ВИЛА АГЕЛИКИ

ВИЛА АГЕЛИКИ

Вила АГЕЛИКИ – Пефкохори 2020

12% попуст за рана уплата до 29.02.2020

Локација: Се наоѓа на само 30м. од плажа, во непосредна близина на центарот.
Сместување: трикреветни студиа, четирикреветни и петкреветни апартмани.
Опрема: АПП – дневна соба со два единечни кревети, опремена кујна, одделна спална соба со два
или три единечни кревети, бања, ТВ и две тераси. Студио – три единечни кревета, опремена кујна, ТВ,
бања и две тераси. Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот,
Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност). Клима уред: Доплата на лице место 3€ од ден.

ПРВАТА СМЕНА Е СО ПРЕСМЕТАН ПОПУСТ И НЕ СЕ ОДБИВА ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ!
ПОПУСТОТ ЗА РАНА УПЛАТА НЕ ВАЖИ ЗА ПРОМО ЦЕНИТЕ!

ВОНСЕЗОНСКИ ЦЕНИ / */

Период Бр.на ноќи 1/3  студио 1/4 АПП 1/5 АПП
31.05 – 07.06 7* 79 € промо 99 € промо 109 €  промо
07.06 – 14.06 7* 129 € 159 € 179 €
14.06 – 21.06 7* 149 € 189 € 209 €
21.06 – 28.06 7* 169 € 199  219 
28.06 –  05.07 7* 189  219  239 
23.08 –  30.08 7* 199 € 229 € 249 €
30.08 – 06.09 7* 169  199  219 
06.09 – 13.09 7* 139 € 169 € 189 €
13.09 – 20.09 7* 119 € 149 € 169 €
20.09 – 27.09 7* 79 € 99 € 119 €

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ  / НОЌИ /

Период Бр.на ноќи 1/3 студио 1/4  АПП 1/5 АПП
28.06 – 07.07 9 459  489  509 
07.07 – 16.07 9 489  529  549 
16.07 – 25.07 9 519  559  589 
25.07 – 03.08 9 519  569  589 
03.08 – 12.08 9 519  569  589 
12.08 – 21.08 9 519  569  589 
21.08 – 30.08 9 499  549 € 569 €

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ   7 НОЌИ /

Период Бр.на ноќи 1/3студио 1/4  АПП 1/5 АПП
05.07 – 12.07 7 36 409 42
12.07 – 19.07 7 389 € 429 44
19.07 – 26.07 7 41 469 489 
26.07 – 02.08 7 419 € 469 € 489 
02.08 – 09.08 7 41 46 489 
09.08 – 16.08 7 41 469 € 489 €
16.08 – 23.08 7 399 449 € 469 €

ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ за 7*ноќевања со вклучен превоз, трето,четврто и петто
лице доплаќаат за превоз.
Доколку се користи сопствен превоз (7*), цените се намалуваат за 10€ по лице.
Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.
Попустот за рана уплата не се комбинира со попустот за уплатени два или повеќе аранжмани.
СЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ИЛИ АПАРТМАН (7,9) , превозот се доплаќа.
Превозот чини: 35 € за возрасни ,
25 € за деца од 2 до 12 години,
Деца до 2 години бесплатно
Тргнување од Скопје: 06:00ч. пред Дрводекор.Враќање од Халкидики во 14.00 ч. локал. време .
Превозот Ве остава до најблиската локација на вилата, каде може да застане и да се паркира.
Заджолжителна доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).
НАПОМЕНА:
– Во студијата и апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот
капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно
дете до 5,99 години;
– Сместувањето во студијата и апартманите е е во 14:00 (по локално време);
– Напуштање на студијата и апартманите е во 09:00 (по локално време);
– Секоја направена штета се плаќа на лице место;
– За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
– Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
– За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
– Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
– Задолжително патничко осигурување.
– Цените се изразени во EUR во денарска противвредност 1€ = 62,оо ден.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. МИГ ТРАВЕЛ и СКТМ !