;
-ДОКОЛКУ ПАТНИКОТ СЕ ОТКАЖЕ ОД ПАТУВАЊЕТО, ИСКЛУЧОК СЕ ПРАВИ(ПОВРАТОК НА СРЕДСТВА) САМО ДОКОЛКУ
ПАТНИКОТ САМ СИ НАЈДЕ ЗАМЕНА ЗА ВЕКЕ РЕЗЕРВИРАНАТА СОБА ;
– ВО СЛУЧАЈ НА ПРОМЕНА НА ЦЕНИТЕ(ЗГОЛЕМУВАЊЕ ИЛИ НАМАЛУВАЊЕ) СО ОБЈАВУВАЊЕ НА НОВ ЦЕНОВНИК НЕМА ДА
СЕ МЕНУВА ЦЕНАТА НА ВЕЌЕ ДОГОВОРЕНИТЕ УСЛУГИ;
– ВО СЛУЧАЈ НА ОТКАЗ НА АРАНЖМАНОТ ОД СТРАНА НА ПАТНИКОТ ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ;
– МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ ОСИГУРУВАЊЕ ОД РИЗИК – ОТКАЗ НА АРАНЖМАН ВО ОСИГУРИТЕЛНА КОМПАНИЈА;
– ВО СЛУЧАЈ НА НАПРАВЕНА ПОГОЛЕМА ШТЕТА ВО СТУДИЈАТА , СОПСТВЕНИКОТ НА ВИЛАТА МОЖЕ ДА НАПЛАТИ НА ЛИЦЕ
МЕСТО ЗА НАПРАВЕНАТА ШТЕТА ИЛИ ПО ВРАЌАЊЕТО АГЕНЦИЈАТА ЌЕ ПОБАРА НАПЛАТА ОД ПАТНИКОТ ЗА ШТЕТА;
-АГЕНЦИЈАТА НЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ И БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТ КОНЕКЦИЈАТА;

-ТУРИСТИЧКА ТАКСА СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА __________ € ОД НОЌ ЗА СТУДИЈАТА;