8 ДЕНА / 7НОЌЕВАЊА -АВИОНСКИ ПРЕВОЗ

Малта е мала и густо населена, фасцинантна островска држава во центарот на Медитеранот, веднаш под Сицилија. Се состои од пет острови, најголемиот Малта, потоа Гозо, Комино , Филфла и Коминото.Плени со својата безвременска убавина , прекрасни песочни плажи и морско синило. Тесни улички,  романтично возење со чамци, интересни градби,тврдини и катедрали воодушевуваат со својата убавина.

ПАКЕТ АРАНЖМАНИ – МАЛТА – 8 дена / 7 ноќевања
ХОТЕЛ ДАТУМ
(SKP – MLA)
ДАТУМ
(MLA – SKP)
ЦЕНА
1/2
ЦЕНА
1/1
ТРЕТО ЛИЦЕ I ДЕТЕ
(2 – 11.99)
II ДЕТЕ
(2 – 11.99)
БЕБЕ

(0-1.99)

Bugibba
hotel 3*
11-07-18 18-07-18 659 1059 659 499 499 50
18-07-18 25-07-18 714 1114 714 549 549 50
25-07-18 01-08-18 769 1169 769 604 604 50
01-08-18 08-08-18 769 1169 769 604 604 50
08-08-18 15-08-18 769 1169 769 604 604 50
15-08-18 22-08-18 714 1114 714 549 549 50
22-08-18 29-08-18 659 1059 659 499 499 50
*Цените се дадени во евра

Хотелот се наоѓа во срцето на прекрасното летувалиште Бугиба, на само 3 мин. од плажата и шеталиштето. Опкружен со најубавите ресторани и барови.Собите се комфортни со клима и сопствено купатило.

Хотелот  има внатрешен и надворешен базен, ресторан со традиционална кујна, бар и градина.

Предлог прошетки:

 • Заливот Saint PaulBayблизу Бугиба, прошита во градот SaintJulianи марината на популарниот хотел Хилтон.
 • Главниот град Ла Валета и нејзиното богато културно наследство
 • Препорачуваме посета на рибарското селце Марсахлок . Одлично место за да пробате риба. Ќе имате можност да ги видите типичните малтешки рибарски чамци – лузи во прекрасни бои усидрени по целиот залив
 • Посета на Мдина, старата престолнина на Малта или PopeyeVillage ( место каде е снимен филмот за Попај Морнарот)
 • Одмор на најдолгата песочна плажа на Малта, Мелиха Баy или крстарење до островот Гозо
 • Ноќни прошетки до Валета или шопинг во најголемиот трговски центар во Слиема, Point Mall 
ВРЕМИЊА НА ЛЕТОВИ
SKP – MLA: 17:50 – 19:35 MLA – SKP: 20:05 – 21:50

Во цената се вклучени следниве услуги:

 • Директен лет на релација Скопје- Малта -Скопје
 • Багаж до 20кг(димензии 149x119x171)
 • Рачен багаж до 10кг(димензии 55x40x23)
 • Повратен трансфер аеродром-хотел –аеродром во Малта
 • Сместување во хотелBugibba 3*на база 7 ноќевања сополн пансион (појадок, ручек и вечера)

Во цената не се вклучени следниве услуги:

 • Патничко осигурување –  246мкд
 • Индивидуални трошоци

Плаќањето е задолжително во денари 1 еур-61.8 мкд

 • Цените се дадени по лице за минимум 2 лица во двокреветна соба
 • За сместување на 1 возрасен со 1 дете, детето плаќа цела сума
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош од 90 дена
 • Kраен рок за откажување на аранжманот од страна на агенцијата 7дена пред патување
 • За резервација целосна уплата најдоцна 1 месец пред поаѓање
 • За откажување на аранжманoт средствата не се рефундираат
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на Т.А. МИГ Травел и СКТМ