VILA ATRIUM

VILA ATRIUM

Вила ATRIUM „А“ категорија – се наоѓа на левата страна од местото, на само 100 м. од главната улица, и 150 м. од прекрасната песочна плажа. Секоја соба е опремена со модерно опремена кујна, ТВЦ, ТВ и клима (вклучена во цената).

Плажа

150 метри од градската песочна плажа.

ПОПУСТИ
– 20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 
31.12.2019
– 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.01.2020
– 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2020
– 07% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2020

Цените се по СТУДИО за 7 ноќевања 

период ноќевања 1/2 студио 1/3 студио 1/4 студио
23.05 – 30.05 7    59*    79* 89*
30.06 – 06.06 7    99*    109* 119*
06.06 – 13.06 7 119* 139* 149*
13.06 – 20.06 7 179 189 199
20.06 – 27.06 7 209 219 229
27.06 – 04.07 7 239 249 259
04.07 – 11.07 7 259 269 279
11.07 – 18.07 7 279 289 299
18.07 – 25.07 7 299 309 319
25.07 – 01.08 7 299 309 319
01.08 – 08.08 7 299 309 319
08.08 – 15.08 7 299 309 319
15.08 – 22.08 7 299 309 319
22.08 – 29.07 7 279 289 299
29.07 – 05.09 7 209 239 249
05.09 – 12.09 7 179 199 209
12.09 – 19.09 7 139* 159* 169*
19.09 – 26.09 7 89* 99* 109*
26.09 – 03.10 7 59* 69* 79*

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања во студио

Користење безжичен интернет
Клима уред

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз

Патничко осигурување
Туристичка такса 0,50 центи на ден за соба (се плаќа во објектот)

Напомена:
Цените обележани со * се промо цени

На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)

За уплатени два аранжмани 7+7 попуст 7% на вториот аранжман ( не се комбинира)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

Повратен превоз до Лептокарија чини:

Цена по лице за превоз од Скопје за Пиериа:
Скопје (Дрводекор) 35€

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес 40€
Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово 40€
Велес (бензинска мотел Македонија) 35€
Неготино (бензинска Неготино)  35€
Удово (бензинска Удово)  35€
Граничен премин (бензинска Шимов)  35€

Цена по лице за превоз од Битола за Пиериа:
Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон  30€

Прилеп (бензинска Салида) – Трансфер до Битола  30€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола  35€
Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола  35€
Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола 35€
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола  30€

Попуст за деца од 2-11,99 г.– од редовната цена
10€ од Скопје,
15€ од Битола и Прилеп
Попуст за возрасни лица над 63 г.  10€ од редовната цена
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште.

Време на поаѓање превоз од Скопје за Лептокарија (секоја Сабота)
03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес

04:00 h Скопје (Дрводекор)
04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансвер до Удово
05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Лептокарија:
04:00 h Битола ( Автобуска станица Транскоп – на перон )

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
03.15 h Ресен  (спроти автобуска станица)  – Трансфер до Битола

Поаѓање од Грција:
15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време)

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.

Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж