VIVAS HOTEL 4*

You are currently viewing VIVAS HOTEL 4*

Хотел Вивас 4* е лоциран на сама плажа, на само 3км од Драч, хотелот нуди надворешен базен, интернет, бар и ресторан, детско игралиште, одбојка на плажа, пинг понг, фитнес. Сите соби се опремени со тв, сопствен тоалет со туш или када и фен, мини бар и балкон.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ИЛИ ПОЛУПАНСИОН (во висока сеозна од 01.06-30.09.2021 има можност и за Се Вклучено)

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

VIVAS HOTEL / 4 STAR / DURRES
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 01.11.2020
31.05.2021
01.06.2021
30.09.2021
01.10.2021
31.12.2021
STANDARD ROOM
DOUBLE 55 75 55
SINGLE 41.8 59.4 41.8
TRIPLE 76 106 76
QUARDRIPLE 101.2 136.4 101.2
2+1 CHD (0-5,99) 55 74.8 55
2+1 CHD (6-11,99) 68.5 93.5 68.5
2+2 CHD (0-5,99) (0-5,99) 55 74.8 55
2+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 68.5 93.5 68.5
2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 80.9 111.1 80.9
3+1 CHD (0-5,99) 75.9 105.6 75.9
3+1 CHD (6-11,99) 89.4 124.3 89.4
ПОЛУПАНСИОН 01.11.2020
31.05.2021
01.06.2021
30.09.2021
01.10.2021
31.12.2021
STANDARD ROOM
ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
DOUBLE 66 88 66
SINGLE 51.7 69.3 51.7
TRIPLE 96 126 96
QUARDRIPLE 123.2 162.8 123.2
2+1 CHD (0-5,99) 66 88 66
2+1 CHD (6-11,99) 82.5 110 82.5
2+2 CHD (0-5,99) (0-5,99) 66 88 66
2+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 82.5 110 82.5
2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 97.9 130.9 97.9
3+1 CHD (0-5,99) 95.7 125.4 95.7
3+1 CHD (6-11,99) 112.2 147.4 112.2

Во цените не е вклучена задолжителна туристичка такса од 2еур по лице на ден и 1еур за деца од 2-11,99год

Минимум престој од 2 ноќевања

Политика на отказ на резервација:

До 11 дена пред пристигање – без пенали, по овој период 1 ноќевање пенали