ХОТЕЛ ВИЛА ОЛИВЕ

You are currently viewing ХОТЕЛ ВИЛА ОЛИВЕ

Хотел Вила Оливе 4* Петровaц

 

Петровац е погодно лоциран во средината на црногорскиот брег и во близина на сите важни дестинации, што го прави едно од најпопуларните летувалишта. Градот Будва, метропола на туризмот во Црна Гора, е оддалечен само 17 км, додека марината во градот Бар е на 20 км од Петровац. Меѓународните аеродроми во Тиват и главниот град на Подгорица се на помалку од 45 минути возење од хотелот.

Хотелот „Вила Олива“ е оддалечен само 80 метри од плажата во прекрасниот стар град Петровац, кој се наоѓа во ривиерата Будва на Јадранското море, Црна Гора. Опкружен со раскошна медитеранска вегетација, меѓу 140-те свети маслинови дрвја, од кои некои се стари 400 години, хотелски комплекс од 3-катна главна зграда и 11 вили им нуди мир и уживање на своите гости.

Хотелот има 266 соби од кои 98 стандардни соби, 138 супериорни соби, 23 дуплекс апартмани и 6 супериорни апартмани. Со вкупен капацитет од 700 легла, тој е најголемиот туристички комплекс во Петровац и едно од најголемите летувалишта на целото црногорско приморје.

Хотелските капацитети вклучуваат модерен СПА центар со голем затворен базен и џакузи, сауни и простории за масажа, 4 отворени базени – 3 за возрасни и 1 за деца, четири барови, конференциска сала, клуб за деца, игралиште за деца, двоспратен паркинг гаража, мини маркет.Во рамките на хотелот, има ресторан со 300 внатрешни седишта, како и 250 места на терасата со поглед на море.

 

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ОДНЕСУВААТ ПО ЛИЦЕ И ОД ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН, БЕЗ ВКЛУЧЕНА ТУРИСТИЧКА ТАКСА

 

ТЕРМИНИ И 01.05-30.05
25.09-10.10
31.05-27.06
14.09-24.09
28.06-11.07
24.08-13.09
12.07-23.08
ТИП НА СОБА         
Стандард соба во вилите 1/2 35 еур. 44 еур. 52 еур. 60 еур.
Супериор соба во централната зграда во вилите 1/2 37 еур. 46 еур. 56 еур. 64 еур.
Апартман Duplex 1/4 во вилите 39 еур. 51 еур. 61 еур. 69 еур.
Economy соба 1/2 35 еур. 41 еур. 49 еур. 57 еур.
Супериор апартман во централната зграда 1/4 52 еур. 69 еур. 80 еур. 92 еур.

 

Во цената се вклучени бесплатни лежалки и чадори покрај базенот, како и бесплатно користење на спа центарот, освен масажа!

 

НАПОМЕНИ:

– За сместување во апартман потребно е најмалку 3 возрасни или 2 возрасни со 2 деца

– За III-лежај во 1/2 и 1/4 се одобрува 20% попуст за возрасно лице

– За IV- лежај во 1/4 Апартман се одобрува 30% попуст за возраснo лице

– За деца 0-2 години е бесплатна услугата

– Доколку во 1/2 соба четвртото лице е дете и користи заеднички кревет со родителите во тој случај детето има гратис услуга

– Дете во 1/4 или 1/2 од 2-12 години има 50% попуст, доколку е со 2 возрасни

– Доколку во 1/2 соба има 1 возрасен со едно дете , во тој случај детето има 20% попуст

– Доколку во 1/2 соба има 1 возрасен и 2 деца од 2-12 години, двете деца добиваат 30% попуст

 

ДОПЛАТИ:

– Поглед на море е можен во супериор соба и супериор апартман, со доплата 4€ по лице по ден

– Доплата за еднокреветна соба 60% од цената

– Доплата за детски кревет е 7€ по ден

– Доплата за All Inclusive изнесува 8€ по лице од ден. Деца од 2-12 години имаат 50% попуст.

 

*Услугата All Inclusive содржи:

Појадок, ручек, попладневна ужина и вечера на база Шведска маса.

Пијалоци (виски, водка, лозова ракија, џин, амаро, текила, вино: црвено, бело и розе, пиво, чај, вода, сокови: кока кола, фанта, спрајт, тоник, сок од јаболко, сок од портокал), еспресо и сладолед во неограничена количина во ресторан, лоби бар, roof бар и покрај базен ( од 10:00 до 23:00 часот во ресторан, roof бар и лоби бар/ од 10:00 до 18:00 часот покрај базен)

 

Во цената е вклучено:

– Ноќевање со појадок и вечера

– Бесплатни лежалки и чадори за сонце на хотелскиот базен

– Бесплатно користење на СПА Центар (освен масажи)

 

Во цената не е вклучено:

– Туристичка такса

– Патничко осигурување

– Превоз

 

ОПШТИ УСЛОВИ:

– За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.

– Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)

– Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка  и онлајн уплата на нашата веб страна

– Задолжително патничко осигурување – може да се купи во агенцијата

– Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата

– Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот

– За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта

– Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

– Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА ЈК ТРАВЕЛ и МИГ ТРАВЕЛ

 

GPS: 42.20562767161471, 18.943994213123915