Вила Јагода и Малина 3*

You are currently viewing Вила Јагода и Малина 3*

Комплексот на Вили „ЈАГОДА“ се наоѓа на околу 2 км или 30 мин. Пешачење од центарот на Боровец. Има 40 вили од фински тип: 5 луксузни, 10 со сопствена сауна и 25 без сауна. Сместувањето е за максимум 4 лица (можно е дополнително легло или бебешко креветче).

Комплексот располага со ресторан, каде можете да уживате во вкусни јадења, богата избор на пијалоци и пријатна атмосфера:  дневна со 1 двојно или 2 единечни легла, дел за седење, гардероба, телевизор и Wi-Fi;
мала спална со две легла на спрат, удобни и за возрасни; кујна со шпорет, фрижидер и лавабо, опремен со основните садови за готвење, чинии, чаши и прибори; бања со туш и тоалет; 10 од вилите се луксузно опремени; 10 од вилите имат сопствена сауна; тераса со масичка

Дополнителни услуги: заедничка сауна, телевизија, пинг понг и тенис, игралишта за фудбал или ракомет, фудбал на мали голови, игралиште за одбојка, кошарка, бадминтон, стритбол, детски игралишта, велосипеди и ролери под наем за возрасни, велосипеди и баги за најмалите, бесплатен паркинг

 

Комплексот на вили МАЛИНА е непосредно до комплексот ЈАГОДА- во прекрасна борова шума. Центарот е на околу 2 км или 30 мин пешачење.

Комплексот располага со 28 дрвени двокатни куќички , полски тип, во кои можат да се сместат до 6 лица. Секоја куќичка располага со две оделни спални соби, што го прави МАЛИНА место за одмор на поголеми семејства и група пријатели.

Сите вили се двокатни и располагаат со:

2 спални соби со 1 двојно и 2 единечни легла на вториот кат; хол со телевизор, гардероба, дел за седење со диван на растегнување и 1 дополнително легло; кујна со маса со 6 столици, шпорет, фрижидер, лавабо, опремена со сите неопходни садови и прибори; бања со санитарен јазол и туш-кабина; тераса со масичка

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА ВИЛА НА ДЕН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

VILLAS YAGODA & MALINA / 3* / BOROVETC
ROOM ONLY / EUR A
01.12.2021
23.12.2021
B
24.12.2021
05.01.2022
C
06.01.2022
06.03.2022
A
07.03.2022
15.04.2022
VILA QGODA
VILLA [1ADL] [1ADL] 81.5 142 87 81.5
VILLA [2ADL] [2ADL] 81.5 142 87 81.5
VILLA [3ADL] [3ADL] 81.5 142 87 81.5
VILLA [4ADL] [4ADL] 81.5 142 87 81.5
1 ADL +1 CHD (0-12,99) 81.5 142 87 81.5
1 ADL +2 CHD (0-12,99) (0-12,99) 81.5 142 87 81.5
2 ADL +1 CHD (0-12,99) 81.5 142 87 81.5
2 ADL +2 CHD (0-12,99) (0-12,99) 81.5 142 87 81.5
3 ADL +1 CHD (0-12,99) 81.5 142 87 81.5
VILLA QGODA SAUNA
VILLA [1ADL] [1ADL] 109 153 98 109
VILLA [2ADL] [2ADL] 109 153 98 109
VILLA [3ADL] [3ADL] 109 153 98 109
VILLA [4ADL] [4ADL] 109 153 98 109
1 ADL +1 CHD (0-12,99) 109 153 98 109
1 ADL +2 CHD (0-12,99) (0-12,99) 109 153 98 109
2 ADL +1 CHD (0-12,99) 109 153 98 109
2 ADL +2 CHD (0-12,99) (0-12,99) 109 153 98 109
3 ADL +1 CHD (0-12,99) 109 153 98 109
VILLA QGODA DE LUXE
VILLA [1ADL] [1ADL] 93 152.9 91.3 93
VILLA [2ADL] [2ADL] 93 152.9 91.3 93
VILLA [3ADL] [3ADL] 93 152.9 91.3 93
1 ADL +1 CHD (0-12,99) 93 152.9 91.3 93
1 ADL +2 CHD (0-12,99) (0-12,99) 93 152.9 91.3 93
2 ADL +1 CHD (0-12,99) 93 152.9 91.3 93
VILLA MALINA
VILLA [2ADL] [2ADL] 98 158.4 104 98
VILLA [3ADL] [3ADL] 98 158.4 104 98
VILLA [4ADL] [4ADL] 98 158.4 104 98
VILLA [5ADL] [5ADL] 98 158.4 104 98
2 ADL +1 CHD (0-12,99) 98 158.4 104 98
2 ADL +2 CHD (0-12,99) (0-12,99) 98 158.4 104 98
2 ADL +3 CHD (0-12,99) (0-12,99) (0-12,99) 98 158.4 104 98
3 ADL +1 CHD (0-12,99) 98 158.4 104 98
3 ADL +2 CHD (0-12,99) (0-12,99) 98 158.4 104 98
4 ADL +1 CHD (0-12,99) 98 158.4 104 98
VILLA MALINA LUXE
VILLA [2ADL] [2ADL] 104 164 109 104
VILLA [3ADL] [3ADL] 104 164 109 104
VILLA [4ADL] [4ADL] 104 164 109 104
VILLA [5ADL] [5ADL] 104 164 109 104
2 ADL +1 CHD (0-12,99) 104 164 109 104
2 ADL +2 CHD (0-12,99) (0-12,99) 104 164 109 104
2 ADL +3 CHD (0-12,99) (0-12,99) (0-12,99) 104 164 109 104
3 ADL +1 CHD (0-12,99) 104 164 109 104
3 ADL +2 CHD (0-12,99) (0-12,99) 104 164 109 104
4 ADL +1 CHD (0-12,99) 104 164 109 104
RELEASE DAYS 7//10 14//20 7//10 7//10

Во цените е вклучено: wi-fi, употреба на сауна на рецепција, игри, паркинг, и игралиште на рецепција

  • Доплата за појадок: возрасно лице 7еур на ден, дете од 4-12,99год 0 4еур на ден
  • Доплата за Полупансион: возрасно лице 19еур на ден, дете од 4-12,99 – 10еур на ден
  • Задолжителна новогодишна вечера: возрасен 70еур, дете од 4-12,99год – 35еур
  • Задолжителна божиќна вечера: возрасен 30еур, дете од 4-12,99год – 15еур
  • Дозволени се миленичиња – 8еур на ден
  • Бебешко креветче – бесплатно
  • Минимум престој од 3 ноќевања

 

Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1,5еур за помалку од 4 ноќевања, или 1еур по лице на ден за повеќе ноќевања.

 

Политика на отказ на резервација:

  • До 10 дена пред пристигање – без пенали, по овој период 1 ноќевање пенали,
  • за Божиќниот и Новогодишниот период до 20 дена пред пристигање – без пенали, по овој период 2 ноќевања пенали