ВИЛА АТРИУМ

You are currently viewing ВИЛА АТРИУМ

Градот сместен во прегратките на планината ОЛИМП, кој се уште го навраќа сеќавањето на убавите времиња, поминати покрај нејзините плажи. Лептокарија денес е прекрасен град кој изобилува со убави објекти за сместување, изградени според високите стандарди на туризмот. Видно изменетата инфраструктура само го надополнува севкупниот впечаток на нејзината туристичка понуда. Освен со убавата плажа, овој град плени и со големата пешачка зона, големото шеталиште, убавиот парк со прекрасно зеленило…Иако првенствено важи за место за мирен фамилијарен одмор, големиот избор на таверни, кафе-барови, продавници, дискотеки и останати содржини, ќе го направат Лептокарија примамливо место и за оние кои очекуваат нешто подинамичен летен одмор.

Вила ATRIUM „А“ категорија – се наоѓа на левата страна од местото, на само 100 м. од главната улица, и 150 м. од прекрасната песочна плажа. Секоја соба е опремена со модерно опремена кујна, ТВЦ, ТВ и клима. Користењето на клима уредот е вклучено во цената.

ПРОМО АРАНЖМАНИ: 

– 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И 50% УПЛАТА ДО 31.03.2021

– 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И 50% УПЛАТА ДО 30.04.2021

Цените се за НАЕМ на СОБА за 8 дена 7 ноќевања

термини ноќи 1/2 студио 1/3 студио 1/4 студио
05.06-12.06 7 119 € 139 € 149 €
12.06-19.06 7 179 € 189 € 199 €
19.06-26.06 7 209 € 219 € 229 €
26.06-03.07 7 239 € 249 € 259 €
03.07-10.07 7 259 € 269 € 279 €
10.07-17.07 7 279 € 289 € 299 €
17.07-24.07 7 299 € 309 € 319 €
24.07-31.07 7 299 € 309 € 319 €
31.07-07.08 7 299 € 309 € 319 €
07.08-14.08 7 299 € 309 € 319 €
14.08-21.08 7 299 € 309 € 319 €
21.08-28.08 7 279 € 289 € 299 €
28.08-04.09 7 209 € 239 € 249 €
04.09-11.09 7 179 € 199 € 209 €
11.09-18.09 7 139 € 159 € 169 €
18.09-25.09 7 89 € 99 € 109 €
25.09-02.10 7 59 € 69 €    79 €

Цените се дадени за наем на студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 61.80 Денари. На промо цените не следува попуст.

Напомена:

* Клима уредот Е ВКЛУЧЕН во цената.

* Туристичката такса од 0,5 € на ден – по соба се плаќа на лице место
Во цената не е вклучен превоз. 

Повратен превоз до Лептокарија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 45€ по лице

Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 45€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 

Битола Автобуска станица Транскоп – на перон – 35€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 35€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 40€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -40€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -40€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена 

– Деца до 1,99 години бесплатно

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст ( овој попуст не е важечки за промо цените)
* попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА “МИГ ТРАВЕЛ“.

Време на поаѓање превоз од Скопје за Пиериа (секоја Сабота)

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
04:00 h Скопје (Дрводекор)
04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово

05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Време на поаѓање превоз од Битола за Пиериа:

05:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)

04:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола

03.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола

03:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола

03:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола

04.15 h Ресен  (спроти автобуска станица)  – Трансфер до Битола

Поаѓање од Грција: 

14:00 h локално време, ( 13:00 h мак.време) Лептокарија