Вила Сула – Атос – Јерисос

10% ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 05.02.2018 50 мeтри од ПЛАЖА

ЈЕРИСОС е најубавото и најголемото туристичко место на третиот крак Атос.Има прекрасна долга песочна плажа која во зеленило и бујна вегетација ве разладува и разгалува во летните месеци. Голема пешачка зона со многу паркови,игралишта,забавни паркови ,таверни, клубови во совршен спокој и мир е епитетот на заливот под Атос – Јерисос.Над самата плажа има аквариум бесплатен за посетителите, супермаркети – Лидл,парфимерии и автентични грчки музеи.

Вилата “Сула“ е убава , стандардно опремена вила и се наоѓа на 50 метри од море . Секоја соба има кујна стандардно опремена со кујнски инвентар додека во апартманот и дуплексот има големи фрижидери и голем ел.шпорет со фурна.Секоја соба има стандардно купатило и вц.Секоја соба има клима уред и тв.Вилата има и безжичен интернет, тераси и голем двор со скара.

Период Ноќевања СТУДИО
Бр.соба (3,4,5,6)
1/2
max.2 лица
АПАРТМАН
Бр.соба (2)
1/2+1/2
max.4 лица
ДУПЛЕКС

Бр.соба(1)

1/2+1/2+1/2
max.6 лица

*20.05 – 27.05 7 21 36 52
*27.05 – 03.06 7 42 50 64
03.06 – 10.06 7 139 199 239
10.06 – 17.06 7 199 219 289
17.06 – 24.06 7 219 249 319
24.06 – 01.07 7 229 279 329
01.07 – 08.07 7 239 309 349
08.07 – 15.07 7 249 339 359
15.07 – 22.07 7 299 379 419
22.07 – 29.07 7 299 379 419
29.07 – 05.08 7 299 379 419
05.08 – 12.08 7 299 379 419
12.08 – 19.08 7 299 379 419
19.08 – 26.08 7 289 359 399
26.08 – 02.09 7 249 349 389
02.09 – 09.09 7 199 229 269
09.09 – 16.09 7 179 209 249
*16.09 – 23.09 7 28 42 64
 • ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО, АПАРТМАН ИЛИ ДУПЛЕКС
 • -Цените за термините: 20.05 ; 27.05 и 16.09 (означени со звездичка во табелата) се за наем на студио, апартман или дуплекс за минимум 2 лица, со задолжителна доплата за превоз 35 € по лице ,Во дуплексот минимум е 3 лица, трето лице задолжително плаќа 35 € без разлика дали користи превоз или не;
 • Четврто,петто и шесто лице плаќаат само превоз – доколку користат

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

 • 35 € за возрасни – повратна карта;
 • 25€ за деца до 12 години – повратна карта;
 • Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

НАПОМЕНИ

 • КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI (Е БЕСПЛАТНО);
ДЕНОВИТЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДЕНОВИ НА ТРГНУВАЊЕ ОД
Град Место на тргнување Време
Кичево пред Гимназија 00:30 часот наутро
Гостивар пред дом на културата 01:30 часот наутро
Тетово наспроти дом на културата(стара лименка) 02:00 часот наутро
Куманово Бензинска пумпа Макпетрол 02:15 часот наутро
Скопје Спроти Холидеј Ин 03:30 часот наутро
Велес Мотел Македонија 04:00 часот наутро
Прилеп Бензинска Лук Оил на влезот 03:45 часот наутро
Неготино Бензинска пумпа Макпетрол 04:30 часот наутро
Удово Бензинска пумпа Макпетрол 05:00 часот наутро
Гевгелија Бензинска пумпа Окта-Шимов 05:30 часот наутро
Штип Нова Пошта 03:30 часот наутро

НАПОМЕНИ:

 • ПРЕВОЗОТ ЗАСТАНУВА ДО НАЈБЛИСКАТА ЛОКАЦИЈА ОД СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ КАДЕ Е ВОЗМОЖНО ДА ЗАСТАНЕ;
 • ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА, А УПЛАТАТА Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ (1€=62 ден.);
 • ЗА УПЛАТИ НА ДВА АРАНЖМАНИ 7+7 НОЌЕВАЊА ОДОБРУВАМЕ 10% ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА;
 • КОГА ИМА АКЦИСКИ ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА НЕ СЕ ОДОБРУВА ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ;
 • ПОПУСТИТЕ НE ВАЖАТ ЗА СМЕНИТЕ ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА ;
 • ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ;
 • ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ СЕДУМ ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ;
 • ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА, СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ;
 • ВО СЛУЧАЈ НА НАПРАВЕНА ПОГОЛЕМА ШТЕТА ВО СТУДИЈАТА, АПАРТМАНИТЕ ИЛИ ДУПЛЕКСИТЕ , СОПСТВЕНИКОТ НА ВИЛАТА МОЖЕ ДА НАПЛАТИ НА ЛИЦЕ МСТО;
 • АГЕНЦИЈАТА НЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ И БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТ КОНЕКЦИЈАТА

ВИЛА СУЛА ЈЕРИСОС – (ОПИС НА СТУДИЈА, АПАРТМАНИ И ДУПЛЕКСИ )

Високо Приземје

ДУПЛЕКС  БР.1 (1/2+1/2+1/2) – 6 лица

Дуплексот располага со две одвоени простории, посебна кујна и купатило со WC. Во спалната соба има еден дупол кревет и плакар за алишта. Во втората спалната соба исто така има еден дупол кревет и плакар за алишта. Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар, голем електричен шпорет со рерна и голем фрижидер. Во кујната има два поединечни кревети на спуштање, маса со столици, TV и клима уред. Oд кујната се излегува на тераса на која има маса со столици.

АПП БР.2 (1/2+1/2) – 4 лица

Апартманот располага со една спална, кујна и купатило со WC. Во спалната соба има еден дупол кревет, плакар за алишта. Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар, голем електричен шпорет со рерна, голем фрижидер и клима уред. Во кујната има два поединечни кревети, маса со столици, TV. Од апартманот се излегува на тераса на која има маса со столици.

СТУДИО БР.6 (1/2) – 2 лица
Студиото располага со еден дупол кревет, плакар за алишта, кујна, TV и клима уред, купатило со WC. Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар, решо и мал фрижидер. Студиото излегува на сопствено дворче со маса и столици.

I кат

СТУДИО БР.3 (1/2) – 2 лица

Студиото располага со еден дупол кревет, плакар за алишта, кујна, TV и клима уред, купатило со WC. Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар, решо и мал фрижидер. Од студиото се излегува на тераса.

СТУДИО БР.4 (1/2) – 2 лица

Студиото располага со еден дупол кревет, плакар за алишта, кујна, TV и клима уред, купатило со WC. Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар, решо и мал фрижидер. Студиото излегува на тераса со маса и столици.

СТУДИО БР.5 (1/2) – 2 лица

Студиото располага со 1 кревет на спуштање и 1 поединечен кревет, плакар за алишта, кујна, TV и клима уред, купатило со WC. Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар, решо и мал фрижидер. Студиото излегува на тераса со маса и столици.

ВИЛАТА ИМА ГОЛЕМ ПАРКИНГ , КОЈ ГО КОРИСТАТ ТУРИСТИТЕ НА ПРИНЦИП ПРВО СЛОБОДНО МЕСТО.

ПАРКИНГОТ Е БЕСПЛАТЕН.