БУДИМПЕШТА 8-МИ МАРТ

Будимпешта - Kралица на Дунав, преполна со култура која освојува и заведува, преполна со романтични мостови и широки булевари, улички со калдрма, живописни куќи... Со спојувањето на трите града- Будим,…

Коментарите се исклучени на БУДИМПЕШТА 8-МИ МАРТ

ВЕНЕЦИЈА-ВЕРОНА-МИЛАНО-ТРСТ 8-МИ МАРТ

Италија – земјанапица и паста, земјанамода, култура и неверојатнаубавина. Сплетнауметност, традиција и модерновреме. Градби и знаменитостикоиќевеоставатбезздив. Италија е дефинитивноеднаоднајпосетените земјивосветот. Милионитуристинагодишнонивојапреплавуваат, а најпосетенисеРим, Милано, Фиренца, Венеција, Пиза и Верона Програма 1 1…

Коментарите се исклучени на ВЕНЕЦИЈА-ВЕРОНА-МИЛАНО-ТРСТ 8-МИ МАРТ

ИСТАНБУЛ 2 НП 8-МИ МАРТ

Најголемата метропола во светот, велеград, финансиски и културен центар... сето ова е малку за да се опише еден од најубавите градови во светот – величествениот Истанбул, градот на два континенти…

Коментарите се исклучени на ИСТАНБУЛ 2 НП 8-МИ МАРТ

ИСТАНБУЛ 3НП 8-МИ МАРТ

ИСТАНБУЛ 3НП 8-МИ МАРТ          Најголемата метропола во светот, велеград, финансиски и културен центар... сето ова е малку за да се опише еден од најубавите градови во…

Коментарите се исклучени на ИСТАНБУЛ 3НП 8-МИ МАРТ

КАВАЛА 8-МИ МАРТ

Во Северна Грција каде Западот се среќава со Истокот, во домот на кралот на Македонија Филип Втори - таткото на Александар Велики, во „Синиот град“ или како што многумина го…

Коментарите се исклучени на КАВАЛА 8-МИ МАРТ

КРАКОВ 8-МИ МАРТ

Краков е еден од најстарите градови во Полска, со над илјадагодишна историја, со големо културно и архитектонско значење. Втор град по големина и трет град по население. За Македонија овој град…

Коментарите се исклучени на КРАКОВ 8-МИ МАРТ
Read more about the article МИЛАНО-ЛУГАНО-КОМО-СИРМИОНЕ 8-МИ МАРТ
Cathedral of Milan. Catholic church in Italy. Spring time cherry blossoms.

МИЛАНО-ЛУГАНО-КОМО-СИРМИОНЕ 8-МИ МАРТ

Италија – земја на пица и паста,земја на мода,култура и неверојатна убавина. Сплет на уметност, традиција и модерно време. Градби и знаменитости кои ќе ве остават без здив. Италија е дефинитивно една од најпосетените земји во светот. Милиони туристи на годишно ниво ја преплавуваат, а најпосетени се Рим, Милано, Фиренца, Венеција, Пиза и Верона. Програма 1 1 ден четврток…

Коментарите се исклучени на МИЛАНО-ЛУГАНО-КОМО-СИРМИОНЕ 8-МИ МАРТ

НОВИ САД 8-МИ МАРТ

Нови Сад е вториот по големина град во Србија по Белград. Според најновиот попис од 2011 година, градот има урбано население од 277.522 жители, додека населението на општината е 341.625. Градот…

Коментарите се исклучени на НОВИ САД 8-МИ МАРТ

ПРАГА-ДРЕЗДЕН-ВИЕНА 8-МИ МАРТ

Магична, мистична, прекрасна се само дел од атрибутите кои Прага,главната престолнина на Република Чешка, со сигурност ги заслужува. Сместена во срцето на Европа,плени со својата специфична архитектонска традиција, а воедно претставува и значајна раскрсница на која се среќаваат уметници и научници од целиот свет. Како популарна туристичка дестинација, Прага со гордост го зазема шестото место најпосетувани европски градови. Програма 1 ДЕН 1: ЧЕТВРТОК (07.03.2024) СКОПЈЕ-ПРАГА Состанок на групата во 11:30 часот на Дрводекор, поаѓање за…

Коментарите се исклучени на ПРАГА-ДРЕЗДЕН-ВИЕНА 8-МИ МАРТ

ПРАГА-КАРЛОВИ ВАРИ-ДРЕЗДЕН-ВИЕНА 3НП 8-МИ МАРТ

Магична, мистична, прекрасна се само дел од атрибутите кои Прага,главната престолнина на Република Чешка, со сигурност ги заслужува. Сместена во срцето на Европа,плени со својата специфична архитектонска традиција, а воедно претставува и значајна раскрсница на која се среќаваат уметници и научници од целиот свет. Како популарна туристичка дестинација, Прага со гордост го зазема шестото место најпосетувани европски градови. Програма 1 1 ден: среда (06.03.2024) СКОПЈЕ – ПРАГА: Состанок на групата во 11:30 часот на Дрводекор,…

Коментарите се исклучени на ПРАГА-КАРЛОВИ ВАРИ-ДРЕЗДЕН-ВИЕНА 3НП 8-МИ МАРТ

ТОСКАНА 8-МИ МАРТ

Тоскана многумина ја сметаат за најубавиот дел од Апенинскиот Полуостров поради нејзините 120 заштитени зони со бајковита природа, прекрасни селца, а најмногу поради градовите со исклучителна архитектура, меѓу кои најпознати…

Коментарите се исклучени на ТОСКАНА 8-МИ МАРТ

Рим – Mарт

    РИМ Главниот град на Италија кој на секој чекор ги открива своите убавини и фасцинира со историјата која совршено се вклопува во секојдневието на градот. Вечниот град или…

Коментарите се исклучени на Рим – Mарт

Париз – Март

  Ден 1 (08.03.2024 - петок) | Скопје - Париз Состанок на групата на скопскиот аеродром во 04:40 часот. Полетување кон Париз во 06:40 часот со директен лет на авиокомпанијата…

Коментарите се исклучени на Париз – Март