Junior 3* Brzece

You are currently viewing Junior 3* Brzece

Early Booking Discount понуда од Junior 3* Brzece

 

HOTEL JUNIOR *** Kopaonik (Brzeće)

10% попуст за уплата до 30.10.2021

Цените се дадени по соба на ден или по пакет (новогодишен) на база Полупансион

Тип на Сместување

Бр на лица

Услуга

01.12

19.12

Новогодишен Пакет 26.12 – 02.01

02.01

23.01

13.02

20.02

19.12

26.12

3 ноќи                     Од 30.12

Дополнитено ноќевање

7 ноќи
26.12. – 02.01

23.01

13.02

20.02

06.03

Aкција 6=7

Aкција 6=7

Aкција 6=7

Aкција 6=7

Минимум престој

2

2

5

2

4

2

HOTEL ROOM

ECONOMIC ROOM

2

 

Полупансион

57 €

61 €

475 €

113 €

709 €

83 €

66 €

81 €

66 €

 

STANDARD ROOM

2

64 €

68 €

538 €

120 €

777 €

89 €

73 €

88 €

73 €

3

82 €

86 €

618 €

138 €

896 €

107 €

91 €

106 €

91 €

4

100 €

104 €

/

/

/

125 €

109 €

124 €

109 €

 

COMFORT ROOM

2

69 €

73 €

554 €

125 €

804 €

95 €

78 €

93 €

78 €

3

87 €

91 €

633 €

143 €

923 €

112 €

96 €

111 €

96 €

4

105 €

109 €

712 €

161 €

1.043 €

130 €

114 €

129 €

114 €

 

FAMILY ROOM

2

78 €

82 €

622 €

134 €

880 €

103 €

87 €

101 €

87 €

3

95 €

100 €

701 €

152 €

1.000 €

121 €

105 €

119 €

105 €

4

113 €

118 €

780 €

170 €

1.119 €

139 €

123 €

137 €

123 €

 

***Aкција 6=7 важи само за сместување во ECONOMIC, STANDARD, COMFORT и FAMILY ROOM

DELUXE ROOM

2

73 €

81 €

572 €

132 €

838 €

102 €

86 €

101 €

86 €

DELUXE+ ROOM

2

78 €

86 €

588 €

137 €

865 €

107 €

91 €

106 €

91 €

3

96 €

104 €

667 €

155 €

984 €

125 €

109 €

124 €

109 €

ЦЕНИТЕ ВО АПАРТМАНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НАЕМ ОСВЕН НОВОГОДИШЕН ПАКЕТ (ЦЕНА ПО ПАКЕТ)

APARTMAN DELUXE

1-2

 

НАЕМ

94 €

104€

2 лица-599 €

154 €

924 €

124 €

106 €

124 €

106 €

APARTMAN FAMILY

1-4

129€

140€

2 лица-723€

181 €

1.099 €

159 €

141 €

159 €

141 €

3 лица-769€

188 €

1.161 €

4 лица-815€

195 €

1.222 €

APARTMAN SUPERIOR

1-4

147€

157€

2 лица-774€

198 €

1.189 €

176€

158 €

176 €

158 €

3 лица-820€

205 €

1.250 €

4 лица-866€

212 €

1.312 €

APARTMAN SPA

1-2

213€

223€

2 лица-931€

265 €

1.506 €

243€

225 €

243 €

225 €

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК (ОСВЕН НОВОГОДИШЕН ПАКЕТ- ЦЕНА ПО ПАКЕТ)

DEPANDANCE ROOM

ECONOMIC ROOM

2

ВВ

44 €

49 €

261 €

59 €

372 €

55 €

52 €

53 €

52 €

STANDARD ROOM

2

ВВ

51 €

55 €

282 €

66 €

408 €

61 €

59 €

60 €

59 €

3

ВВ

65 €

69 €

323 €

79 €

454 €

75 €

72 €

73 €

72 €

FAMILY ROOM

2

ВВ

56 €

60 €

340 €

71 €

467 €

66 €

64 €

65 €

64 €

3

ВВ

70 €

74 €

381 €

84 €

539 €

80 €

78 €

78 €

78 €

4

ВВ

83 €

88 €

422 €

98 €

610 €

94 €

91 €

92 €

91 €

FRIENDS ROOM

5

ВВ

102 €

106 €

478 €

117 €

708 €

112 €

110 €

111 €

110 €

 

