VILA ONE BEACH HOTEL 4* – ДРАЧ

You are currently viewing VILA ONE BEACH HOTEL 4* – ДРАЧ

Објектот се наоѓе во непосредна близина на главната локална плажа во Драч. Поточно, сместен е на неполни 3 км од пристаништето во Драч и на 35 км оддалеченост од аеродромот „Мајка Тереза“ во главниот град Тирана. Хотелот нуди услуга – шатл до аеродромот со доплата.

Хотелот нуди доста различни содржини, меѓу кои: главен ресторан каде се служи континентален или бифе појадок, бар и приватен дел на плажа. На гостите во секое време на располагање им се заеднички простории за одмор и релаксација, тераса за сончање, резепција која е отворена 24 часа, менувачница и собна услуга.

Сите соби се опремени со клима уред, LCD телевизор со сателитски канали, фрижидер, електричен бокал, фен и работно биро. Секако, си има и сопствен тоалет со туш и бесплатен козметички прибор. Во сите соби достапно е wi-fi кое е бесплатно. Исто така, сите соби имаат и простор за седење.

Дополнително, самиот хотел има услуга за перење на алишта. За деца, има посебен простор за игра и анимација. Хотелот е одлично оценет од страна на млади парови, на кои посебно им се допаѓа локацијата и услугата!

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИРАЗАЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

VILA ONE BEACH HOTEL / 4 */ DURRES
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 01.05.2021
14.06.2021
C-IN
15.06.2021
31.08.2021
C-IN
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
DELUXE ROOM
DOUBLE 57.2 68.2
SINGLE 57.2 68.2
1+1 CHD (0-12,99) 57.2 68.2
2+1 CHD (0-2,99) 57.2 68.2
DELUXE SIDE SEA VIEW
DOUBLE 62 76
SINGLE 62 76
1+1 CHD (0-12,99) 62 76
2+1 CHD (0-2,99) 62 76
TRIPLE SEA VIEW
DOUBLE 65 76
SINGLE 65 76
TRIPLE 65 76
1+1 CHD (0-12,99) 65 76
2+1 CHD (0-2,99) 65 76
PANORAMA ROOM SEA VIEW
DOUBLE 70.4 89.1
SINGLE 70.4 89.1
1+1 CHD (0-12,99) 70.4 89.1
2+1 CHD (0-2,99) 70.4 89.1
DELUXE APARTMENT SEA VIEW
2PAX 89.1 136.4
3PAX 89.1 136.4
4PAX 89.1 136.4
5PAX 89.1 136.4
6PAX 89.1 136.4
2+2 CHD (0-12,99) (0-12,99) 89.1 136.4
2+3 CHD (0-12,99) (0-12,99) (0-12,99) 89.1 136.4
3+2 CHD (0-12,99) (0-12,99) 89.1 136.4
3+3 CHD (0-12,99) (0-12,99) (0-12,99) 89.1 136.4
4+2 CHD (0-12,99) (0-12,99) 89.1 136.4
RELEASE DAYS 3 5

Минимум престој 2 ноќевања

Политика на отказ на резервација:

До 11 дена пред пристигање – без пенали , по овој период 1 ноќевање пенали.