ВИЛА ОЛИМПИА

You are currently viewing ВИЛА ОЛИМПИА

Вила ОЛИМПИА „А“ категорија – КОМПЛЕТНО РЕНОВИРАНА, се наоѓа на левата страна од местото, на само 50 м. од главната улица, и 150 м. од прекрасната песочна плажа. Секоја соба е опремена со модерно опремена кујна, ТВЦ, ТВ и клима. Користењето на клима уредот е вклучено во цената.

GPS:40°03’43.5″N 22°33’54.9″E

ПРОМО АРАНЖМАНИ:

– 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И 50% УПЛАТА ДО 31.03.2021

Цените се по СТУДИО за 7 ноќевања 

термини ноќи 1/2 студио 1/3 студио
05.06.-12.06 7 109 € 129 €
12.06.-19.06 7 159 € 169 €
19.06.-26.06 7 189 € 199 €
26.06.-03.07 7 219 € 229 €
03.07.-10.07 7 239 € 249 €
10.07.-17.07 7 259 € 269 €
17.07.-24.07 7 279 € 289 €
24.07.-31.07 7 279 € 289 €
31.07.-07.08 7 279 € 289 €
07.08.-14.08 7 279 € 289 €
14.08.-21.08 7 279 € 289 €
21.08.-28.08 7 269 € 279 €
28.08.-04.09 7 199 € 219 €
04.09.-11.09 7 169 € 189 €
11.09.-18.09 7 119 € 139 €
18.09.-25.09 7 79 € 89 €
25.09.-02.10 7 49 € 59 €

 

Цените се дадени за наем на студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 61.80 Денари. На промо цените не следува попуст.

Напомена:

* Клима уредот Е ВКЛУЧЕН во цената.

* Туристичката такса од 0,5 € на ден – по соба се плаќа на лице место
Во цената не е вклучен превоз.

Повратен превоз до Лептокарија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 45€ по лице

Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 45€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 

Битола Автобуска станица Транскоп – на перон – 35€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 35€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 40€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -40€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -40€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена 

– Деца до 1,99 години бесплатно

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст ( овој попуст не е важечки за промо цените)
* попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА “МИГ ТРАВЕЛ“.

Време на поаѓање превоз од Скопје за Пиериа (секоја Сабота)

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
04:00 h Скопје (Дрводекор)
04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово

05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Време на поаѓање превоз од Битола за Пиериа:

05:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)

04:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола

03.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола

03:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола

03:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола

04.15 h Ресен  (спроти автобуска станица)  – Трансфер до Битола

 

Поаѓање од Грција: 

14:00 h локално време, ( 13:00 h мак.време) Лептокарија