Guinness 4*

You are currently viewing Guinness 4*

  www.mpmhotels.bg

Модерен хотел, сместен во мирниот дел на Банско на само 200м од гондолата. Хотелот се состои од 61 стилски опремени студија и апартмани. Нуди и спа центар базен со затоплена вода, сауна, парна бања и масажа (со доплата). Бесплатен отворен паркинг и затворен со доплата од 8еур на ден. Бесплатно вифи во заедничките простории.

 

ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61.8МКД

ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 14.11.2021, 20% ПОПУСТ ЗА МИНИМУМ 3 НОЌЕВАЊА ПРЕСТОЈ И 25% ЗА МИНИМУМ 4 НОЌЕВАЊА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 01.12-23.12.2021

ПРОМОЦИИ

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 ВАЖИ ЗА ПРЕСТОЈ ДО 23.12.2021 И ПОСЛЕ 10.03.2022

 

Ценовникот е објавен на 28.09.2021

GUINNESS MPM / 4* / BANSKO
HALF BOARD / EUR A
01.12.2021
17.12.2021
B
18.12.2021
24.12.2021
C
25.12.2021
27.12.2021
D
28.12.2021
02.01.2022
C
03.01.2022
09.01.2022
A
10.01.2022
16.01.2022
B
17.01.2022
11.02.2022
C
12.02.2022
18.02.2022
B
19.02.2022
25.02.2022
A
26.02.2022
10.04.2022
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
STUDIO
SINGLE [1ADL] 83.05 88 112.2 147.4 112.2 83.05 88 112.2 88 83.05
STUDIO [2ADL] 89.1 99 112.2 147.4 112.2 89.1 99 112.2 99 89.1
STUDIO+EXTRA BED [1. ADL] 124.74 138.6 157.08 206.36 157.08 124.74 138.6 157.08 138.6 124.74
1 ADL +1 CHD (0-1,99) 83.05 88 112.2 147.4 112.2 83.05 88 112.2 88 83.05
2 ADL +1 CHD (0-1,99) 89.1 99 112.2 147.4 112.2 89.1 99 112.2 99 89.1
2 ADL +1 CHD (2-11,99) 103.4 113.3 126.5 161.7 126.5 103.4 113.3 126.5 113.3 103.4
1-BED ROOM APARTAMENT
APPARTMENT [2ADL] 96.8 106.7 119.9 158.4 119.9 96.8 106.7 119.9 106.7 96.8
APPARTMENT+EXTRA BED [1. ADL] 135.52 149.38 167.86 221.76 167.86 135.52 149.38 167.86 149.38 135.52
2 ADL +1 CHD (0-1,99) 96.8 106.7 119.9 158.4 119.9 96.8 106.7 119.9 106.7 96.8
2 ADL +1 CHD (2-11,99) 111.1 121 134.2 172.7 134.2 111.1 121 134.2 121 111.1
2 ADL +2 CHD (0-1,99) (0-1,99) 96.8 106.7 119.9 158.4 119.9 96.8 106.7 119.9 106.7 96.8
2 ADL +2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 111.1 121 134.2 172.7 134.2 111.1 121 134.2 121 111.1
2 ADL +2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 125.4 135.3 148.5 187 148.5 125.4 135.3 148.5 135.3 125.4
3 ADL +1 CHD (0-1,99) 135.52 149.38 167.86 221.76 167.86 135.52 149.38 167.86 149.38 135.52
3 ADL +1 CHD (2-11,99) 149.82 163.68 182.16 236.06 182.16 149.82 163.68 182.16 163.68 149.82
2-BED ROOM APARTMENT
APPARTMENT [4ADL] 166.1 195.8 209 286 209 166.1 195.8 209 195.8 166.1
APPARTMENT+EXTRA BED [1. ADL] 199.32 234.96 250.8 343.2 250.8 199.32 234.96 250.8 234.96 199.32
4 ADL +1 CHD (0-1,99) 166.1 195.8 209 286 209 166.1 195.8 209 195.8 166.1
4 ADL +1 CHD (2-11,99) 180.4 210.1 223.3 300.3 223.3 180.4 210.1 223.3 210.1 180.4
4 ADL +2 CHD (0-1,99) (0-1,99) 166.1 195.8 209 286 209 166.1 195.8 209 195.8 166.1
4 ADL +2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 180.4 210.1 223.3 300.3 223.3 180.4 210.1 223.3 210.1 180.4
4 ADL +2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 194.7 224.4 237.6 314.6 237.6 194.7 224.4 237.6 224.4 194.7
5 ADL +1 CHD (0-1,99) 199.32 234.96 250.8 343.2 250.8 199.32 234.96 250.8 234.96 199.32
5 ADL +1 CHD (2-11,99) 213.62 249.26 265.1 357.5 265.1 213.62 249.26 265.1 249.26 213.62
RELEASE DAYS 3//3 7//7 14//14 14//28 14//14 3//3 7//7 14//14 7//7 3//3

 

Генерални услови:

Новогодишната вечера е задолжителна – 75еур по возрасен -37еур дете од 2-11,99год.

 

Во цената е вклучено: базен, сауна, парна бања, ски гардероба за своја опрема, Wi-Fi на рецепција , превоз до гондолата.

Внатрешен паркинг – 8 еур на ден.

Бебешко креветче – бесплатно на барање

 

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

LOYALTY CARD попуст 4 % (од 5 ноќевања нагоре)
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “МИГ ТРАВЕЛ “.