ВИЛА АГЕЛИКИ

You are currently viewing ВИЛА АГЕЛИКИ

Вила АГЕЛИКИ – Пефкохори 2021

Локација: Се наоѓа на само 30м. од плажа, во непосредна близина на центарот.
Сместување: трикреветни студиа, четирикреветни и петкреветни апартмани.
Опрема: АПП – дневна соба со два единечни кревети, опремена кујна, одделна спална соба со два
или три единечни кревети, бања, ТВ и две тераси. Студио – три единечни кревета, опремена кујна, ТВ,
бања и две тераси. Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот,
Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност). Клима уред: Доплата на лице место 3€ од ден.

ЦЕНОВНИК   ЗА  7 НОЌИ  / СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

Период Бр.на ноќи 1/3  студио 1/4 АПП 1/5 АПП
29.05 – 05.06 7 129 € промо 169 € промо 189 €  промо
05.06 – 12.06 7 229 € 289 € 309 €
12.06 – 19.06 7 249 € 309 € 329 €
19.06 – 26.06 7 289 € 349 € 369 €
26.06 –  03.07 7 319  379  399 
03.07 – 10.07 7 349 € 409 € 429 €
10.07 – 17.07 7 379 € 449 € 469 €
17.07 – 24.07 7 409 € 469 € 489 €
24.07 – 31.07 7 409 € 469 € 489 €
31.07 – 07.08 7 409 € 469 € 489 €
07.08 – 14.08 7 409 € 469 € 489 €
14.08 – 21.08 7 399 € 449 € 469 €
21.08 –  28.08 7 379 € 439 € 459 €
28.08 – 04.09 7 319 € 379 € 399 €
04.09 – 11.09 7 259 € 319 € 339 €
11.09 – 18.09 7 209 € 269 € 289 €
18.09 – 25.09 7 159 € 219 € 239 €

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ  / 9 НОЌИ / СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

Период Бр.на ноќи 1/3  студио 1/4 АПП 1/5 АПП
03.07 – 12.07 9 489 € 529 € 549 €
12.07 – 21.07 9 519 € 569 € 589 €
21.07 – 30.07 9 519 € 569 € 589 €
30.07 – 08.08 9 519 € 569 € 589 €
08.08 – 17.08 9 519 € 569 € 589 €
17.08 – 26.08 9 499 € 549 € 569 €

ЦЕНИТЕ  СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА AПАРTМАН ИЛИ СТУДИО  ЗА  7 и 9 НОЌИ.

ВАЖНО – ДАДЕНИТЕ ЦЕНИ СЕ ЗА ЛЕТУВАЊЕ СО СОПСТВЕН ПРЕВОЗ, ОПЦИЈА ЗА ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ ПОСТОИ, НО ЌЕ БИДЕ ДОПОЛНИТЕЛНО СООПШТЕНА НА ЗАИНТЕРЕСИРАНИТЕ, А ЦЕНИТЕ И УСЛОВИТЕ ЗА ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ ЌЕ БИДАТ ДЕФИНИРАНИ СОГЛАСНО МОМЕНТАЛНИТЕ ПРОТОКОЛИ ЗА ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ НА ПАТНИЦИ

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

НАПОМЕНА:

  • Во апартманите и студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
  • Сместувањето во студијата и апартманите е во 14:00 (по локално време);
  • Напуштање на апартманите и студијата е во 09:00 (по локално време);
  • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
  • За хигиената во апартманите и студијата во текот на целиот престој се грижат гостите;
  • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
  • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.
  • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
  • Задолжително патничко осигурување.
  • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. МИГ ТРАВЕЛ и СКТМ !