ЛЕТО 2020 – НЕИ ПОРИ

ЛЕТО 2020 – НЕИ ПОРИ
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ЛЕТО 2020 – НЕИ ПОРИ

 

НЕИ ПОРИ претставува едно од најурбанизираните места, со долга и широка песочна плажа, паркови, ресторани, кафетерии, луна парк,…Тоа е една од најбараните дестинации.

ВИЛА ГЕОРГИЈА на сама плажа, располага со 1/4 студио, апартман 1/3 + 2 со поглед према море и апартман дуплекс 1/3+1/3 за две фамилии (кревети грчки стандард), опремена кујна, ТВ, WI – FI, купатило, комфорни тераси и клима уред – (доплата по 5 € на ден по соба).

ВИЛА ВАСИЛИС во центарот на Неи Пори на 60 – 70 метри од плажа. Располага со 1/3 и 1/4 студија на приземје со: купатило, тераси, кујна, ТВ, клима уред (доплата по 5 € на ден).

ВИЛА ГУЗЕЛИС Се наоѓа во новиот дел на Неи Пори, на околу 50 – 60 м. од плажа има 5 дуплекс апартмани кои се погодни за две фамилии со две спални соби а заедничка кујна и купатило, ТВ, Wi – Fi, клима уред (доплата по 5 € на ден по соба) и комфорни тераси.

ВИЛА ТОДОРОС во стариот дел на Неи Пори, на 80 – 90 м. од плажа има 1 дуплекс апартман и 6/4 студија со два дупли кревети (грчки стандард), опремени со TWC, мини  кујна, тераса и клима (доплата по 5 € на ден). Апартманот е погоден за две фамилии со 2 спални соби а заедничка кујна и купатило, тераса, ТВ, WI – FI, клима уред (доплата по 5 € на ден по соба). Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.

 

 

НЕИ ПОРИ  Гузелис, Василис, Тодорос Георгија
Студија Апп – Дуплекси Стд Апп Дуплекс
ПЕРИОД Ноќ 1/2 1/3 1/4 1/2+1/2 1/2+1/3 1/3+1/3 1/4 1/2+3 1/3+1/3
02.06-10.06 8 70 80 85 110 115 120 95 105 150
10.06-18.06 8 130 150 160 190 210 220 180 200 250
18.06-26.06 8 190 210 220 290 310 320 260 290 360
26.06-04.07 8 250 270 280 390 410 420 320 360 460
04.07-12.07 8 270 290 300 400 420 440 360 390 490
12.07-20.07 8 280 300 310 420 440 460 390 420 560
20.07-28.07 8 310 330 340 490 510 530 420 460 590
28.07-05.08 8 320 340 350 490 510 530 420 460 590
05.08-13.08 8 320 340 350 500 520 540 420 460 590
13.08-21.08 8 300 320 330 480 500 520 400 440 570
21.08-29.08 8 280 300 310 420 440 460 380 420 540
29.08-06.09 8 220 240 250 360 380 390 290 340 460
06.09-14.09 8 170 190 200 280 290 300 240 280 360
14.09-22.09 8 110 120 130 170 180 190 150 160 200
22.09-30.09 8 65 70 75 90 100 110      

 

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (плаќање во агенција).

Цените се изразени во евра за наем на студио и апартман за 8 ноќевања.

Автобуски превоз: 05:00 ч, Прилеп – Неи Пори

Враќање: 13:00 ч. по локално време Неи Пори – Прилеп.

Цена за превоз: 1800 ден. (29 €) повратен билет. За деца до 14 год 1000 ден. (16.5 €)

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување – без франшиза до 65 год. – 200 ден, од 65 – 70 год. – 400 ден. до 14 год.- 150 ден. За хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти. Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето  во 13:00 ч по локално време. Плаќањето е во денарска противредност (1 € = 61.8 ден.).       

ЛОКАЦИЈА НА ОБЈЕКТИТЕ:            

Appartments Guzelis

Unnamed Road, Nei Pori 600 63, Greece

39.975691, 22.655075

 

 

Vila Vasilis – Nei Pori

600 63, Greece

39.975860, 22.654480

 

Vila Todoros Nie Pori

600 63, Greece

39.978324, 22.645341

 

 

Vila Georgija Nei Pori

600 63, Greece

39.979100, 22.648113