Yastrebets 4*

You are currently viewing Yastrebets 4*

Early Booking Discount понуда од Yastrebets 4*

 

YASTREBETS 4* BOROVETS                                   www.hotelyastrebets.bg

1

23.12.2021
25.12.2021

26.12.2021
02.01.2022

03.01.2022
27.01.2022

28.01.2022
05.03.2022

06.03.2022
02.04.2022

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊE СО ПОЈАДОК

STANDARD ROOM

(недела-четврток)

DOUBLE ROOM

178

148

195

133

DOUBLE ROOM+EXTRA BED

216

186

232

171

SINGLE ROOM

160

130

177

116

DBL 1+1 CHD (4-11,99)

178

148

195

133

SGL 1+1 CHD (0-3,99)

161

131

178

117

DBL 1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

179

149

196

134

DBL 1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

198

168

215

153

DBL 2+1 CHD (4-11,99)

198

168

215

153

Weekend

(петок-сабота)

DOUBLE ROOM

178

195

195

158

DOUBLE ROOM+EXTRA BED

216

232

232

196

SINGLE ROOM

160

177

177

140

1+1 CHD (0-3,99)

161

178

178

141

1+1 CHD (4-11,99)

178

195

195

158

1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

179

196

196

159

1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

198

215

215

178

2+1 CHD (4-11,99)

198

215

215

178

STANDARD ROOM SLOPE VIEW

(недела-четврток)

DOUBLE ROOM

189

159

206

145

DOUBLE ROOM+EXTRA BED

227

197

243

182

SINGLE ROOM

171

141

188

127

DBL 1+1 CHD (4-11,99)

189

159

206

145

SGL 1+1 CHD (0-3,99)

172

142

189

128

DBL 1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

190

160

207

146

DBL 1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

209

179

226

165

DBL 2+1 CHD (4-11,99)

209

179

226

165

Weekend

(петок-сабота)

DOUBLE ROOM

189

206

206

169

DOUBLE ROOM+EXTRA BED

227

243

243

207

SINGLE ROOM

171

188

188

151

1+1 CHD (0-3,99)

172

189

189

152

1+1 CHD (4-11,99)

189

206

206

169

1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

190

207

207

170

1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

209

226

226

189

2+1 CHD (4-11,99)

209

226

226

189

FINISH VILLA

(недела-четврток)

VILLA 4 ADULTS

284

231

282

197

VILLA 4 ADULTS+EXTRA BED

322

269

320

294

VILA4 2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

284

231

282

197

VILA4 3+1 CHD (4-11,99)

284

231

282

197

VILA4 3+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

285

232

283

198

VILA4 4+1 CHD (0-3,99)

285

232

283

198

VILA4 4+1 CHD (4-11,99)

304

251

302

217

Weekend

(петок-сабота)

VILLA 4 ADULTS

284

282

282

221

VILLA 4 ADULTS+EXTRA BED

322

320

320

259

2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

284

282

282

221

3+1 CHD (4-11,99)

284

282

282

221

3+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

285

283

283

222

4+1 CHD (0-3,99)

285

283

283

222

4+1 CHD (4-11,99)

304

302

302

241

1 BEDROOM APARTMENT SMALL

(недела-четврток)

APARTMENT 2 AD

239

287

212

APARTMENT 2 AD+EXTRA BED

277

324

250

APT2 1+1 CHD (4-11,99)

239

287

212

APT2 1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

240

288

213

APT2 1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

259

307

232

APT2 2+1 CHD (0-3,99)

240

288

213

APT2 2+1 CHD (4-11,99)

259

307

232

APT2 2+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

260

308

233

APT2 2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

279

327

252

Weekend

(петок-сабота)

APARTMENT 2 AD

287

287

241

APARTMENT 2 AD+EXTRA BED

324

324

279

1+1 CHD (4-11,99)

287

287

241

1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

288

288

242

1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

288

288

242

2+1 CHD (0-3,99)

288

288

242

2+1 CHD (4-11,99)

307

307

261

2+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

308

308

262

2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

325

325

280

1 BEDROOM APARTMENT BIG

(недела-четврток)

APARTMENT 2 AD

268

322

246

APARTMENT 2 AD+EXTRA BED

306

360

283

APARTMENT 2 AD+EXTRA BED [2. ADL]

343

397

321

APT2 2+1 CHD (0-3,99)

269

323

247

APT2 2+1 CHD (4-11,99)

288

342

266

APT2 2+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

289

343

267

APT2 2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

308

362

285

APT2 3+1 CHD (0-3,99)

307

361

284

APT2 3+1 CHD (4-11,99)

325

380

303

Weekend

(петок-сабота)

APARTMENT 2 AD

322

322

274

APARTMENT 2 AD+EXTRA BED

360

360

312

APARTMENT 2 AD+EXTRA BED [2. ADL]

398

398

350

2+1 CHD (0-3,99)

323

323

275

2+1 CHD (4-11,99)

342

342

294

2+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

343

343

295

2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

362

362

314

3+1 CHD (0-3,99)

361

361

313

3+1 CHD (4-11,99)

380

380

380

Полупансион

26

26

26

26

26

Деца од 4-11.99 год.

13

13

13

13

13

Отказ 1

Од 30 до 44 дена 1 ноч

Од 45 до 59 дена 1 ноќ

Од 21 до 29 дена 1 ноќ

Од 30 до 44 дена 1 ноч

Од 10 до 13 дена 1 ноќ

Отказ 2

Под 29 дена

100%

Под 44 дена 100%

Под 20 дена100%

Под 29 дена

100%

ПОд 9 дена 100%

No Show

100%

100%

100%

100%

100%

Минимум престој

4

7

1

3

1

Соби: мини бар,сеф,балкон,телефон,САТ ТВ,интернет,фен

Опис: конференциска сала , затворен базен , паркинг, ноќен клуб, лоби бар, меана , ресторан, менувачница, продавница, интернет, фитнес, Сауна, масажа,солариум,џакузи, СПА центар,ски гардероба,пинг понг и др.

Цената вклучува:користење на затворен базен,парна бања, хербална бања, фитнес,лакониум,сауна,џакузи,релакс зона,интернет,паркинг

Локација: на стаза, 3 км од центарот на Боровец

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.09.2021 20% ПОПУСТ ЗА ПРИСТИГНУВАЊА ПОСЛЕ 03.01.2022 (EARLY BOOKING )

ЗА РЕЗЕРВЦАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2021 15% ПОПУСТ ЗА ПРИСТИГНУВАЊА ПОСЛЕ 03.01.2002 (EARLY BOOKING )

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2021 10% ПОПУСТ ЗА ПРИСТИГНУВАЊА ПОСЛЕ 03.01.2022 (EARLY BOOKING )

6=5 , 12=10 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ВО ПЕРИОД ОД 06.03 ДО 02.04.2022 – DAY DISCOUNT 1

(СЕ КОМБИНИРА СО EARLY BOOKING И ROLLING EARLY BOOKING )

7=6, 14=12 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 03.01 ДО 27.01.2022 – DAY DISCOUNT 2

( СЕ КОМБИНИРА СО ROLLING EARLY BOOKING )

10 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ БЕЗ ПРАВО НА РЕФУНДАЦИЈА НАПРАВЕНИ МИНИМУМ 30 ДЕНА ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

(ROLLING EARLY BOOKING)

РЕЗЕРВАЦИИТЕ НАПРАВЕНИ СО EARLY BOOKONG НЕ СЕ РЕФУНДИРААТ