ZARA HOTEL & SPA

ZARA HOTEL & SPA

Хотел Зара & Спа е изграден 2014 год, лоциран на само 600 метри од гондолата и 500 метри од центарот на Банско. Хотелот нуди бесплатен Wi fi, секоја соба има сопствен балкон, LCD- телевизор, кабелска телевизија, фрижидер, сеф, тоалет, телефон. Некои од собите имаат и поглед на планината. Гостите можат да се релаксираат во ресторанот или во лоби барот. Во непосредна близина на хотелот се наога и маркет Керфур и Трговски центар.
Хотелот исто така нуди и фризерски салон, соба за видео игри, како и можност за изнајмување ски опрема.

Опис на собите на хотелот: два одделни или еден брачен кревет, централно греење, телевизор, телефон, електричен бокал, сеф (со доплата) интернет, тоалет, фен за коса, балкон.

Опис на Апартманите на хотелот: дневна соба со кревет-софа и една сплана, купатило со када, телефон, електричен бокал, телевизор, балкон, фен.

GPS кординати: Longitude 41.835645°; Latitude 23.476871°

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ  ДО 31.10.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 06.11.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 06.12.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 06.12.2019, (ВАЖЕЧКИ САМО ЗА ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ ОД 28.12-02.01.2020)

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА: ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2019, 20% ПОПУСТ (НЕ ВАЖЕЧКИ ЗА НОВОГОДИШНИОТ ПЕРИОД ОД 28.12-02.01.2019)

 

Ценовник објавен на 26.06.2019

ZARA HOTEL & SPA 4* BANSKO
ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2019
20.12.2019
B
21.12.2019
27.12.2019
C
28.12.2019
02.01.2020
D
03.01.2020
11.01.2020
E
12.01.2020
23.01.2020 23.02.2020
08.03.2020
D
24.01.2020
22.02.2020
STANDARD ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
  ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРД СОБА
2 Возрасни лица 59.4 70.4 121 77 68.2 77
1 Возрасно лице 47.5 56.3 96.8 61.6 54.5 61.6
1 Возр +1 Дете (0-5,99) 47.5 56.3 96.8 61.6 54.5 61.6
1 Возр +1 Дете (6-11,99) 50.4 59.8 121 65.4 57.9 65.4
SUPERIOR ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
  СУПЕРИОР ДВОКРЕВЕТНА СОБА
2 Возрасни лица 68.2 79.2 129.8 85.8 77 85.8
3 Возр.лица на екстра легло 92 106.9 175.2 115.8 103.9 115.8
1 Возрасно лице 54.5 63.3 103.8 68.6 61.6 68.6
1 Возр +1 Дете (0-5,99) 54.5 63.3 103.8 68.6 61.6 68.6
1 Возр +1 Дете (6-11,99) 57.9 67.3 129.8 72.9 65.4 72.9
1 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99) 57.9 67.3 129.8 72.9 65.4 72.9
1 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99) 75 87.1 162.2 94.3 84.7 94.3
2 Возр +1 Дете (0-5,99) 68.2 79.2 129.8 85.8 77 85.8
2 Возр +1 Дете (6-11,99) 85.2 99 162.2 107.2 96.2 107.2
2 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99) 68.2 79.2 129.8 85.8 77 85.8
2 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99) 85.2 99 162.2 107.2 96.2 107.2
2 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99) 102.3 118.8 194.7 128.7 115.5 128.7
1-BED ROOM APARTAMENT ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
  АПАРТМАН СО 1 СПАЛНА
2 Возрасни лица 79.2 90.2 140.8 96.8 88 96.8
3 Возр.лица на екстра легло 107 121.7 190 130.6 118.8 130.6
4 Возр.лица на екстра легло 134.6 153.3 239.3 164.5 149.6 164.5
2 Возр +1 Дете (0-5,99) 79.2 90.2 140.8 96.8 88 96.8
2 Возр +1 Дете (6-11,99) 99 112.7 176 121 110 121
2 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99) 79.2 90.2 140.8 96.8 88 96.8
2 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99) 99 112.7 176 121 110 121
2 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99) 119 135.3 211.2 145.2 132 145.2
3 Возр +1 Дете (0-5,99) 107 121.7 190 130.6 118.8 130.6
3 Возр +1 Дете (6-11,99) 126.7 144.3 225.2 154.8 140.8 154.8
2-BED ROOM APARTMENT ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
  АПАРТМАН СО 2 СПАЛНИ
4 Возрасни лица 158.4 180.4 281.6 193.6 176 193.6
5 Возр.лица на екстра легло 186 212 331 227.5 206.8 227.5
4 Возр +1 Дете (0-5,99) 158.4 180.4 281.6 193.6 176 193.6
4 Возр +1 Дете (6-11,99) 178.2 203 316.8 217.8 198 218
4 Возр +2 Дете (0-5,99) (0-5,99) 158.4 180.4 281.6 193.6 176 193.6
4 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99) 178.2 203 316.8 217.8 198 217.8
4 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99) 198 225.5 352 242 220 242
5 Возр +1 Дете (0-5,99) 186 212 330.88 227.5 206.8 227.5
5 Возр +1 Дете (6-11,99) 206 234.5 366 251.6 228.8 251.6
RELEASE DAYS 7//7 21//21 32//30 21//21 21//21 21//21
Период на резервирање Период на престој Промоции
November 1, 2019 December 27, 2019 December 1, 2019 December 27, 2019 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12
November 1, 2019 April 11, 2020 January 3, 2020 April 11, 2020 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12

 

 

 

Генерални услови:

Во цената е вклучено:

внатрешен базен, суна, парна бања, фитенс, џакузи, пелакс зона, детска соба, ski гардероба за опрема, трансфер до гондолата со определена сатница, сеф-2еур на ден, Wi-Fi низ целиот хотел. Во цената не се вклучени влечки за Спа – 1,5еур по пар.

Паркинг бесплатен (ограничени места) и паркинг со наплата од – 10 lv. – на лице место

Early Booking и промоциите не можат да се комбинираат

Новогодишната вечера задолжителна 65еур возрасен и 32еур дете од 4-11,99год, и Божиќната вечера задолжителна 20еур возрасен и 10еур дете од 4-11,99год

Во DBL STANDARD соба – максимум сместување е 2 возрасни лица, и сите вакви соби се со заедничка тераса со друга соба.

Сместувањето 1+1 = се наплаќа како двокреветна за период од 28.12. до 03.01.!

За гостите кој престојуваат за новогодишниот период, регуларната вечера нема да биде послужена, ке бидат послужени со ручек на 01.01.2020
Бебешко креветче- со доплата 2,5еур на ден.

Доплата за поглед према планина за супериор соба или апартман – 6еур по ноќ.

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 3 ноќевања па нагоре

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси