ВРАХОС-САВАШ

You are currently viewing ВРАХОС-САВАШ

Вила Саваш се наоѓа на 40 м плажа, помеѓу Врахос и Лигија. Идеална локација за љубителите на
мирен одмор.
Вилата e погодна за фамилии или парови, располага со 3 спални соби , една дневна и кујна. Двете
спални соби имаат француски лежај, во третата спална соба има два одвоени кревети. Вилата има
тераса со поглед на море и сопствен паркинг.

Цените се изразени за НАЕМ НА ВИЛА за 7 ноќевања.

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд
На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана уплата, истите

се резервираат со 30% аконтација.

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.21.2019
-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2020
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2020

ВРАХОС – ЛИГИА – ВИЛА САВАШ

ВРАХОС – ЛИГИА – ВИЛА САВАШ

ЦЕНА ЗА НАЕМ НА ВИЛА СО 3 СПАЛНИ, ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Термини

Ноќевања

Вила со 3 спални

коментар

26.05-02.06.2020

7

139

Промо цена

02.06-09.06.2020

7

189

Промо цена

09.06-16.06.2020

7

249

 

16.06-23.06.2020

7

299

 

23.06-30.06.2020

7

399

 

30.06-07.07.2020

7

449

 

07.07-14.07.2020

7

489

 

14.07-21.07.2020

7

679

 

21.07-28.07.2020

7

679

 

28.07-04.08.2020

7

679

 

04.08-11.08.2020

7

679

 

11.08-18.08.2020

7

679

 

18.08-25.08.2020

7

679

 

25.08-01.09.2020

7

559

 

01.09-08.09.2020

7

479

 

08.09-15.09.2020

7

439

 

15.09-22.09.2020

7

399

 

22.09-29.09.2020

7

259

Промо цена

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
 
Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:
 
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:
 
Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице
 
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:
 
Битола(Автобуска станица Транскоп – на перон)-40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€
Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице
 
Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe
 
– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола Прилеп и 10еур од
Скопје
– Деца до 1,99 години бесплатно
-Возрасно лице над 63год – 10еур попуст
 
ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
* За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст  (овој попуст не е важечки за
промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети),
преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира
автобус,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА МИГ ТРАВЕЛ

Време на поаѓање за Врахос:
 
01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп на перон)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)