ВРАХОС – ПАРГА – ЛЕФКАДА 21.05-24.05.2022

You are currently viewing ВРАХОС – ПАРГА – ЛЕФКАДА  21.05-24.05.2022

Врахос за 24ти Мај

Јонско море, Грција

 

 
 

Опис на вила

 

1 ден 21.05.2022 – Сабота -Скопје-Битола- Јанина – Врахос

Состанок на групата во 03:00 часот на Дрводекор Скопје . Поаѓање према Парга во 03:30 ч. Патувањето се одвива преку Битола и граничен премин Меџитлија. Возење со попатни паузи за освежување. Попатна посета на хипермаркетите Џамбо и Икеа во Јанина со можност за шопинг. Пристигнување во Врахос во пладневните часови. Сместување во објектите. Можност за разгледување и релаксирање на плажа. Ноќевање

 2 ден 22.05.2022 Недела

Слободно време за уживање покрај море . Во пладневните околу 17.00 часот факултативна посета на Парга. Можност за разгледување на местенцето прошетка по нејзините тесни улички и амбиентални продавници и ресторани . Во вечерните часови околу 21.30 часот поагање за Врахос . Ноќевање

3 ден 23.05.2022 Понеделник

Целодневна екскурзија Лефкада

Факултативна посета на Лефкада во утринските часови. Посета на градот Лефкас како и разглед на островот од морска страна , со прекрасната природа, надалеку прочуените крајбрежја. -Организирано крстарење на Лефкада и островот Скорпиос….. Можност за факултативен ручек во рибен ресторан – таверна.

Враќање во Врахос. Слободна вечер. Ноќевање.

4 ден 24.05.2022 Вторник

Слободно претпладне. Заминување за Македонија со попатна посета на Мецово-прекрасно планинско гратче, каде ќе може да се купат локални сувенири и вкусат надалеку познатите специјалитети на жар.. Пристигнување во Македонија во попладневните часови.

 

Цена по лице : 69 Евра

Доплати и попусти:

Сингл Соба ( -20 % попуст од цената за 2 ро лице) 

Попуст за деца до 5,99 годинини – 10 Евра

Сопствен превоз -10 Евра

 

Во цената е вклучено:

-Автобуски превоз на Релација Скопје-Битола-Врахос и обратно

-3 ноќевања во апартмани во Врахос ( по избор во една од вилите: Врахос Апартмани , Ирини , Велисариос, Ionion View, White Sands, Lukas)

-Попатна посета на Јанина ( Jumbo и Ikea)

-Попатна посета на Мецово

Во цената НЕ е вклучено:

Факултативна посета на Лефкада автобуски превоз и влучено крстарење 35 Евра по лице – Големо крстарење со посена на Кефалонија и Итака ( минимум 25 пријавени патници)

Факултативна посета на Парга 5 Евра по лице ( минимум 25 пријавени патници)