ВИЛА МЕСКИНИ – ПОЛИХРОНО

You are currently viewing ВИЛА МЕСКИНИ – ПОЛИХРОНО

Полихроно се наоѓа на првиот крак на полуостровот Халкидики, Касандра, 98км југоисточно од Солун. Опкружено со бујна медитеранска вегетација,  долга песочна плитка плажа, што е особено погодно за деца.Уживајте заедно со целото семејство на убавото осветлено шеталиште покрај морето кое има голема понуда на различни ресторани – традиционална грчка кујна, свежо уловени риби, гиро, суфлаки, пици и друга брза храна. Токму затоа оваа година ве покануваме во Полихроно да уживате заедно со вашето семејство и деца, покрај кристалното море како и многубројните продавници.

15% попуст за резервација и целосна уплата до 28.02.2023

 

Вила Мескини  се наоѓа на 70м од плажа и на 100м од центарот на Полихроно.Располага со 7 апартмани, 4 на високо приземје и 3 апартмани на прв кат. Секој апартман е опремен со мини кујна, бања, балкон и ТВ. Во апартманите во спалната има еден брачен кревет и еден единечен кревет и во кујната има кревет на спуштање, за 1 дете до 11.99год. или пак еден возрасен. И еден помал апартман со брачен кревет во спалната и кревет на спуштање во кујната, за 1 дете до 11.99 или пак еден возрасен. Wi-Fi е вклучено во цената. Користење на клима се доплаќа.

Цените се наменети за 7 ноќевања за наем на апартман за Вила Мескини.
За превоз се доплаќа 45 евра возрасен и дете до 12 години 35 евра

Напомена:

 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
 • Доплата за туристичка такса 0.5 еур по апартман на ден и се плаќа во агенција.
 • Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд).
 • Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети.
 • Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести максимум едно дете до 5.99год.
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин.
 • Попустите Не се комбинираат.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra First или Last minute понуда, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот.
 • Патничко осигурување е задолжително и не е вклучено во цена.
 • Сместување во собите е по 14.00час.-локално време, а напуштање на истите е во 09.00час.
 • По завршување на летувањето, должни сте да го оставите апартманот во чиста состојба.
 • Доколку е за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата.
 • Во цената е вклучено користење на Wi-Fi (организаторот не гарантира за квалитетот на интернетот).
 • Патникот има обврска да ја провери важноста и исправноста на патните исправи, поради кое не може да се направи промена на термин.
 • За ова патување важат општите услови за патување на Т.А Стаф И Т.А МИГ ТРАВЕЛ

 

Цена на превоз:

 • Превоз за возрасен 45 еур / 35 еур во еден правец
 • Превоз за дете до 11.99год. 35Еур / 30 еур во еден правец
 • Дете до 2 год. (без седиште)-бесплатно

 

ТЕРМИНИ

Ноќевања

1/2+1АПП

BLACK FRIDAY

1/3+1 АПП

BLACK FRIDAY

28.05-04.06.2023

7

175 €

99 €

185 €

99 €

04.06-11.06.2023

7

225 €

180€

235 €

188€

11.06-18.06.2023

7

305 €

244€

315 €

252€

18.06-25.06.2023

7

335 €

268€

345 €

276€

25.06-02.07.2023

7

365 €

292€

375 €

300€

02.07-09.07.2023

7

405 €

324€

415 €

332€

09.07-16.07.2023

7

455 €

364€

465 €

372€

16.07-23.07.2023

7

499 €

399€

509 €

407€

23.07-30.07.2023

7

499 €

399€

509 €

407€

30.07-06.08.2023

7

499 €

399€

509 €

407€

06.08-13.08.2023

7

499 €

399€

509 €

407€

13.08-20.08.2023

7

499 €

399€

509 €

407€

20.08-27.08.2023

7

435 €

348€

445 €

356€

27.08-03.09.2023

7

385 €

308€

395 €

316€

03.09-10.09.2023

7

335 €

268€

345 €

276€

10.09-17.09.2023

7

225 €

180€

235 €

188€

17.09-24.09.2023

7

195 €

156€

205 €

164€

24.09-01.10.2023

7

135 €

99€

145 €

99€

Vila Meskini, Polichrono, Greece, Polychrono, Greece