ВИЛА СИРАГАС

You are currently viewing ВИЛА СИРАГАС

ВРАХОС БИЧ – Преубаво место помеѓу Парга и Превеза на брегот на Јонско море со тиркизно плаво море, 3 км долга песочна плажа, бујна вегетација и многу кафе – барови, ресторани и таверни што го чинат Врахос атрактивен за туристите.

ВИЛА СИРАГАС (прекрасна нова вила,втора година во употреба)на 30  40 м. од плажа, комфорни студиа: 1/2, 1/3 (за две возрасни и едно дете или три возрасни), и 1/2+2 студиа (за две возрасни и две деца), со поглед према море, добро опремени кујни, купатило, тв, комфорни тераси,WI-FI… Можност за користење 2 лежалки и чадор, како и 2 кафиња и 2 води (0.5л) за само 5 еур. И во ресторанот на вила Сирагаст гостите имаат попуст од 30% на сеКлимата е вклучена во цената. Цените се изразени во евра (61,8 ден.) за наем на студио за 8 ноќевања.

    Вила СИРАГАСТ
ПЕРИОД Ноќ      1/2    1/3     1/2+2
06.06-14.06 8 160 180 190
14.06-22.06 8 240 260 280
22.06-30.06 8 320 340 360
30.06-08.07 8 360 380 400
08.07-16.07 8 390 410 430
16.07-24.07 8 420 440 460
24.07-01.08 8 440 460 480
01.08-09.08 8 440 460 480
09.08-17.08 8 440 460 480
17.08-25.08 8 440 460 480
25.08-02.09 8 360 380 390
02.09-10.09 8 260 280 290
10.09-18.09 8 190 210 220
18.09-26.09 8 140 160 180

  

Доплата за туристичка такса 0.5 еур по соба по ден (се плаќа во агенција).

Автобуски превоз: Во 05:00 од Прилеп – Врахос, 14.00 Врахос – Прилеп.

Цена за превоз: 1980 ден – повратнен билет. Деца до 14 г.=1200 денари.

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување – без франшиза до 65 год. – 200 ден, од 65 до 70 год. – 400 ден. Деца до 14 год. – 150 ден.

Менување на чаршави во собите е на секои 4 дена.

Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.

За хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти.

Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето во 13:00 ч. по локално време. 

ЛОКАЦИЈА НА ОБЈЕКТОТ:

       Vila Siragas – Vrahos

       Greece

       39.172313, 20.552489