ПРАГА-ДРЕЗДЕН-ВИЕНА

Магична, мистична, прекрасна се само дел од атрибутите кои Прага, главната престолнина на Република Чешка, со сигурност ги заслужува. Сместена во срцето на Европа, плени со својата специфична архитектонска традиција,…

Коментарите се исклучени на ПРАГА-ДРЕЗДЕН-ВИЕНА

БУДИМПЕШТА-ВИЕНА-СЕНТ АНДРЕА

Будимпешта - Kралица на Дунав, преполна со култура која освојува и заведува, преполна со романтични мостови и широки булевари, улички со калдрма, живописни куќи... Со спојувањето на трите града- Будим,…

Коментарите се исклучени на БУДИМПЕШТА-ВИЕНА-СЕНТ АНДРЕА

1ви МАЈ ВО КАЛИТЕА

1 Ви Мај Калитеа     1.ден 29.04.2023 Состанок на групата во 04.00 часот од Дрво Декор од Скопје и Автобуска Станица Транскоп во Битола. Поаѓање во 04.30 часот . Патувањето продолжува…

Коментарите се исклучени на 1ви МАЈ ВО КАЛИТЕА

1ви Мај на Малта (30 април-04 мај)

1ви Мај на Малта мини пролетен одмор на Медитеран Краток незаборавен одмор од 5 дена на најнеобичниот остров на Медитеранот 5 дена / 4 полупансиони / авион /30 Април –…

Коментарите се исклучени на 1ви Мај на Малта (30 април-04 мај)

Пролом Бања 1ви Мај

Програма на патување:    1.Ден 29.04.2023 (сабота) СКОПЈЕ – ПРОЛОМ БАЊА Состанок на групата рано наутро во 05.30 часот на паркингот кај Хотел ВИП спроти саем. Поаѓање за Србија во…

Коментарите се исклучени на Пролом Бања 1ви Мај

Луковска Бања 1ви Мај

Луковска Бања е лоцирана во јужниот дел на Србија, на источните падини на Копаоник. Со поставеност од 681м надморска висина, таа е највисоката бања во Србија со пријатна умерено континентална…

Коментарите се исклучени на Луковска Бања 1ви Мај

Ханиоти 1ви Мај

Програма на патувањето: 1.Ден 28.04.2023 (петок) Скопје – Ханиоти  Состанок на групата на паркингот кај хотел ВИП спроти East Gate Mall рано наутро во 03.30 часот. Поаѓање за Грција во…

Коментарите се исклучени на Ханиоти 1ви Мај

БЕЛГРАД-НОВИ САД – 1 ви Мај

    БЕЛГРАД-НОВИ САД – 1 ви Мај (29.04-01.05.2023) 1 ден 29.04.2023 (Сабота)  Битола – Скопје – Белград Поаѓање во 00.15 ч, преку граничниот премин Табановце со попатни одмори. Пристигнување во Белград во утринските часови, разгледување на градот со локален…

Коментарите се исклучени на БЕЛГРАД-НОВИ САД – 1 ви Мај

Метеори – Волос – Скијатос 29.04 – 01.05.2023

Метеори – Волос – Скијатос 29.04 – 01.05.2023   1 ден 29.04.2023 (Сабота)  Битола – Метеори – Волос Поаѓање во 05:00 часот од Битола кон Метеори и Волос, преку граничен премин Меџитлија. Во срцето на Грција, во Тесалија, постои магично место…

Коментарите се исклучени на Метеори – Волос – Скијатос 29.04 – 01.05.2023

Истанбул 3 ноќи

Уживајте во градот на два континента, прекрасниот Босфор за 1ви Мај. Истанбул ќе ве остави без здив. 27.04 поаѓање, 28.04.2023 пристигање - 01.05.2023 ПРОМО ЦЕНА на аранжманот: 129€ до 31.03,…

Коментарите се исклучени на Истанбул 3 ноќи

Истанбул 2 ноќи

Опис на програма   Уживајте во градот на два континента, прекрасниот Босфор за 1-ви мај. Истанбул ќе ве остави без здив. ТЕРМИН:  28.04 – 01.05 (2ноќи)  РЕДОВНА ЦЕНА 139€ по лице, трансфер…

Коментарите се исклучени на Истанбул 2 ноќи

Крф

Островот Крф, магичен, посебен, единствен. Дури и боговите своето прибежиште го наоѓале тука, а цела Европа се обидувала што повеќе да го задржи под своја власт. Остров со бурна историја…

Коментарите се исклучени на Крф

ВЕНЕЦИЈА-ВЕРОНА-МИЛАНО-ТРСТ

  ВЕНЕЦИЈА-ВЕРОНА-МИЛАНО-ТРСТ Италија – земја на пица и паста, земја на мода, култура и неверојатна убавина. Сплет на уметност, традиција и модерно време. Градби и знаменитости кои ќе ве остават…

Коментарите се исклучени на ВЕНЕЦИЈА-ВЕРОНА-МИЛАНО-ТРСТ
Read more about the article МИЛАНО-ЛУГАНО-КОМО-СИРМИОНЕ
Young woman standing with traditional italian alcohol drink spritz aperol on the terrace with great view on Duomo cathedral in Milan

МИЛАНО-ЛУГАНО-КОМО-СИРМИОНЕ

  Италија – земја на пица и паста, земја на мода, култура и неверојатна убавина. Сплет на уметност, традиција и модерно време. Градби и знаменитости кои ќе ве остават без…

Коментарите се исклучени на МИЛАНО-ЛУГАНО-КОМО-СИРМИОНЕ

1 ви Мај Касандра+Дуатлон

Прво Балканско првенство во крос-кантри велосипедизам и трчање 29-30 април 2023 година Касандра Халкидики Програма на патување:     1.ден 27.04.2023 Состанок на групата во 04.00 часот од Дрво Декор од Скопје и…

Коментарите се исклучени на 1 ви Мај Касандра+Дуатлон

Халштат- Виена Авио

Програма     Ден 1: 28 април (петок)Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 04:30 рано наутро на 28 април .Полетување за Братислава во 06:40 и слетување во 08:15 часот. Трансфер од Братислава…

Коментарите се исклучени на Халштат- Виена Авио

САНТОРИНИ – 1.МАЈ (бус+ferry)

S A N T O R I N I Монденски, незаборавен, традиционален...остров кој ќе ве остави без здив, најромантичниот остров на светот Санторини! Издигнувајќи се од сините води на Егејското…

Коментарите се исклучени на САНТОРИНИ – 1.МАЈ (бус+ferry)