ВИЛА ВАСИЛИС – НЕИ ПОРИ

You are currently viewing ВИЛА ВАСИЛИС – НЕИ ПОРИ

Локација:
Вилата се наоѓа во новиот дел од Неи Пори, на 200 метри од плажата.

Опис:
Убаво украсена, уредна и чиста куќа, има лоби и соба за багаж и тоалет што гостите можат да ги користат на денот на смената.

Сместување:
Секоја единица има тоалет, безжичен интернет, клима и тераса.

Структура:
Вилата има:
Две 1/2 студио (бр. А1, Б6) со поглед на дворот
Шест 1/3 студиа (бр. А2, Б1, Б2, Б3, Б4, Б5) со поглед на улицата или дворот
Студијата А1 и А2 имаат заедничка тераса на приземјето

Клима:
Доплата 5€ на ден по соба

Услови за деца:
Дете до 8 години може да користи заеднички кревет

GPS Кординати: 39°58’25.9″N 22°39’25.0″E

 

15% попуст за резервација и целосна уплата до 01.03.2022

Цените се за наем на студио 8 дена / 7 ноќи

термин ноќевања 1/2 студио 1/3 студио
21.05-28.05 7 80 € 100 €
28.05-04.06 7 120 € 140 €
04.06-11.06 7 150 € 180 €
11.06-18.06 7 210 € 240 €
18.06-25.06 7 230 € 270 €
25.06-02.07 7 250 € 290 €
02.07-09.07 7 260 € 310 €
09.07-16.07 7 280 € 320 €
16.07-23.07 7 330 € 350 €
23.07-30.07 7 330 € 350 €
30.07-06.08 7 330 € 350 €
06.08-13.08 7 330 € 350 €
13.08-20.08 7 330 € 350 €
20.08-27.08 7 290 € 320 €
27.08-03.09 7 240 € 290 €
03.09-10.09 7 210 € 250 €
10.09-17.09 7 140 € 190 €
17.09-24.09 7 110 € 160 €
24.09-31.09 7 80 € 100 €

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања

Безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз

Клима 5€ на ден по соба ( се плаќа во вилата )
Патничко осигурување
Туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Забелешка:
Од 01.01.2018г во Грција се плаќа данокот за престој од 0,50€ /по соба / на ден.

Плаќањето се врши на лице место во вилата
За користење студио 1/2 со 2 кревети како еднокреветно, попуст 20% од цената

Информации, услови, попусти

Промо цените се обележани со црвено
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Попустите не може да се комбинираат.
Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот..
За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.

 

Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање до ПИЕРИА секоја САБОТА:

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики време на поаѓање цена
Скопје – Дрводекор 05;00 35 €
Велес – БП мотел Македонија 05;30 35 €
Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес 04;40 45 €
Струмица – БП Макпетрол кај нов кружен тек, трансфер до Удово 06;00 45 €
Неготино – бензинска, Неготино 06;00 35 €
Удово – бензинска Удово 06;40 35 €
Граничен премин – бензинска Шимов 07;00 35 €

Деца од 2 до 11,99 години: попуст -10 € од редовната цена
Деца до 1,99 години бесплатно

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики време на поаѓање цена
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон 05;00 35 €
Прилеп – БП Селида,  трансфер до Битола 04;15 35 €
Струга – Хотел Дрим, трансфер до Битола 03;15 40 €
Кичево – БП Пуцко Петрол, трансфер до Битола 03;45 45 €
Охрид – БП Лук Оил излез кон Битола, трансфер до Битола 03;30 40 €
Ресен – спроти автобуска станица, трансфер до Битола 04;15 40 €

Деца од 2 до 11,99 години: попуст -10 € од редовната цена
Деца до 1,99 години бесплатно

Релациите кои се наведени како (трансфер во МКД) се реализираат со патнички возила или комбe

Автобускиот превоз е организиран со туристички автобуси со клима и придружник на патвањето..
Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање на автобусот до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, патниците се должни веднаш да го известат одговорното лице, или сопственикот на објектот или вработен на рецепцијата.
Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести организаторот на патувањето односно уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето.
Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот.
Организаторот на патувањето нема ингеренции да посредува меѓу Вас и надлежните институции во земјата во која престојувате, но секако ќе Ви помогнме колку е тоа можно од нас.
Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со валидни Ваши документи за патувањето и багаж

 

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман продаден по рани резервации, не следува корекција на цената.
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести едно дете до 6 години во легло со родител
Превозот ги слегува патниците на локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат.