Вила Виолета – Канали

You are currently viewing Вила Виолета – Канали
-25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 19.12.2018
-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.01.2019
-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2019
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2019

 

Вила Виолета се наоѓа на 250м оддалеченост од плажа, во нејзина близини има продавница и пекара.

Сите сместувачки капацитети се наоѓаат на високо приземје и гледаат према улица, истите се наменети за сместување од 2-5 лица.

Студиата или апартманите се опремени со: кујна со мал шпорет и прибор за јадење, сопствен тоалет / вц, голема тераса со сушара, комарници, ТВ, интернет, клима (со доплата од 5еур на ден на лице место) и паркинг пред самата вила.

 

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

Цените во табелата се дадени по студио за 7  ноќевања во евра без попуст, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 61.8 Денари

ГПС: : 39.067513; 20.691355

На Промо цените не следува попуст за два последователни термина и како и на промо попустот за резервации направени до 01.08.2019

ВИЛА ВИОЛЕТА – КАНАЛИ
ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Термини Ноќевања 1/3  ( 2 единечни + софа ) 2/4   ( Апп за 4  лица) Промо цени на кој не следува попуст
22.05-29.05.2018 7 49 69 Промо цена
29.05-05.06.2018 7 69 89 Промо цена
05.06-12.06.2018 7 109 149  
12.06-19.06.2018 7 159 199  
19.06-26.06.2018 7 229 279  
26.06-03.07.2018 7 259 309  
03.07-10.07.2018 7 279 369  
10.07-17.07.2018 7 299 399  
17.07-24.07.2018 7 339 429  
24.07-31.07.2018 7 359 449  
31.07-07.08.2018 7 359 449  
07.08-14.08.2018 7 359 449  
14.08-21.08.2018 7 329 399  
21.08-28.08.2018 7 279 349  
28.08-04.09.2018 7 209 259  
04.09-11.09.2018 7 189 229  
11.09-18.09.2018 7 129 169  
18.09-25.09.2018 7 99 129 Промо цена
25.09-02.10.2018 7 49 79 Промо цена

 

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Канали чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Канали:

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Канали:

Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон-40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€

Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице

 

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје

– Деца до 1,99 години бесплатно

– Лица постари од 63год – попуст од 10еур

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*Важат Општите услови на СКТМ и Т.А МИГ ТРАВЕЛ

Време на поаѓање за Канали:

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола

01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола

12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)