Вила ВУКМАНОВИЌ

You are currently viewing Вила ВУКМАНОВИЌ

Вила Вукмановиќ се наоѓа на 350 метри од Словенската плажа, односно 150 метри од поштата и трговскиот центар Плаза во Будва.

Во вилата има 1/2 и 1/4 студија, еднособен апартман 1/4 + 1 и двособен апартман 1/6.
Секоја соба има сопствен тоалет, телевизор, комплетно опремена кујна и клима.
Доплата за користење на клима 5€ дневно по соба.

Цените се по лице за 9 ноќевања без превоз

термини студио 1/2 без кујна студио 1/2 студио 1/3 и 1/4 апартман 1/4+1 и 1/6
20.06-29.06.2021 80 € 90 € 85 € 90 €
29.06-08.07.2021 90 € 105 € 100 € 95 €
08.07-17.07.2021 105 € 125 € 140 € 120 €
17.07-26.07.2021 125 € 145 € 155 € 145 €
26.07-04.08.2021 140 € 155 € 170 € 160 €
04.08-13.08.2021 140 € 155 € 170 € 160 €
13.08-22.08.2021 125 € 145 € 155 € 145 €
22.08-31.08.2021 105 € 125 € 140 € 120 €
31.08-09.09.2021 90€ 105 € 100 € 95 €
09.09-18.09.2021 80€ 90 € 85 € 90 €

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари.

Сместување во студијата за 4 лица минимум се плаќа за 3 лица
Сместување во апартман минимум се плаќа за 4 лица, а може да се сместат 5 или 6 лица

Доплата за превоз по лице:
Возрасни 40 €
Деца до 7год 20 €

Во цената НЕ Е вклучено:
Во цената не е вклучена туристичка такса, се плаќа на лице место (1€ на ден за лице)

Политика за откажување:
Ако се откаже резервацијата до 10 дена пред датумот на пристигнување, не се наплаќа глоба
Во случај на откажувања направени помалку од 10 дена, глобата е 100%

Доплата за превоз по лице:
Возрасни 40 €
Деца до 7год 20 €

Поаѓање за Црна Гора
Од Скопје (Дрво Декор) во 05.00 часот
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Доплата за организиран автобуски превоз 5 € од Битола, Прилеп…..

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
Во соба е дозволено сместување само на патници кои што се впишани во ваучерот/листата.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Туристичката такса се плаќа на лице место во објектот (ако е така напоменато во понудата)
Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, ја надоместувате штетата на лице место.
Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот, лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.

Важат Општите услови на СКТМ и ТА МИГ ТРАВЕЛ

Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата..
Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот.
Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во хотелот
Сместувањето е согласно капацитетот на кревети
Превозот ги слегува патниците на локација до сместувањето каде може да се паркира автобус.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж
Агенцијата не е надлежна да проверува исправност и валидност на Вашите патни документи.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобусот, одржување дистанца на патници кои не патуваат заедно.
Се патува согласно моменталните протоколи за превоз.
За време на патувањето во автобус задолжително е носење маска со која се покрива устата и носот, и во ниеден момент не смее да се тргне или извади.
Патниците се должни за цело времетраење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на целата група и да ги почитуваат правилата и препораките
Агенцијата не сноси одговорност за покриеноста и квалитетот на интернет конекцијата во објектот.