Villa Moustakas

You are currently viewing Villa Moustakas

Дополнителни информации 

Локација: Грција / Халкидики / Полихроно

Плажа: 50м од песочна плажа со ситни каменчиња

Услуга: само наем.

Интернет: бесплатно во соби

Клима уред: бесплатно

Сместување: Сите соби имаат комплетно опремена кујна и прибор во согласност од бројт на легла во собата.
Чистење на собите: еднаш неделно; Промена на крпи и постелнина: еднаш неделно;

Baby cot: на барање 

Check in: после 14 часот локално време. Check out: последниот ден до 10 часот наутро

 

EARLY BOOKINGS

 

-15% попуст за резервации направени до 05.02.2023,

30% уплата при резервација и 100% доплата до 20.02

-10% попуст за резервации направени до 05.03.2023
30% уплата при резервација и 100% доплата до 20.03

 

*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!

 

Villa Moustakas, Polychrono
Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќи
Период Услуга Studio 1/3
21.05 – 28.05.23 7 RO 119 €
28.05 – 04.06.23 7 RO 169 €
04.06 – 11.06.23 7 RO 219 €
11.06 – 18.06.23 7 RO 289 €
18.06 – 25.06.23 7 RO 329 €
25.06 – 02.07.23 7 RO 349 €
02.07 – 09.07.23 7 RO 389 €
09.07 – 16.07.23 7 RO 439 €
16.07 – 23.07.23 7 RO 479 €
23.07 – 30.07.23 7 RO 479 €
30.07 – 06.08.23 7 RO 479 €
06.08 – 13.08.23 7 RO 479 €
13.08 – 20.08.23 7 RO 479 €
20.08 – 27.08.23 7 RO 429 €
27.08 – 03.09.23 7 RO 349 €
03.09 – 10.09.23 7 RO 299 €
10.09 – 17.09.23 7 RO 229 €
17.09 – 24.09.23 7 RO 179 €

 

 

Сите цени се дадени во евра, за уплата во денарска противвредност  по курс 1 еур = 62 мкд

*** Во случај на отказ на резервациите уплатени со попуст за рана уплата до 15 дена пред патување уплатените средства се пренаменуваат во ваучер за следно патување.

Цената вклучува:                               

  • Наем на соба за 7 ноќевања
  • Користење на клима уред
  • Интернетво соби

 

Доплати:

  • Туристичка такса од 1еур по соба на ноќ која се плаќа на лице место;                          

 

Напомена:

*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!

*агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.

*резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст!

*доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата.

*за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

                                                     Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:
Скопје 40 € Битола 40 € Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела) Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела):
Велес 40 € Прилеп 40 € • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес • 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )
Штип 55 € Струга 45 € • 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Смоквица • 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
Радовиш 55 € Охрид 45 € • 04:00 h Скопје (Дрводекор) • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
Струмица 55 € Кичево 55 € • 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
Неготино 40 € Ресен 45 € • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино) • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
Смоквица 40 €   • 05:40 h Смоквица •03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
Граничен премин Богородица 40 €   • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)  
Превозот оди на релација Скопје – Неа Потидеа – Калитеа – Полихроно – Ханиоти – Пефкохори

 Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.

Во Неа Потидеа автобусот застанува на станицата на главниот пат веднаш до Lemoni Bakery и од таму патниците имаат организиран превоз до хотелот Potidea Golden Beach 

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

Овој аранжман е во организација на ДТУ Атлантиc и Т.А Миг Травел 

За хотелот: 

На првиот крак на Касандра се наоѓа Полихроно – едно од најлуксузните местасо долга песочна плажа, со маркети, пекари, хотели, вили и апартмани, таверни, кафулиња, барови…

Сите соби имаат комплетно опремена кујна и прибор во согласност од бројт на легла во собата.
Чистење на собите се врши еднаш неделно, како и  промената на крпи и постелнина еднаш неделно.

Локација 

Халкидики / Касандра / Полихроно

GPS: 40.0169238,23.529392

Плажа 

50м од песочна плажа со ситни каменчиња

Пансион 

Само ноќевање.

Во цената е вклучено: 

Интернет:бесплатно во соби
Клима уред:бесплатно