Во цената е вклучено:
– Сместување на база Наем / Ноќевање со појадок / Појадок и Вечера во зависност од типот на собата во табелите;
– Во апартманите сместување е на база НАЕМ, освен за новогодишен пакет каде услугата е на база Појадок и Вечера;
– Сместување во Depandace Room е на база Ноќевање со појадок;
– Хотелско Осигурување
– Надворешен паркинг
– Wi-Fi
– Ски Гардеробер
– Анимација за деца
– Органзииран дочек за нова година – информации дополнително:

Напомена за резервации со попуст:
– Резервациии направени со попуст се однесува за минимум 50% аванас, остатокот до 15.11.2021
– Цените се дадени во EUR, уплата се врши исклучиво во денарска противрденост по курс 1€=62 Денари.

 

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1€ по лице на ден; Деца 7-15 години 0,50€ по лице на ден; Деца до 7 години ГРАТИС

 

Услови за деца:

Хотел

-1 во дете до 6,99 години во присуство на 2 возрасни лица ако користи заедничко легло ГРАТИС;
-2-ро дете 0-11,99 години во присуство на 2 возрасни лица на дополнително легло 13€ по лице на ден;
– Деца 0-11,99 на дополнително легло 13€ на ден по лице;

Депанданс:

-1 во дете до 6,99 години во присуство на 2 возрасни лица ако користи заедничко легло ГРАТИС;
-2-ро дете 0-11,99 години во присуство на 2 возрасни лица на дополнително легло 11€ по лице на ден;
– Деца 0-11,99 на дополнително легло 11€ на ден по лице;

Апартмани:
– За сместување во Апартмани во склоп на хотелот е мозна доплата на храна: Појадок 3€ за возрасни / 1,5€ за деца 7-11,99 години;

Вечера 5€ за возрасни / 2,5€ деца 7-11 години

 

 

Можност за доплата на лице место:

● JUNIOR СКИ АКАДЕМИЈА за деца 215€ (09-17h) ски школа, ски опрема, грижа за деца 5-11,99 години.

● Трансфер од хотелот до центар на Копаоник;

● Ски карта за ски стаза Junior (400m за деца и почетници) ски инструктори и ски опрема;

● Спа центар 30% попуст за гости на хотелот: Базен 2х4, Џакузи, Хамам, Шок туш, Фитнес Центар;

● Биљард,Пинг Понг и останати игри за анимација;

 

Политика за откажување:

Откажување или промена на резервација мора да се направи икслучиво во писмена форма;

– 5% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 45 дена пред почетокот на аранжманот.
– 10% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 44-30 дена пред почетокот на аранжманот.
– 20% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 29-20 дена пред почетокот на аранжманот.

– 40% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 19-15 дена пред почетокот на аранжманот.
– 80% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 14-10 дена пред почетокот на аранжманот.
– 90% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 9-6 дена пред почетокот на аранжманот.
– 100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 5-0 дена пред почетокот на аранжманот.
– Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства.

– Промени на анаржманот не се дозволени за време на престојот во Хотелот.

 

Ковид политика:
– Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:
– Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
– Затварање на граници

Специјална понуда од Junior 3* Brzece

 

СКИ АКАДЕМИЈА
JUNIOR

Хотел Џуниор е идеално место за децата да ги направат првите чекори на скии или сноуборд или да се подобрат себеси под контрола на најдобрите ски инструктори.

20.12.2021-15.03.2022
5 дена – 215€    

 

Цената вклучува:

–       Ски опрема

–       Ски карта

–       Ски тренинг за 4 часа дневно

–       Ручек

–       Ужинка

–       Аниматор кој им помага на децата во активностите

–       Игротека за деца

Цената не вклучува:

–       Пијалоци ( на лице место )

–       Индивидуални трошоци

 

ДНЕВНА ПРОГРАМА

09:00-10:00
Собирање на децата, проверка на опремата , подготовка за одење на терен

10:00-12:00
Скијање

12:30-13:30
Пауза за ручек и одмор

14:00-16:00
Скијање

16:00-17:00
Ужина и чекање на родителите