Ilaktida

You are currently viewing Ilaktida
Нов модерен објект лоциран во централниот дел на Торони блиску до сите градски содржини, на 100м од плажа.
Вилата располага со прекрасно уреден двор, сопствен паркинг и скара. Во понуда се трокреветни студија со еден голем брачен и еден едиченен кревет,  кујна со фрижидер, решо и прибор согласно капацитетот на собата, тоалет со туш, балкон, ТВ (рамен екран), клима (бесплатно), Wi-Fi интернет (бесплатно)
Одличен избор за сите кои бараат модерно сместување покрај прекрасна песочна плажа. Вилата Илактида е една од најпродаваните и најбараните во Торони.
 
ПОПУСТИ И АКЦИИ
BLACK FRIDAY -30%
-20% за резервации со комплетни уплати до 31.12.2023
-10% за резервации со комплетни уплати до 15.04.2024
-7% за резервации со комплетни уплати до 15.05.2024
 
ЦЕНИ ПО СОБА, НАЕМ ЗА 7 НОЌИ
 
 
– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
– Цените се дадени за наем на студио без превоз за 7 ноќи/8 дена. 
 
ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:
* Сместување во Студио 7 ноќи
 
ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:
* Превоз до избраниот објект во Грција.
* Задолжително патничко осигурување.
* Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци….
* Турситичка Такса 0,50 центи по соба од ноќ  
 
НАПОМЕНИ:
– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
– Во соба, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни
– Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат до 10:00 (локално време), а сместувањето е после 14:00 часот (локално време);
– Хигиената во објектот за време престојот ја одржуваат самите гости;
– Агенција го задржува правото во случај на слободни (непродадени) капацитете да ги објави и продаде слободните капацитети по Last Minute цени при што лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
– Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани од едно студио, истите служат за да дадат генерален впечаток на објектот за сместување. 
– Кујните во сите студиа се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.
– Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори.
– Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
– Превоз од  Скопје / Велес / Неготино / Смоквице / Гевгелија;
– Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.
– Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
– Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.
– За овој аранжман важат Општите Услови на Патување и Правните Напомени на Ваикики Травел. 
 
 
ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
– За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин;
– Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 

Локација/ Кординати: 39.9850594,23.9041031

 

 

Период Studio 1/2+1
Naem
19.05.2024
7 ноќи
199
26.05.2024
7 ноќи
249
02.06.2024
7 ноќи
339
09.06.2024
7 ноќи
499
16.06.2024
7 ноќи
529
23.06.2024
7 ноќи
539
30.06.2024
7 ноќи
559
07.07.2024
7 ноќи
599
14.07.2024
7 ноќи
599
21.07.2024
7 ноќи
629
28.07.2024
7 ноќи
629
04.08.2024
7 ноќи
629
11.08.2024
7 ноќи
599
18.08.2024
7 ноќи
549
25.08.2024
7 ноќи
409
01.09.2024
7 ноќи
339
08.09.2024
7 ноќи
299
15.09.2024
7 ноќи
229
22.09.2024
7 ноќи
199