ВИЛА АНГЕЛОС

ВИЛА АНГЕЛОС

Вила АНГЕЛОС – Калитеа 2020
20% попуст за рана уплата до 01.02.2020

Локација: Во центарот на Калитеа, 5 мин. од плажа.
Сместување: Четирикреветни и двокреветни апартмани на високо приземје и на прв кат.
Опременост: Четирикреветен АПП – комплетно опремeна одделна кујна, две спални соби
со по (два единечни кревети),ТВ,бања и тераса.
Двокреветниот АПП- два единечни кревета, одделна кујна,бања, ТВ и тераса.
Двокреветна соба – два единечни кревета, голема тераса,ТВ, бања, мал фрижидер и без опремена кујна. Клима
уредот во сите капацитети е вклучен во цената .
Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира
со сигурност).

ПРВИТЕ ДВЕ СМЕНИ СЕ СО ПРЕСМЕТАН ПОПУСТ И НЕ СЕ ОДБИВА ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ!
ПОПУСТОТ ЗА РАНА УПЛАТА НЕ ВАЖИ ЗА ПРОМО ЦЕНИТЕ!

 

ВОНСЕЗОНСКИ ЦЕНИ  / 7ноќи /

Период Бр.на ноќи 1/2 соба без кујна 1/2 АПП 1/4 АПП дуплекс
23.05 – 31.05 8* 39 € промо 59 €  промо 79 € промо
31.05 – 07.06 7* 49 € промо 69 € промо 89 € промо
07.06 – 14.06 7* 79  € 99 € 149 €
14.06 – 21.06 7* 99  € 129 € 16
21.06 – 28.06 7* 119  149  18
28.06 –  05.07 7* 139  169 € 20
23.08 – 30.08 7* 129 € 159 € 209 €
30.08 – 06.09 7* 109 € 129 € 179 €
06.09 – 13.09 7* 79 € 109 € 149 €
13.09 – 20.09 7* 59 € 79 € 119 €
20.09 – 27.09 7* 49 € 59 € 89 €

                                                                       СЕЗОНСКИ ЦЕНИ  / 9ноќи /

Период Бр.на ноќи 1/2 соба без кујна 1/2 АПП 1/4 АПП дуплекс
28.06 – 07.07 9 329€ 399 € 499€
07.07 – 16.07 9 359€ 429 € 539€
16.07 – 25.07 9 389€ 449 € 559€
25.07 – 03.08 9 389€ 449 € 559€
03.08 – 12.08 9 389€ 449 € 559€
12.08 – 21.08 9 389€ 449 € 559€
21.08 – 30.08 9 369€ 429 € 539€

   СЕЗОНСКИ ЦЕНИ  / 7 ноќи /

Период Бр.на ноќи 1/2 соба без кујна 1/2  АПП 1/4 АПП дуплекс
05.07 – 12.07 7 239  299  40
12.07 – 19.07 7 279 € 329  41
19.07 – 26.07 7 31 349  43
26.07 – 02.08 7 309 € 349 € 43
02.08 – 09.08 7 30 34 43
09.08 – 16.08 7 30 349 € 439 €
16.08 – 23.08 7 299  329 € 419 €

ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ се дадени по лице за 7*ноќевања со вклучен превоз, трето и четврто
лице доплаќаат за превоз. Доколку се користи сопствен превоз (7*), цените се намалуваат за
10€ по лице.
Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.
Попустот за рана уплата не се комбинира со попустот за уплатени два или повеќе аранжмани.
СЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ се дадени за наем на апартман (7,9) , превозот се доплаќа.
Превозот чини: 35 € за возрасни ,
25 € за деца од 2 до 12 години,
Деца до 2 години бесплатно
Тргнување од Скопје: 06:00ч. на Дрводекор. Враќање од Халкидики во 14.00 ч. локал. време
Превозот Ве остава до најблиската локација на вилата, каде може да застане и да се паркира
Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).
НАПОМЕНА:
– Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
(број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно
дете до 4,99 години;
– Сместувањето во апартманите е во 14:00 (по локално време);
– Напуштање на апартманите е во 09:00 (по локално време);
– Секоја направена штета се плаќа на лице место;
– За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
– Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата..
– За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е
неважечка;
– Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
– Задолжително патничко осигурување.
– Цените се изразени во EUR во денарска противвредност 1€ = 62,оо ден.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. МИГ ТРАВЕЛ  и СКТМ !