ХОТЕЛ ЗЛАТИБОР

You are currently viewing ХОТЕЛ ЗЛАТИБОР

Хотел Златибор 3*/ Чањ

 

Чањ е мало туристичко место лоцирано помеѓу Петровац и Бар, со прекрасна плажа со камчиња долга околу 1200 м. Поради убавината на камчињата со кои е покриена, плажата го доби името Бисерна Обала. Изолиран од главните патишта, нуди услови за пријатен и безбеден одмор.

Хотелот Златибор е оддалечен околу 250 метри од морето и плажата. Хотелот располага со 95 сместувачки единици, од кои повеќето имаат поглед на море. Собите се климатизирани со нови телевизори, сефови и ваги, како и нов мебел на терасите. Има ресторан на две нивоа кој исто така има пространа тераса со поглед на море, како и аперитив бар и слаткарница. Простран паркинг кој е бесплатен за гостите во хотелот. Плажата е песочна со камчиња.

 

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ОД ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

  

Термин и тип на соба  01.06-27.06
14.09-30.09
28.06-11.07
24.08-13.09
12.07-23.08
Двокреветна соба 1/2 HB 26 еур. 30 еур. 34 еур.

 

 

 

 

НАПОМЕНА:

– За трет и четврти лежај во соба се одобрува 30% попуст

– Деца од 0-2 години имаат бесплатно користење на услугите

– Прво дете во двокреветна соба 1/2 од 2-12 години, добива 50% попуст, доколку е во 2 возрасни (посебен кревет за детето)

– Доколку во двокреветна соба 1/2 има 1 возрасен со 1 дете, во тој случај детето има 20% попуст

-Доколку во двокреветна соба има 1 возрасен и 2 деца од 2-12 години, во тој случај децата добиваат 30% попуст

– Второ дете во соба со 2 возрасни, има бесплатна услуга, доколку користи кревет заедно со родителите

– Паркингот е бесплатен за гостите од хотелот

 

ДОПЛАТИ:

– За single соба – 60% од цената

– Доплата за детско креветче изнесува 5€ по ден

 

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

– Туристичка такса и осигурување

За деца: 2-11,99 години- 0,50€ по ден

За тинејџери: 12-17,99 години- 1,00€ по ден

За возрасни 18-99 години – 1,50€ по ден

– Превоз

 

ОПШТИ УСЛОВИ:

– За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.

– Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)

– Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка  и онлајн уплата на нашата веб страна

– Задолжително патничко осигурување – може да се купи во агенцијата

– Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата

– Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот

– За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта

– Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

– Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА ЈК ТРАВЕЛ и МИГ ТРАВЕЛ