APART HOTEL KAMELIA 4*

APART HOTEL KAMELIA 4*

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, САМО ЗА НАЕМ

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.10.2019, ЗА ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ ОД 01.12-26.12.2019 И 03.01-15.04.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.11.2019

 

KAMELIA APART HOTEL 4* PAMPOROVO
ROOM ONLY / EUR A
01.12.2019
18.12.2019
B
19.12.2019
26.12.2019
C
27.12.2019
02.01.2020
B
03.01.2020
12.01.2020
D
13.01.2020
19.01.2020
E
20.01.2020
04.03.2020
A
05.03.2020
15.04.2020
STUDIO СТУДИО
  ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА НА ДЕН v
1 Возрасно лице 48.4 77 110 77 55 68.2 48.4
2 Возрасно лице 48.4 77 110 77 55 68.2 48.4
1 Возр +1 Дете (0-5,99) 48.4 77 110 77 55 68.2 48.4
1-BED ROOM APARTAMENT АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА
  ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА НА ДЕН
2 Возрасно лице 52.8 81.4 118.8 81.4 59.4 74.8 52.8
3 Возрасни лица 73.9 113.9 166.3 113.9 83.1 104.7 73.9
2 Возр +1 Дете (0-5,99) 52.8 81.4 118.8 81.4 59.4 74.8 52.8
2 Возр +1 Дете (6-11,99) 63.3 97.6 142.5 97.6 71.2 89.7 63.3
2 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99) 52.8 81.4 118.8 81.4 59.4 74.8 52.8
2 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99) 63.3 97.6 142.5 97.6 71.2 89.7 63.3
2 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99) 73.9 113.9 166.3 113.9 83.1 104.7 73.9
2-BED ROOM APARTMENT АПАРТМАН СО ДВЕ СПАЛНИ
  ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА НА ДЕН
4 Возрасни лица 88 132 206.8 132 96.8 123.2 88
5 Возрасни лица 105.6 158.4 248.1 158.4 116.16 147.8 105.6
4 Возр +1 Дете (0-5,99) 88 132 206.8 132 96.8 123.2 88
4 Возр +1 Дете (6-11,99) 96.8 145.2 227.48 145.2 106.48 135.5 96.8
4 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99) 88 132 206.8 132 96.8 123.2 88
4 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99) 96.8 145.2 227.4 145.2 106.4 135.5 96.8
4 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99) 105.6 158.4 248.1 158.4 116.1 147.8 105.6
3-BED ROOM APP АПАРТМАН СО ТРИ СПАЛНИ
  ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА НА ДЕН
6 Возрасни лица 118.8 191.4 290.4 191.4 132 171.6 118.8
7 Возрасни лица 134.6 216.9 329.1 216.9 149.6 194.4 134.6
6 Возр +1 Дете (0-5,99) 118.8 191.4 290.4 191.4 132 171.6 118.8
6 Возр +1 Дете (6-11,99) 126.7 204.1 309.7 204.1 140.8 183 126.7
6 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99) 118.8 191.4 290.4 191.4 132 171.6 118.8
6 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99) 126.7 204.1 309.7 204.1 140.8 183 126.7
6 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99) 134.6 216.9 329.1 216.9 149.6 194.4 134.6
RELEASE DAYS 7//14 7//14 26//26 – 01.12.2019 7//14 7//14 7//14 7//14
Доплата за Појадок Возр. Лице 6еур Дете од 6-11.99год 4еур
Доплата за Полупансион Возр. Лице 16еур Дете од 6-11.99год 9еур

Во цената е вклучено: користење на внатрешен базен, теретана, остава за зимска опрема, интернет (кабелски во соба, безжичен во заедничките простории),паркинг, аниматори за деца.

 

-Сите апартмани се опремени со чајна кујна со софа за седење / спиење и трпезариска маса, ТВ, интернет, телефон, камин, купатило со туш. Чајната кујна е опремена со фрижидер, микробранова, решо, автомат за вода, кафе мат, тостер.

-Сите студиа се без балкон и се наоѓаат на низок спрат

-Ски школа за деца инволвира почетнички курс по скијање, игри на снег и внатрешни активности.

-Попустот за рано букирање е валиден за концептите: појадок и вечера. Новогодишната и Божиќната вечера не подлежат на попусти.

-Новогодишната и Божиќната вечера се задолжителни во самиот хотел,

-Новогодижна вечера – 90еур возрасен, 45еур дете од 3-11,99год

-Божиќна вечера – 40еур возрасен, 20еур дете од 6-11,99год

 

-Задолжителна туристичка такса по лице од 1€ на ден, за 3 или помалку ноќевања 2еур по лице на ден.

-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3€ возрасен, 1,5еур дете од 2-11,99

 

Политика за отказ
Откази кои не подлежат на казнени пенали:
Сезони A, D, E – 2 дена, сезона B – 3 дена, сезона C – 21 ден
Подоцни откази: казнени пенали од 1 ноќевање, за сезона C – 100 % од вкупната сума
No Show: казнени пенали од 2 ноќевања, сезона C – 100 % од вкупната сума.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА “МИГ ТРАВЕЛ“.

Тимот на МИГ Травел Ви посакува убав одмор !