Хотел ВИП Берово

You are currently viewing Хотел ВИП Берово

Вип Хотел *** Берово располага со 125 легла . Собите се опремени со тв,кабловска, бесплатно wi-fi ,фрижидер, сопствено купатило (фен,пешкири),тераса .

Хотелот располага со ресторан за појадок, теренски игралишта за фудбал, тенис, кошарка, ракомет, одбојка, конференциска сала и фитнес сала.

Во близина на хотелoт се наоѓаат неколку вили кои можат да се користат во комбинација со  капацитет на хотелот.

Промотивен ценовник за пролет лето 2021 со попусти на база ноќевање со појадок
ТИП СОБА BB-викенд BB-делник
ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРД СОБА-twin 2х700 1400 2х600 1200
СТАНДАРД СОБА СО БАЛКОН-twin
1/2 2х800 1600 2х700 1400
1/3 3х700 2100 3х650 1950
1/4 4х650 2600 4х600 2400
1/5 5х600 3000 5х500 2500
СТУДИО СО КУЈНА-double
1/2 2х700 1400 2х600 1200
1/3 3х650 1950 3х550 1650
1/4 4х600 2400 4х500 2000
СТУДИО СО КУЈНА СО БАЛКОН-double
1/2 2х900 1800 2х800 1600
1/3 3х800 2400 3х700 2100
1/3 4х700 2800 4х600 2400
1/4 5х600 3000 5х550 2750
ЛУХ СОБА СО БАЛКОН -double
1/2 2х900 1800 2х800 1600
1/3 3х800 2400 3х700 2100
1/4 4х700 2800 4х600 2400
1/5 5х600 3000 5х550 2750

 За време за празници минимум престој од  3 ноќевања.

Доплата за Ручек или Вечера се доплаќа по лице – 250мкд на ден

Во цената е вклучена туристичката такса

Дете од 0-3,99 год – бесплатно, дете од 4-11,99год – 50% попуст и добива свое легло


 

Цените се изразени во денари, по соба на ден за наведениот број на лица

ЦЕНОВНИК ЗА СМЕСТУВАЊЕ ВО ВИП ХОТЕЛ БЕРОВО
ПЕРИОД : пролет лето 2021
ТИП СОБА ноќевање BB HB FB
ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРД СОБА-twin 1400 1600 2100 2600
2×700(1/2)
СТАНДАРД СОБА СО БАЛКОН-twin
800×2(1/2) 1600 1800 2300 2800
700×3(1/3) 2100 2300 3050 3800
650×4(1/4) 2600 3000 4000 5000
600×5(1/5) 3000 3500 4750 6000
СТУДИО СО КУЈНА-double
700х2(1/2) 1400 1600 2100 2600
650х3(1/3) 1950 2250 3000 3750
(1/4) 2400 2800 3800 4800
СТУДИО СО КУЈНА СО БАЛКОН-double
900x(1/2) 1800 2100 2600 3100
800x(1/3) 2400 2700 3450 4200
700x(1/4) 2800 3200 4200 5200
СТУДИО СО КУЈНА +БАЛКОН- економик класа
850(1/2) 1700 1900 2400 2900
750(1/3) 2250 2550 3300 4050
650(1/4) 2600 3000 4000 5000
ЛУХ СОБА СО БАЛКОН -double
1000(1/2) 2000 2200 2700 3200
900(1/3) 2700 3000 3750 4500
800(1/4) 3200 3600 4600 5600
700(1/5) 3500 4000 5250 6500

Во ценета е вклучена туристичка такса и ддв
За деца до 4 години бесплатно
За деца од 4- до 10 години се наплаќа 50 % од дете и има свое посебно легло

 

 

Политика на отказ на резервација:

До 30 дена пред пристигање – 5% пенали; 29-22 – 10% пенали; 21-15 – 20% пенали; 14-8 – 50% пенали; 7-1 -90 % пенали; 1 ден 100%