Вила Рошела – Саранда, Албанија

You are currently viewing Вила Рошела – Саранда, Албанија

Вила Рошела Саранда А кат – (10 м од море) е сместена во најатрактивниот дел од Саранда, во непосредна близина на плажата Деми. Вилата Рошела нуди сместување  во 1/2 и 1/3 соби од А категорија, како и пространи апартмани (Б категорија) опремени со кујна, фрижидер, бесплатен WiFi, скара, градина и бесплатен сопствен паркинг. Секоја единица е опремена со големи тераси со поглед на море, сателитска ТВ со рамен екран,  приватна бања со када или туш, фен и тоалет. 

За дополнителна погодност, за сите гости на вилата, им обезбедуваме појадок  ВКЛУЧЕН ВО ЦЕНА. Покрај квалитетот на самото сместување, близината на плажата, кафетериите, рестораните и многуте  продавници,  ќе уживате во прекрасниот поглед на море и магичниот залез на сонцето, кој  во Саранда е навистина романтичен.

GPS координати 39.867954273563235, 20.015351286159728

 

Саранда 2022 ПОПУСТИ: 20% за уплата до 30.11.2021 15% за уплата до 31.01.2022 10% за уплата до 31.03.2022
Вила Рошела Б кат Саранда Maj Јуни Јули Август Септември
27 03 10 17 24 01 08 15 22 29 05 12 19 26 02 09 16
1/2 соба (2 лица) 69 79 169 219 259 299 319 369 369 369 369 369 369 329 259 199 169
1/3 соба (3 лица) 89 99 179 229 279 309 319 379 379 379 379 379 379 339 269 209 179
1/4 студио (4 лица) 99 109 189 239 289 319 329 389 389 389 389 389 389 349 279 219 189
1/4 АПП (4 лица) 109 119 199 249 299 339 349 419 419 419 419 419 419 369 299 239 199
Број на ноќи промо промо 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
Цените се дадени по СОБА/АПП за 7 ноќи со ВКЛУЧЕН доручек во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Студијата и апартманите се опремени со комплетна кујна, фрижидер и големи тераси, додека пак собите имаат само фрижидер .
Лежалки и чадори на барање, по специјално намалени цени за гостите на вилата.
Автобуски превоз Скопје, Велес, Прилеп, Битола, Охрид 50 Еур. Деца 2 -12 год -10 Еур од цената за возрасен.
За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст. Попустите не може да се комбинираат.
Термините кои се обележани со црвено се ПРОМО и не подлежат на попуст. Клима вклучена во цена.
 Важат Општите услови за патување на СКТМ.

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ  за Албанија: 
Скопје (Дрводекор) / Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -Трансфер до Битола
Цени за Валона-Саранда-Ксамил  50 € возрасен
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :
23:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер (претходен ден)
23:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер
23:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер
00:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер
01:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
02:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
02.30h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер
03:00h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер
03.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер
Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус.

ВАЖНО : При обавување на автобускиот превоз ќе бидат запазени сите Ковид мерки за дезифенција, носење маски, како и исполнетост на возилото. Патувањето за Албанија КСАМИЛ се реализира преку граничен премин КАФАСАН-Струга со што може да се патува со ЛИЧНА КАРТА или ПАСОШ