Platinum Hotel & Casino 4*

You are currently viewing Platinum Hotel & Casino 4*

 

Perun & Platinum Casino 4* се наоѓа на 500м од гондолата и 900м од историскиот центар на банско.
Хотелот располага со казино, спа центар, бар, ресторан и пијано бар. Сите соби се опремени со кабловска, тоалет, мини бар.

http://www.hotelperunbansko.com/

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД.

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2021, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.11.2021

-05% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2021, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.12.2021

Ценовник објавен на 28.09.2021

PLATINUM HOTEL & CASINO BANSKO / 4* / BANSKO
ПОЛУПАНСИОН A
26.11.2021
17.12.2021
B
18.12.2021
26.12.2021
C
27.12.2021
03.01.2022
B
04.01.2022
06.01.2022
A
07.01.2022
19.01.2022
D
20.01.2022
07.02.2022
A
08.02.2022
28.03.2022
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
ECONOMY WITHOUT BALCONY
DOUBLE [2ADL] 92.4 121 178.2 121 92.4 101.2 92.4
DOUBLE+EXTRA BED [1. ADL] 129.36 169.4 249.48 169.4 129.36 141.68 129.36
SINGLE [1ADL] 67.1 94.6 147.4 94.6 67.1 75.9 67.1
1 ADL +1 CHD (0-1,99) 67.1 94.6 147.4 94.6 67.1 75.9 67.1
1 ADL +1 CHD (2-11,99) 80.85 105.8 156 105.8 80.85 88.55 80.85
1 ADL +2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 80.85 105.8 156 105.8 80.85 88.55 80.85
1 ADL +2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 92.4 121 178.2 121 92.4 101.2 92.4
2 ADL +1 CHD (0-5,99) 92.4 121 178.2 121 92.4 101.2 92.4
2 ADL +1 CHD (6-11,99) 115.5 151.25 222.75 151.25 115.5 126.5 115.5
STANDARD WITHOUT BALCONY
DOUBLE [2ADL] 94.6 127.6 189.2 127.6 94.6 107.8 94.6
DOUBLE+EXTRA BED [1. ADL] 132.44 178.64 264.88 178.64 132.44 150.92 132.44
SINGLE [1ADL] 69.3 99 155.1 99 69.3 81.4 69.3
1 ADL +1 CHD (0-1,99) 69.3 99 155.1 99 69.3 81.4 69.3
1 ADL +1 CHD (2-11,99) 82.7 111.65 165.55 111.65 82.7 94.32 82.7
1 ADL +2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 82.7 111.65 165.55 111.65 82.7 94.32 82.7
1 ADL +2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 94.6 127.6 189.2 127.6 94.6 107.8 94.6
2 ADL +1 CHD (0-5,99) 94.6 127.6 189.2 127.6 94.6 107.8 94.6
2 ADL +1 CHD (6-11,99) 118.25 159.5 236.5 159.5 118.25 134.75 118.25
STANDARD WITH BALCONY
DOUBLE [2ADL] 96.8 132 193.6 132 96.8 110 96.8
DOUBLE+EXTRA BED [1. ADL] 135.52 184.8 271.04 184.8 135.52 154 135.52
SINGLE [1ADL] 71.5 101.2 158.4 101.2 71.5 83.6 71.5
1 ADL +1 CHD (0-1,99) 71.5 101.2 158.4 101.2 71.5 83.6 71.5
1 ADL +1 CHD (2-11,99) 84.7 115.5 169.4 115.5 84.7 96.25 84.7
1 ADL +2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 84.7 115.5 169.4 115.5 84.7 96.25 84.7
1 ADL +2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 96.8 132 193.6 132 96.8 110 96.8
2 ADL +1 CHD (0-5,99) 96.8 132 193.6 132 96.8 110 96.8
2 ADL +1 CHD (6-11,99) 121 165 242 165 121 137.5 121
JUNIOR SUITE
JUNIOR SUITE [2ADL] 117.7 157.3 233.2 157.3 117.7 132 117.7
JUNIOR SUITE+EXTRA BED [1. ADL] 164.78 220.22 326.48 220.22 164.78 184.8 164.78
2 ADL +1 CHD (0-11,99) 117.7 157.3 233.2 157.3 117.7 132 117.7
2 ADL +2 CHD (0-1,99) (0-11,99) 117.7 157.3 233.2 157.3 117.7 132 117.7
2 ADL +2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 147.12 196.62 291.5 196.62 147.12 165 147.12
3 ADL +1 CHD (0-11,99) 164.78 220.22 326.48 220.22 164.78 184.8 164.78
RELEASE DAYS 5//5 7//7 27//27 7//7 5//5 7//7 5//5

 

Во цената е вклучено: употреба на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, трансфер до гондолата по распоред, фитнес, интернет, надворешен паркинг.

Бебешко креветче – бесплатно – на барање

Ланч пакетот се состои од вода, сендвич, овошје или слатки.

 

ДОПЛАТИ:

-ланч пакет – 9еурвозрасен,  5еур дете од 2-11,99год

-Новогодишна вечера – задолжителна – 82еур возрасен, 41еур дете од 2-11,99год

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ПОЛИТИКА НА ОТКАЗ:

Доцен отказ: 50% пенали за новогодишниот период до 27дена пред пристигање, 1 ноќевање пенали за сите останати сезони до 7 дена пред пристигање

Не појавување во хотел: 50% пенали за новогодишниот период, 2 ноќевања пенали за сите останати сезони.

Отказ на резервација која подложи на рано букирање – возможно само на 20 дена предхоен отказ, после овој период 100% пенали.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

LOYALTY CARD попуст 4 % (од 5 ноќевања нагоре)
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “МИГ ТРАВЕЛ“.